Cytat Zamieszczone przez jacek04
Witam
Myślę że tym razem piszę w odpowiednim dziale :)
Jestem posiadaczem audi 90 coupe 2.3 http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11056655 . Szukam większego wygodnego auta i pomyślałem o BMW E32. Jedyny sensowny wybór silnikowy wg mnie, dla biednego studenta którym jestem jest R6 3.0 z instalacją gazową.

Znalazłem faceta który proponuje mi wymianę za moje auto i dopłaca 1500zł
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11106129
Bo dokładnych oględzinach zdjęć zobaczyłem lekkie wgniecenie z tyłu przy drzwiach pasażera, w zasadzie to spore. Z tyłu pod lewą lampą coś tam dziwnego widać, jak by spaw, do tego od wewnętrznej strony drzwi kierowcy nie widzę drewna :P .
Proszę mi powiedzieć o bolączkach tego autka oraz co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu. Jakie spalanie bym zanotował po mieście (40 tysięcy ludności) Myślę że 20 LPG spokojnie się zamknę ale to już Wy powiedzcie.
Przy rozmowie telefonicznej facet powiedział że nie ma papierów do LPG, bo jest to instalacja fabryczna ? YYY, 1989r i instalacja fabryczna w BMW ? Powiedział że jak jedzie na przegląd to na podstawie VINU mu stwierdzają. Mi się wydaje że to jakaś bajka, tym bardziej że konsultowałem się z diagnosta samochodowym i właścicielem serwisu LPG. Skrzynia automatyczna. Mam nadzieje że napiszecie 5 biegowa. Jak 4 to chyba lipa prawda ?
Troche inne spojrzenie na sprawę:

Auto prezentowane w linku jest jakie widać, może nie rozmawiajmy o braku drewienka, żółtej ramce wokół radia i sprzędu audio zakupionym w KAUFHALI bo nie ma to sensu.

Zadajesz pytanie o zakup auta, ale nikt nie wie czego od niego oczekujesz?

Możesz kupić e32 za 2 tys, możesz też za 12 tys, spodziewam się że na forum miłośników serii 7 znajdziesz zdecydowanie więcej postaci które będą polecać zakup utrzymanego i zadbanego auta a nie trupa.

Teraz kilka innych kwestii:

- auto z podanego przez ciebie linka nie posiada klimatyzacji, z całą pewnością panel sterowania nawiewami nie jest z auta posiadajacego automatyczną klimatyzację, nawet jeśli auto z linka ją posiada, w co bardzo wątpię - czy jest to wystarczajacy powód by zrezygnować z tego pojazdu - na to pytanie odpowiedz sobie sam

- instalacja o której piszesz to fikcja, widząc zaprezentowane na zdjęciu kłębowisko dzikich węży, partacko splątanych kabli i przewodów oraz dwa upchanę na "odwal się" reduktory, zastanawiam się jaką wiedzę trzeba mieć żeby dać sobie powiedzieć (nawet nie patrząc na wpis w dowodzie, a co dopiero jego brak), że jest to wogóle legalna instalacja LPG, a co dopiero instalacja pod którą jakaklowiek szanująca się firma mogłaby się podpisać?

Czy nawet niewielka znajomość BMW, niemieckiej jakości, precyzji i kultury technicznej która rządzi tymi pojazdami nie kazała ci pomyśleć że ktoś kto powiedział że ten twór pod maską jest fabryczny, zakpił z ciebie kolego i to dość grubo... ?

- kolejna dobra rada: jeśli już uparłeś się na auto na którego utrzymanie (sądząc po wstępie z tego postu) tak naprawdę cię nie stać, to wybierz takie które będzie w możliwie jak najlepszym stanie, choćby po to by jak najdłużej mogło się opierać postępujacemu zaniedbaniu które mu zaserwujesz - dzięki temu przypuszczalnie po kilku miesiącach nadal będzie pojazdem w jednym kawałku, na który nie będziesz nieustannie narzekał

- wybierając pojazd pokroju e32 patrzysz nie na przebieg ale na stan, jesli robisz inaczej nie mając do wglądu rzetelnych i potwierdzonych informacji i dokumentacji przebiegu to raczej nie przyznawaj się do tego otwarcie, chyba że koniecznie chcesz zrobić pośmiewisko

- w e32 skrzynie automatyczne do R6 i V12 są 4 biegowe, do V8 5 biegowe
Czterobiegowy automat to twoim zdaniem lipa? Może najpierw zdobądź minimum wiedzy żeby wypowiadać się i oceniać, bo wybacz ale chyba trochę ci jej brakuje, chyba że już teraz chcesz podyskutować o 4HP22, automatycznym lock-up'ie i tym co wnosi nadbieg chociażby do zużycia paliwa w trasie.

Jeśli nie, to może powstrzymaj się od negatywych ocen wzgledem rozwiązań których nie znasz lub nie rozumiesz, albo zostań przy Audi 90 coupe?