Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Zamiana Opel OMEGA B na piękne (?) E32 730 + LPG

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    42
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław

    Zamiana Opel OMEGA B na piękne (?) E32 730 + LPG

    Witam
    Myślę że tym razem piszę w odpowiednim dziale :)
    Jestem posiadaczem audi 90 coupe 2.3 http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11056655 . Szukam większego wygodnego auta i pomyślałem o BMW E32. Jedyny sensowny wybór silnikowy wg mnie, dla biednego studenta którym jestem jest R6 3.0 z instalacją gazową.

    Znalazłem faceta który proponuje mi wymianę za moje auto i dopłaca 1500zł
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11106129
    Bo dokładnych oględzinach zdjęć zobaczyłem lekkie wgniecenie z tyłu przy drzwiach pasażera, w zasadzie to spore. Z tyłu pod lewą lampą coś tam dziwnego widać, jak by spaw, do tego od wewnętrznej strony drzwi kierowcy nie widzę drewna :P .
    Proszę mi powiedzieć o bolączkach tego autka oraz co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu. Jakie spalanie bym zanotował po mieście (40 tysięcy ludności) Myślę że 20 LPG spokojnie się zamknę ale to już Wy powiedzcie.
    Przy rozmowie telefonicznej facet powiedział że nie ma papierów do LPG, bo jest to instalacja fabryczna ? YYY, 1989r i instalacja fabryczna w BMW ? Powiedział że jak jedzie na przegląd to na podstawie VINU mu stwierdzają. Mi się wydaje że to jakaś bajka, tym bardziej że konsultowałem się z diagnosta samochodowym i właścicielem serwisu LPG. Skrzynia automatyczna. Mam nadzieje że napiszecie 5 biegowa. Jak 4 to chyba lipa prawda ?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    76
    BMW
    e32 730 V8 92'
    Skąd
    Radziwiłłów
    Odpowiem jeszcze raz:) To ogłoszenie pachnie przekrętem...Link nie działa. Co do gazu w BMW?? Zrezygnował bym z takiej opcji. Można się problemów nabawić. Osobiście twierdzę, że lepiej kupić e32 bez gazu, lać Pb 95 i jeździć weekendowo:) A no i nasuwa się pytanie do jakiej sumy chcesz kupić ten model?? Pozdrawiam
    e38 vs e32

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    42
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Link już poprawiłem. Sytuacja jest taka że sprzedałem niedawno Fiata maree za 6500zł i kupiłem audi 90 coupe. Niestety raczej mi nie odpowiada takie autko. Wole większe, oczywiście 4/5 drzwi. Komfort też nie ten. Chyba wyrosłem ze sportowców. Audi mam wystawione na sprzedaż. Parę osób pisało ale bez skutku, dużo propozycji zamiany. to bmw mnie zainteresowało. Więc pytam co uważacie i jak wyżej pytałem

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    76
    BMW
    e32 730 V8 92'
    Skąd
    Radziwiłłów
    Rozumiem Twoje zafrasowanie kolego :) Osobiście poważnie bym się zastanowił nad tą ofertą. Może lepiej było by sprzedać Audióweczkę, dołożyć parę złotych i kupić e32 w lepszym stanie i może trochę młodsze. Z zamianami to różnie bywa.
    e38 vs e32

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez jacek04
    Witam
    Myślę że tym razem piszę w odpowiednim dziale :)
    Jestem posiadaczem audi 90 coupe 2.3 http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11056655 . Szukam większego wygodnego auta i pomyślałem o BMW E32. Jedyny sensowny wybór silnikowy wg mnie, dla biednego studenta którym jestem jest R6 3.0 z instalacją gazową.

    Znalazłem faceta który proponuje mi wymianę za moje auto i dopłaca 1500zł
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11106129
    Bo dokładnych oględzinach zdjęć zobaczyłem lekkie wgniecenie z tyłu przy drzwiach pasażera, w zasadzie to spore. Z tyłu pod lewą lampą coś tam dziwnego widać, jak by spaw, do tego od wewnętrznej strony drzwi kierowcy nie widzę drewna :P .
    Proszę mi powiedzieć o bolączkach tego autka oraz co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu. Jakie spalanie bym zanotował po mieście (40 tysięcy ludności) Myślę że 20 LPG spokojnie się zamknę ale to już Wy powiedzcie.
    Przy rozmowie telefonicznej facet powiedział że nie ma papierów do LPG, bo jest to instalacja fabryczna ? YYY, 1989r i instalacja fabryczna w BMW ? Powiedział że jak jedzie na przegląd to na podstawie VINU mu stwierdzają. Mi się wydaje że to jakaś bajka, tym bardziej że konsultowałem się z diagnosta samochodowym i właścicielem serwisu LPG. Skrzynia automatyczna. Mam nadzieje że napiszecie 5 biegowa. Jak 4 to chyba lipa prawda ?
    Troche inne spojrzenie na sprawę:

    Auto prezentowane w linku jest jakie widać, może nie rozmawiajmy o braku drewienka, żółtej ramce wokół radia i sprzędu audio zakupionym w KAUFHALI bo nie ma to sensu.

    Zadajesz pytanie o zakup auta, ale nikt nie wie czego od niego oczekujesz?

    Możesz kupić e32 za 2 tys, możesz też za 12 tys, spodziewam się że na forum miłośników serii 7 znajdziesz zdecydowanie więcej postaci które będą polecać zakup utrzymanego i zadbanego auta a nie trupa.

    Teraz kilka innych kwestii:

    - auto z podanego przez ciebie linka nie posiada klimatyzacji, z całą pewnością panel sterowania nawiewami nie jest z auta posiadajacego automatyczną klimatyzację, nawet jeśli auto z linka ją posiada, w co bardzo wątpię - czy jest to wystarczajacy powód by zrezygnować z tego pojazdu - na to pytanie odpowiedz sobie sam

    - instalacja o której piszesz to fikcja, widząc zaprezentowane na zdjęciu kłębowisko dzikich węży, partacko splątanych kabli i przewodów oraz dwa upchanę na "odwal się" reduktory, zastanawiam się jaką wiedzę trzeba mieć żeby dać sobie powiedzieć (nawet nie patrząc na wpis w dowodzie, a co dopiero jego brak), że jest to wogóle legalna instalacja LPG, a co dopiero instalacja pod którą jakaklowiek szanująca się firma mogłaby się podpisać?

    Czy nawet niewielka znajomość BMW, niemieckiej jakości, precyzji i kultury technicznej która rządzi tymi pojazdami nie kazała ci pomyśleć że ktoś kto powiedział że ten twór pod maską jest fabryczny, zakpił z ciebie kolego i to dość grubo... ?

    - kolejna dobra rada: jeśli już uparłeś się na auto na którego utrzymanie (sądząc po wstępie z tego postu) tak naprawdę cię nie stać, to wybierz takie które będzie w możliwie jak najlepszym stanie, choćby po to by jak najdłużej mogło się opierać postępujacemu zaniedbaniu które mu zaserwujesz - dzięki temu przypuszczalnie po kilku miesiącach nadal będzie pojazdem w jednym kawałku, na który nie będziesz nieustannie narzekał

    - wybierając pojazd pokroju e32 patrzysz nie na przebieg ale na stan, jesli robisz inaczej nie mając do wglądu rzetelnych i potwierdzonych informacji i dokumentacji przebiegu to raczej nie przyznawaj się do tego otwarcie, chyba że koniecznie chcesz zrobić pośmiewisko

    - w e32 skrzynie automatyczne do R6 i V12 są 4 biegowe, do V8 5 biegowe
    Czterobiegowy automat to twoim zdaniem lipa? Może najpierw zdobądź minimum wiedzy żeby wypowiadać się i oceniać, bo wybacz ale chyba trochę ci jej brakuje, chyba że już teraz chcesz podyskutować o 4HP22, automatycznym lock-up'ie i tym co wnosi nadbieg chociażby do zużycia paliwa w trasie.

    Jeśli nie, to może powstrzymaj się od negatywych ocen wzgledem rozwiązań których nie znasz lub nie rozumiesz, albo zostań przy Audi 90 coupe?
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    42
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Panie Szalony odczuwam Pana post jako atak w moją stronę.
    Założyłem ten temat aby dowiedzieć się co nie co o tym samochodzie. I tu masz rację że nie mam odpowiedniej wiedzy. Po to się chyba pyta prawda?

    Jeżeli chodzi o LPG to od razu byłem sceptyczny i negatywnie nastawiony, tym bardziej że konsultowałem się, jak już wyżej pisałem z diagnostą i właścicielem serwisu LPG.

    Co do auta, jego ceny i stanu to spodziewałem się opinii negatywnych. Przecież jestem wśród fanów marki bmw prawda.

    Jeżeli chodzi o klimatyzację to nie bardzo wiem co masz na myśli? Z tego co widzę jest klima manualna x2 ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Raczej odpuść sobie ta zamianę , bo albo właściciel w/w pojazdu nie ma pojęcia czym jeździ , albo stara się pozbyć tego auta na szybko opowiadając niestworzone historie . Panel sterowania sugeruje raczej że nie ma klimatyzacji ,a sterowanie jest dwustrefowe / czyli standard bez klimatyzacji/. Automatyczna skrzynia w e32 jest tak jak napisał sz4l0ny 4 biegowa i radzi sobie całkiem nieźle .

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    76
    BMW
    e32 730 V8 92'
    Skąd
    Radziwiłłów
    Jeżeli to auto posiadałoby klimatyzację to na panelu środkowym z całą pewnością widniałby przycisk z charakterystyczną gwiazdką. A jak widać na zdjęciu takowego przycisku nie ma. Ten samochód posiada tylko możliwość regulacji ciepła na dwie różne strony. Przykład: Na stronę kierowcy ustawiasz cieplejsze powietrze a na pasażera zimniejsze i na odwrót. Zależy jak Ci pasuje. (Chyba dobrze to ująłem). W każdym bądź razie to auto klimatyzacji absolutnie nie posiada!!! Pozdrowionka :)
    e38 vs e32

  9. #9
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Dokladnie jak piszą koledzy albo poszukaj innego Bmw albo pozostan przy audi , co do klimy poprostu jej nie ma ponieważ na panelu sterowania nie ma klawisza ze śnieżynką nie wspominając o obiegach zamkniętych , co do skrzyni pod warunkiem że jest w dobrym stanie technicznym jest to bardzo dobra skrzynia przedewszystkim mało awaryjna , dlatego ciekawi mnie skąd czerpiesz wiedze że ta skrzynia to lipa , co do orginalności gazu w tym aucie to pierwszy raz słysze że BMW fabrycznie dokłada lpg szczegulnie w tamtych latach , decyzja jak zwykle należy do Ciebie ....

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    42
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    już wszystko wyjaśniam.

    Co do tego że powiedziałem "lipa" na skrzynię 4 biegową.
    Z automatami mam styczność w nowych autkach a tam standard 6 biegów.
    Powiedziałem tak a nie inaczej ze względu że uważam, tzn przed waszymi postami ;) czyli uważałem że skrzynia jeżeli posiada tylko cztery przełożenia to musi ona nie ustannie pracować. Jeżeli jeszcze wezmę uwagę że 4 bieg to typowy nadbieg a pierwszy w zasadzie do ruszania to pozostają mi dwa biegi na cykl miejski. Kończę polemikę na ten temat bo jak już wcześniej wspomniałem nie mam dobrych informacji o starszych autkach i ich podzespołach.

    Co do tej nieszczęsnej instalacji LPG to jeszcze mogę zadać pytanie o wpis w dowodzie rejestracyjnym gdzie znajduje się data zamontowania instalacji.

    Co do klimy to faktycznie nie widać tego przycisku włączającego go, ani wspomnianych obiegów powietrza. Ale to przy kupnie by wyszło więc nie wiem czego facet oczekuje.


    Mam jeszcze pytanie o instalacje gazową do BMW. Słyszałem wiele opinii, z przewagą że beemy nie lubią gazu. Jak ma się to w praktyce ?
    Żeby kupić ładną e32 ile trzeba mieć pieniędzy ? Nie mówię o larytasach typu 10 000 zł bo jak dla mnie mija się z celem kupować auto 20 letnie za tyle pieniędzy. Tak wiem, dla mnie żal wydawać takie pieniądze na stare BMW dla Was oczywiście nie. Jeżeli jednak byście byli skłonni pokazać mi jakąś sensowną E32 w "dobrych pieniądzach| to prosił bym.


    PS.

    Nie dowiedziałem się jeszcze o spalanie a pytałem na początku?
    R6 3.0 w trasie i w mieście ile pali PB oraz LPG ?
    Chyba że jakiś sensowniejszy wybór jest w e32. Jeżeli np 5.0 v12 miał by palić 3 litry więcej to oczywiste. Ale słyszałem że One to już w mieście przekraczają 20l/100km

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •