Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: [mechanika] zachowanie skrzyni na D

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom

    [mechanika] zachowanie skrzyni na D

    Interesuje mnie jak jest z tym u was.
    Chodzi mi o zmiany biegów w automacie ( 1998r jest moja buma)

    A mianowicie czy też tak jest u was:

    Zmiana z 1 na 2 odbywa sie przy lekkiej nodze powyzej 20kmh, jadąc minimalnie mniej 10-15kmh silnika ma juz ok 1700 obrotów i gdy utrzymuje tą prędkość nie chce wrzucić 2 tylko dalej ciągnie na jedynce... To normalne? pozatym na tiptroniku mozna spokojnie ruszać z 2...

    do zmiany z 2 na 3 nie mam zastrzeżeń, zmienia sie już ok 35kmh i nie przeciąga niepotrzebnie... :)

    natomiast z 3 na 4 już jest to według mnie nienaturalne...

    Jade 45-50kmh ( nie przekraczając 50), utrzymuje prędkość, a automat dalej go trzyma na 3 (ok 1800-1900 obrotów) zamiast wbić spokojnie 4... Jeżeli przekrocze 50 (tak około 55kmh) wbija dopiero 4...
    Na tiptroniku już ok 45 moge zpokojnie wbić 4 bieg...

    Tak samo z 4 na 5, na tiptronicu moge juz spokojnie prz 75 wbić 5 a na D powyzej 85 wbije 5...




    To co opisałem miało miejsce przy spokojniej jezdzie i utrzymywaniu stałej prędkości na poszczególnych biegach... Wiadomo ze przy przyspieszaniu moze troche pociągnąć...

    Możecie sie smiać ale na tiptronicu moge osiągnąć spalanie o 2 litry niższe niż na D :?


    Także czy coś jest nie tak>?

    Olej w skrzyni był wymieniany ok 4tyś km temu i nic sie nie zmieniło poza jakością samej zmiany biegu( jest lekutka poprawa)


    Jest jakiś czujnik, sterownik który może to powodować..?



    Liczę na wsze wypowiedzi i porównania do wszych doświadczeń.


    Pozdrawiam :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Śląsk
    Nie jestem znawcą ale wydaje mi się że taki jest urok automata. Sam sobie dostosowuje kiedy zmienić bieg, czasem owszem jest to trochę denerwujące, ale jechać na 4 biegu 45km/h ? Druga sprawa to że jazda na ~2000obr jest chyba normalna ? Z tego co pamiętam jeżdżąc manualem to na obrotach poniżej 1500 auto się "męczy". Chociaż mogę się mylić.

    Co do porówniania, u siebie zauważyłem że po jakimś czasie jazdy stałą prędkością skrzynia wrzuca wyższy bieg, nawet jeśli mam około 2000obr.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    ok, tylko jeżdżąc 740 (e38 dziadka 94r) mimo iż tam był starszy 4 biegowy automat to zmiana biegów wydawała sie zdeeecydowanie normalniejsza...

    Szału dostaje jak jade przez parking 18-20kmh i auto jedzie na jedynce... Uczucie takie samo jakbym jechał manualem na jedynce i zwlekał ze zmianą na 2... nieprzyjemne uczucie...


    Aha i to samo jak skrecam na skrzyżowaniu, są takie warunki że zwalniam do 20kmh, a on mi jedynke wrzuca :x :?
    tzn, wrzuca jedynke przy wyjsciu z zakretu, mimo iz tez bardzo delikatnie z dodawaniem gazu sie obchodziłem... Szału można dostać ; /


    Cytat Zamieszczone przez Vaniol
    ale jechać na 4 biegu 45km/h ? Druga sprawa to że jazda na ~2000obr jest chyba normalna ? Z tego co pamiętam jeżdżąc manualem to na obrotach poniżej 1500 auto się "męczy"
    ok może przesadziłem że 45kmh, ale utrzymując prędkość na 3 50-55kmh powinien odrazu dać wyższy bieg jeżeli auto nie przyspiesza tylko jedzie jednostajnie przez kilka sekund... :?



    zauważyłem że pare razy ruszał z 2... ale niema to znaczenia z lekkością jak naciskałem gaz ;( Nie wiem o co chodzi...


    Ogólnie by mi to zwisało kiedy se biegi zminia, ale spalanie 16 / 100km a 18 / 100km to jedna spora różnica...

    a nie po to kupiłem automata żeby samemu zmieniać biegi

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Wydaje mi się że wszystko jest w porządku. U mnie jest podobnie i było tak przed wyminą oleju i filtra, jak i teraz. Z tego co czytałem to jest to chyba skrzynia "adaptacyjna" więc być może jej zachowanie zależy to od Twojego stylu jazdy. Natomiast u mnie przy spokojnej jeździe jest podobnie. Choć przy 20km/h nie jedzie na 1 biegu. Poza tym mam wrażenie że na śniegu skrzynia zachowuje się trochę inaczej. Jak by "delikatniej".

    Cytat Zamieszczone przez djB_M_W
    Możecie sie smiać ale na tiptronicu moge osiągnąć spalanie o 2 litry niższe niż na D :?
    Oczywiście że jesteś w stanie osiągnąć zarówno lepsze wyniki w spalaniu, jak i przyśpieszeniu - po to jest steptronic :D Tylko pytanie czy przy 20L spalania 1-2 litry robią Ci większą różnicę?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    poza tym mam wrażenie że na śniegu skrzynia zachowuje się trochę inaczej. Jak by "delikatniej".
    też mi sie tak wydaje i może być tak że jak na jednym skrzyżowaniu na jedynce złapał poślizg to na następnym skrzyżowaniu już ruszał z dwójki...

    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    skrzynia "adaptacyjna" więc być może jej zachowanie zależy to od Twojego stylu jazdy.
    no też tak słyszałem, ale ile sie może przestawiać na spokojny styl jazdy :P


    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    pytanie czy przy 20L spalania 1-2 litry robią Ci większą różnicę?
    nie po to kupiłem 728 zeby mi 20 paliła :P :x :what:

    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    1-2 litry
    niestety już prędzej 2-3 litry ;/


    Są jakieś programy do ASB ? np tata w chryslerze 300m miał po podłączeniu pod kompa opcje skrzyni biegów: normal i ECO...

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez djB_M_W
    Są jakieś programy do ASB ? np tata w chryslerze 300m miał po podłączeniu pod kompa opcje skrzyni biegów: normal i ECO...
    Podobno w ASO i innych, dobrych, warsztatach specjalizujących się w ASB mogą Ci programować skrzynię, ale nie sądzę aby chodziło tu o ustawienie, kiedy ma się, na jaki bieg zmieniać. Z tym że nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci nic jednoznacznie, bo nie zagłębiałem się w temat.

    Cytat Zamieszczone przez djB_M_W
    nie po to kupiłem 728 zeby mi 20 paliła :P :x :what:
    No to faktycznie trochę za dużo Ci pali. Mój 4.4 przy spokojnej (nie mylić z emerycką) jeździe, pali w mieście 20L. Nie masz w opisie jakim modelem jeździsz, a ja mylnie założyłem że mowa o większej jednostce i tym właśnie spowodowane, było moje zdziwienie. Ja kupując 4.4 liczyłem się z jego spalaniem i dlatego 2 litry + czy - nie robią na mnie wrażenia ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez djB_M_W
    ok, tylko jeżdżąc 740 (e38 dziadka 94r) mimo iż tam był starszy 4 biegowy automat to zmiana biegów wydawała sie zdeeecydowanie normalniejsza...
    Jesteś pewny że e38 z silnikiem 4.0 z 94 roku ma 4 biegową skrzynię ? Byłem pewny że 4 biegowe były tylko w 3er.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    kolego a co do zmiany biegów zresetuj sobie kompa powinno pomóc wróci na orginalne ustawienia i wtedy zobaczysz czy coś jest nie tak jesli się myle to ........ chyba wiecie co robić

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Vaniol
    esteś pewny że e38 z silnikiem 4.0 z 94 roku ma 4 biegową skrzynię ? Byłem pewny że 4 biegowe były tylko w 3er.
    M62 ma 5 biegową skrzynie automatyczną i nie ma znaczenia czy mówimy o 4,0 czy 4,4. Znajomy ma wersję z początku produkcji i 4 litry pod maską, na 100% ma 5 biegów w automacie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    M62 ma 5 biegową skrzynie automatyczną i nie ma znaczenia czy mówimy o 4,0 czy 4,4
    M62 to chyba 4.4 a M60 to 4.0 ?


    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    z początku produkcji i 4 litry pod maską, na 100% ma 5 biegów w automacie.
    Nie będe sie kłocił, bo już dawno tamtą nie jezdziłem i nie pamiętam :)


    Cytat Zamieszczone przez tobiasz
    kolego a co do zmiany biegów zresetuj sobie kompa powinno pomóc wróci na orginalne ustawienia i wtedy zobaczysz czy coś jest nie tak jesli się myle to ........ chyba wiecie co robić
    reset kompa? to wystarczy aku odpiąć? i na jaki czas ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •