Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Szybko i tanio

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez mrekor
    Jedna głośna była z jakimś Jeepem opisywali nawet w gazecie
    potwierdzam. Facet nie miał tego jeepa i bodajże musiał wiząść kredyt by go kupić i potem sprzedać za kilkaset złotych. Naprawdę przerąbana sprawa. Sprzedającemu chyba jedynie pozostaje nastraszyć kupującego bo drogą prawną ma auto w dupę....

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    http://zielonagora.gazeta.pl/zielona...2,3916408.html

    odsyłam również do najnowszego numeru tygodnika Angora nr2/2010 w którym tak się akurat składa że jest artykuł o Allegro :)
    Ale w tych przypadkach były to aukcje bez cen minimalnych. A ja mówię tu o sytuacji kiedy jest opcja kup teraz. To są zupełnie inne sytuacje. Przy aukcji klient mógł osiągnąc każdą cenę od 1zł do 10000000000000 i tak dalej i tu nie ma dyskusji. Inna para butów jest
    przy opcji kup teraz jeśli jest ewidentna pomyłka każdy sad uchyli transakcje.

  3. #13
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A jak zakończył aukcje, kiedy była złożona oferta za 1zł to też pomyłka a jednak w świetle prawa nie jest to ważne.. zresztą artykuł dużo mówi, musi sprzedać mu auto które jest w opisie i na zdjęciach za 22,80 i koniec.

  4. #14
    Volumax ma racje z tego co ja wiem a miałem taką sytuację też z "Kup teraz" przy czym ja byłem sprzedającym a gość kupił i potem się wycofał. Po dłuższych mailach i telefonach z nim i potem z Allegro niestety jedyne co mogłem mu zrobić to podjechać i spuścić łomot.

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,949
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Niestety koledzy Volumax i Joe - nie macie tu racji.
    A ty Joe White dałeś się naciągnąć na koszty prowizji, które zgodnie z regulaminem allegówno ma Ci zwrócić i obciążyć tym kupującego (nie licząc ewentualnego zadośćuczynienia - kary umownej za zerwanie umowy.

    Zgodnie z ogólnymi warunkami allegro i obowiązującymi przepisami, kliknięcie zamykające tranzakcję na allegro (czy to kup teraz, czy zakończenie licytacji dla najwyższej oferty) jest równoznaczne z podpisaniem prawomocnej umowy kupna-sprzedaży.

    A że są takie mendy, co tylko czyhają na "nierozważnych sprzedających" i pasożytują na cudzej krzywdzie .... no cóż, z siekierą nie będziemy ganiać po portalu aukcyjnym.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #16
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez kataniarz
    2 lata temu gość odemnie z Jarocina wygrał aukcje Mercedes Ml za bagatela 7500tys żłotych była sprawa i wygrał do dzi jezdzi mesiem za grosze!!!
    hehe tak Ci opowiadał? :)

    Nie ma takich rzeczy sąd przyzna mu rację jeżeli cena będzie w miarę odzwierciedlała wartość zakupionego przedmiotu.

    Jeżeli jego wartość rynkowa była 70 tys zł to za 50-55tys mógłby kupić i w tedy wygra sprawę ale nie za 7,5tys żaden sąd by mu tego nie uznał.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,949
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ariel, a na jakiej podstawie to stwierdzasz aż z takim przekonaniem.

    Sąd ma za zadanie się kierować "literą prawa" a nie skrupułami.
    A przysłowie "kto ma miękkie serce - ten ma twardą du.pe" to raczej idzie za zamkniętymi drzwiami przy negocjowaniu ugody.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #18
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No właśnie litera prawa tak mówi. Nie mam teraz czasu (firma) na opisywanie przepisów.
    Są to wytyczne takie same jak ubezpieczenia. Każda, rzecz materialna ma swoją cenę.
    Nie można sprzedać takich rzeczy za inne wartości (skrajne wartości) bo takie prawo byłoby korupcogenne itd.

    Wiesz... robisz wałki! Wpadają na twój trop i mógłbyś sprzedać dobra warte 10 milionów za 1000zł koledze :) nie ma takich rzeczy :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    kolego coboss-była taka akcja pisalo u nas w gazecie !ten mesiu jest do dzis w Jarocinie u tego samego właściciela !

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    http://www.allegro.pl/item842675165_842675165.html

    ta sama sytuacja i ten sam kupujący ,komentarz za tą aukcje nawet jest u kupującego
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •