Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: E32 740i Jaki dyfer i skrzynia??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    69
    BMW
    E39 540i Touring
    Skąd
    Łódź

    E32 740i Jaki dyfer i skrzynia??

    Witam. Mam parę pytań odnośnie 740i e32 93'. Czy po numerze VIN i pełnym rozkodowaniu ( bo to moje to chyba nie pełne?? ) można dojść czy w samochodzie jest szpera?? a dowiedziałem się że jeżeli nie mam kontroli trakcji to napewno jest szpera 25 % i jaka mam skrzynię biegów?.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Najlepiej wykazać się odrobiną inicjatywy,wejść pod auto i sprawdzić.Na dyfsze jest tabliczka z przełożeniem,jeśli przed numerem przełożenia jest literka S to masz szperę,na skrzyni też jest tabliczka.Auto ma 17 lat,mógł ktoś szperę zastąpić zwykłym dyfrem lub odwrotnie,lepiej sprawdzić organoleptycznie ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Nie jest tak że jeżeli nie ma kontroli trakcji to napewno jest sprzera. Jeżeli jest ASC to nie ma szpery bo jedno z drugim się wyklucza, ale w drugą strone to już nie działa.. najłatwiej wejść po auto :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    po numerze vin raczej nie dojdziesz do tego czy masz szpere chyba ze pojedziesz do serwisu to oni moga sprawdzic po numerze co zostało pierwotnie zamontowane do twojego autka ale najlepiej tak jak koledzy mowia wejsc pod auto :)
    Kubeł750

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Po vinie sprawdzisz czy masz szperę (a w zasadzie czy oryginalne była czy jej nie było ) - u mnie w vinie jest opcja - 209 LIMITED SLIP DIFFERENTIAL (25%)



    ASC nie wyklucza szpery - bo asc tylko przymyka przepustnicę - wiec nie ma to związku ze szperą ... Jeżeli jest ASC+T to wtedy nie może być szpery, bo wersja z T to tak jak by "elektroniczna"szpera ( przychamowuje koło które kręci się z większą prędkością )

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Podnieś samochód na podnosniku pokrec jedyn kołem np w prawo a kolega niech spróbuje drugim kołem kręcić w przeciwna stronę jesli jemu sie uda i oba kola będą sie kręcić w przeciwna stronę to masz szpere. A skrzynie napewno masz automatyczną.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Można prościej - dajesz skrzynię na luz ( N) , spuszczasz ręczny , podnosisz jedno tylne koło - jeżeli koło będzie się kręciło bez większego oporu to nie ma szpery ( lub ta która jest,jest uszkodzona i słabo trzyma); jeżeli będzie ciężko pokręcić kołem to jest szpera.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Świrus
    po numerze vin raczej nie dojdziesz do tego czy masz szpere
    A dlaczego nie?U mnie z VIN-u wychodzi że mam szpere i nie raz jest ona wykorzystywana ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •