Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ elektryka] Witajcie mam mega problem z ogrzewaniem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań

    [ elektryka] Witajcie mam mega problem z ogrzewaniem

    Witajcie zrobiło się teraz naprawdę zimno a u mnie w aucie jest tak zimno jak na dworze byłem u elektronika powiedział że elektrozawory kopiłem zakładam to samo albo jeszcze gorzej tz lewa strona zimno na maxa z prawej strony letnie aha i byłem pewien ze mam padniętego jeża bo strasznie słabo leci mi powietrze wymieniłem jeża to samo ja już nie mam siły na to ogrzewanie Marcin740 ponoć ma podobny problem macie pomysł co może z tym być
    Byłem na kompie sprawdził mi zawory jeża zapadki wszystko jest ok mówił że mogły sie jakieś klapy zawiesić co to może być i jak to sprawdzić naprawdę liczę na waszą pomoc ponieważ wiem że kilku z was dysponuje naprawdę duża wiedza pozdrawiam
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Co do słabego nawiewu. Może to głupie pytanie, ale sprawdziłeś filtry kabinowe?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Te elektrozawory to kupiłeś nowe czy używane?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Obstawiam, że Twoje auto ma niedrożną nagrzewnice. Z biegiem czasu zbiera sie tam kamień i różny syf. Można to sprawdzić w następujący sposób: trzeba zdjąć plastikową pokrywe silnika, odłączyć od nagrzewnicy 3 węże z cieczą chłodzącą. Do króćców nagrzewnicy podłączamy 3 zwykłe węże (ok 2m każdy) i do jednego pompujemy wode. Można do jednego z króćców podłączyć bezpośrednio węża ogrodowego i pompować wode w nagrzewnice. Dwa pozostałe węże służą wtedy jako odpływy.
    Uważać trzeba na ciśnienie którym płucze sie nagrzewnice, żeby jej nie rozwalić (odkręcać wode powoli i obserwować odpływ wody).
    I teraz tak: jak odpływ jest dobry- tzn leci dość spory strumień, tzn nagrzewnica jest ok. Jeśli jednak nie leci wcale, lub widać tylko "sik pająka" tzn że coś w środku blokuje przepływ.

    Oczyszczenie nagrzewnicy można przeprowadzić poprzez wpompowanie do niej rozpuszczonego (w proszku) środka do czyszczenia zmywarek i pozostawienie go tam na pare godzin, żeby troche "przeżarł" kamień. Można to zrobić przy pomocy pompy ogrodowej zanurzonej w wiadrze z w/w emulsją. Podobno są dostępne również specjalne środki do czyszczenia chłodnic (osobiście jeszcze nie widziałem). Po takiej operacji oczywiście należy wszystko dokładnie przepłukać (wodą lub płynem do chłodnicy). Nie należy przesadzać ze środkiem do zmywarek, bo możliwe jest, że reaguje on troche mocniej z aluminium niż woda.

    Jeśli przyniesie to poprawe- to sprawa jasna. Jeżeli nie (a wiadomo, że nagrzewnica nie ma przepływu)- to należy ją wyjąć, czego nikomu nie zazdroszcze. :razz:

    Powyższa instrukcja ma na celu jedynie pomóc w zmaganiach z ogrzewaniem i każdy powinien wiedzieć co robi na własną odpowiedzialność, żeby nie narobić sobie jeszcze większych szkód w aucie. Szczególnie należy uważać na ciśnienie w nagrzewnicy i obchodzenie sie z tymi króćcami które z niej wystają ze ściany grodziowej- podobno łatwo można je uszkodzić (a wtedy wiadomo- kaplica).
    Osobiście nie przeprowadzałem takiej operacji- ale zamierzam przy wymianie paru rzeczy w układzie chłodzenia. Najlepiej robić to również przy troche wyższych temperaturach niż obecnie.

    Powodzenia i meldujcie sukcesy :)
    Pozdro

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    A moze po prostu masz za niski poziom płynu chłodzącego i auto jest zapowietrzone albo wogole masz zapowietrzony układ - zle odpowietrzony o ile w lato jest to niezbyt widoczne o tyle w zime jest taki wlasnie problem .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Wskazówka temperatury w pionie ? sprawdź czy jak lekko pogazujesz coś kole 2-2,5 zmieni się temperatura powietrza z nawiewów. jeśli tak to, jak kolega wcześniej napisał, za mało płynu, zapowietrzony układ, ew otwarty termostat, jeśli nie to stawiam na jakąś usterkę elektroniczną sterowania tego ustrojstwa

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    MK, filtry kupiłem nowe WojtekE_32, kupiłem używane ale działają łatwo to można sprawdzić zresztą stare też mi działają ac_kotlet, dziękuje, za obszerna odpowiedz tego jeszcze nie sprawdzałem może się uda w sobotę będe z tym walczył jeszcze jak byś napisał dokładniej które węże było by super .bitek-bitek, odpowietrzałem ja ja potem dałem do mechanika to samo Kempes, wskazówka nawet nie chce drgnąć temperatura waha się od 104-109 stopni i nic więcej nic mniej
    naprawdę nie mam sił na to ustrojstwo
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    A powiedz czy w momencie kiedy dodajesz gazu albo trzymasz go na gazie leci ciepłe powietrze a jak odejmujesz to leci zimne???
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    young23, prawdopodobnie nie działa pompka wspomagająca cyrkulację płynu (ta z elektrozaworami). Diagnoza komputerowa powinna zwrócić błąd.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    464
    BMW
    e30 328
    Skąd
    Poznań
    bitek-bitek, nie nic sie nie dzieję sylwekk, siemka sprawdzałem ta pompkę działa bez zarzutu byłem już na 3 komputerach i nie mam żadnych błędów koleś miał taki sprzęt że mógł bawić się zaworami panelem od klimatronika itp wiec porządny nic nie wykrył
    Gaz to śmierć a my nie chcemy uśmiercać naszych aut!!
    Bardzo Mądry Wybór

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •