Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: [ elektryka] Witajcie mam mega problem z ogrzewaniem

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    A czy na tych komputerach pokazywało odczyty z czujników temperatury przy nagrzewnicy i czy były one mniej więcej poprawne? Twoje objawy wskazują na brak obiegu, skoro pompa jest sprawna to możliwe że elektrozawory z jakiś przyczyn (np. błędnych danych z odczytów czujników) pozostają w pozycji zamykającej przepływ. Ewentualnie pozostaje sprawa zatkanego obiegu (nagrzewnicy) ale to raczej mało prawdopodone bo masz chyba poliftowe auto więc w miarę nowe i zakładam że bez poważnych przejść, chyba że poprzedni właściciel stosował jakieś preparaty do uczczelniania układu chłodzeni i przytkało nagrzewnicę.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    A powiedz czy w momencie kiedy dodajesz gazu albo trzymasz go na gazie leci ciepłe powietrze a jak odejmujesz to leci zimne???
    U mnie jedt dokladnie tak jak piszesz 1200 obrowtow i wyzej leci cieple powietrze a na biegu jalowym chlodne letnie ( obecnie temp na zewnatrz u mnie to - 15 stopni)

    Na jałowych obrotach tez powinno leciec cieple czy moze tak byc jak jest?
    A jesli cos trzeba zrobic to co i ile ta czesc moze kosztowac?
    Jesli to ta pompka czy moge jakos samemu sprawdzic czy jest sprawna czy nie i gdzie jej szukac?

    Z gory dzieki za podpowiedz i Pozdrawiam wszystkich forumowiczow:)

    PS: to chyba moj pierwszy post w tym roku:)

  3. #13
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez WojtekE_32
    A czy na tych komputerach pokazywało odczyty z czujników temperatury przy nagrzewnicy i czy były one mniej więcej poprawne? Twoje objawy wskazują na brak obiegu, skoro pompa jest sprawna to możliwe że elektrozawory z jakiś przyczyn (np. błędnych danych z odczytów czujników) pozostają w pozycji zamykającej przepływ. Ewentualnie pozostaje sprawa zatkanego obiegu (nagrzewnicy) ale to raczej mało prawdopodone bo masz chyba poliftowe auto więc w miarę nowe i zakładam że bez poważnych przejść, chyba że poprzedni właściciel stosował jakieś preparaty do uczczelniania układu chłodzeni i przytkało nagrzewnicę.

    sterowałem zaworami u younga i zrobiłem otwarcie 100% i zero reakcji...temp wylotowa z nawiewów bez zmian ... po zamknięciu była różnica...chłodniejsze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •