Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Monitoring z wnętrza auta

  1. #1
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Monitoring z wnętrza auta

    Kosz porysowania lakieru przez innego kierowcę może być spory - jeśli sprawca ucieknie. Łebki kradną wkłady lusterek - też straty i w%$@ienie. Zastanawiałem się nad monitoringiem: kamerki wewnątrz auta nagrywające wszystko wokół.

    Zapraszam do dyskusji na temat przydatności, kosztów, konfiguracji etc...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    ciężki temat zapodałeś chyba taniej stawiac na parkingu strzeżonym i po problemie. Nie widze możliwości innej no chyba że masz jakiś pomysł aby np miec stały dostęp do internetu w aucie podpinasz kamerkę ip z czujnikiem ruchu i sprawa załątwiona ale wtedy ile tych kamerek - oblepisz auto w co najmniej 2 kamerki ?? one też mają jakiś kąt widzenia. Inną sprawą jest zamontowanie kamerek z czujnikiem ruchu i rejestratorem w aucie ale to też jakoś mi się nie widzi. Nawet jak nagrasz kolesia to co z tego będziesz miał oprócz nagrania zakapturzonego małolata którego kamerka uchwyci albo i nie i jeszcze do tego w jakiej jakości (pora dnia ciemno widno) Samo nagranie nic ci nie da bo nawet jeśli będziesz miał kolesia nagranego to i tak policja za wiele nie zrobi chyba że typka dobrze znają. Lepszym rozwiązaniem jest już chyba dobry autoalarm skoro już musisz stawia auto w miejscach gdzie może ci się przytrafi taka przygoda.

    Jest jeszcze rozwiązanie w miare tanie ale działające tylko przy założeniu że auto stawiasz pod swoim blokiem. Mając dostęp do neta kupujesz sobie ruterek wystawiasz antenkę na balkon lub okno w aucie montujesz kamerkę ip spinasz ją z ruterkiem bezprzewodowo i w domku lub z każdego innego miejsca gdzie masz dostęp do internetu możesz sobie podgląda online co się dzieje z twoim autkiem. Ale moim zdaniem strasznie to przekombinowane

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Bardziej interesuje mnie przytarcie innym samochodem. Raz widziałem rozprute jak konserwa drzwi i wolałbym jednak mieć możliwość znaleźć człowieka (lub przynajmniej samochód), który to zrobił. Jeśli złodzieja wkładów czy fogów nie da się znaleźć, to tracę kilka setek zł, a ile kosztuje naprawa rozprutych drzwi lub tylnego błotnika?

    Kamerek mogłoby być nawet 8, żeby pokryć 360 stopni - chciałem je umieścić przy szybach, żeby uchwycić moment zbliżania się innego samochodu i jego nr rejestracyjny.

    Dostęp do netu i czujnik ruchu też nie są potrzebne, bo nie chcę interweniować, tylko mieć nagranie. Skuteczność bliska 100% też mnie nie interesuje, tylko szansa na zmniejszenie strat.

    A BTW można by wykorzystać pokładowy moduł GSM do wysyłania SMSów, gdyby np. czujnik kolizji wykrył uderzenie. Ciekawe czy się da... :]

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Kolego odpuść nic Ci to nie da, pracowałem kiedyś w sklepie komputerowym, mieliśmy dostawę towaru, dość sporą, goście ukradli z zamkniętego auta monitor LCD w biały dzień wybijając szybę, nasz pracownik zobaczył to po ok minucie i nie udało nam się ich złapać uciekali przez park koło sądu rejonowego który naszpikowany jest kamerami, przyjechała policja to podpowiadaliśmy im że są nagrani na monitoringu ale oni nie brali tego pod uwagę, wkońcu wkurzyłem się i zgłosiłem się do dyrektora sądu o zgodę na wgląd w monitoring ochrony w danej godzinie z tego dnia, oczywiście uchwyciły ich 3 kamery i to bardzo dobrze, było widać twarz, ubrania itp, przekazałem policji nagranie, myślisz że pomogło? Z tego co się orientuję to nie złapali ich do dziś a było to 2 lata temu.

    Myślę że Twój pomysł jest nie warty zachodu i kojarzy się trochę z filmem powrót do przeszłości.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ale mi NIE chodzi o złodziejaszków, tylko o nr rejestracyjny jak ktoś zrobi coś takiego i ucieknie:

    ...

    Tu akurat była "szkoda całkowita". A jakby nie znalazł się sprawca? Kilka tysięcy w plecki. Nadal mam sobie odpuścić? Jeśli tak, to wytłumacz mi dlaczego, skoro będzie widać nr rej. sprawcy?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Od tego jest chyba AC :D Mysle ze drugie auto ktore uderzylo w to ktore jest na foto ucierpialo nie mniej i raczej ciezko jest go nie zauwazyc, byc moze tez nie moglo odjechac z miejsca .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •