Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Co się dzieje z ABS-em ????

  1. #41
    Cytat Zamieszczone przez turek
    Sławek co to za tester
    Nie Sławek a Sylwek - nie szkodzi ;) ;D

    ja to zrobiłem przy pomocy GT1. czy Inpa ma funkcję odpowietrzania (bleending system) - nie wiem. wiem natomiast, ze przy układzie z DSC klasyczne odpowietrzanie czasami powoduje to, że bąbel powietrza pozostanie. Zdarzało się że ludzie przyjeżdzali po naprawie układu (z DSC) i wystarczyło odpowietrzyć a kłopoty z za częstym załączaniem się DSC mijały
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #42
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Widze że nie jestem odosobniony, czytam, czytam i wciąż nic nie wiem, mianowicie:
    jakiś czas temu po odpaleniu nie zgasła kontrolka od ASC (ABS raczej OK, bo nie świeci), podłaczenie pod komputer wykazało błąd potencjometru przepustnicy, mechanik pogrzebał przy jakiś wtyczkach pod osłoną silnika, skasował błedy i było OK......, przez 2 miesiace.
    Teraz problem wrocił: pierwsze odpalenie w ciągu dnia OK, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu kontrolka ASC świeci się i tak do końca dnia (czasami zgaśnie 1 na 100 przypadków), do tego skrzynia biegów przy zapalonej kontrolce trakcji, 5 bieg wrzuca na trasie dopiero po przekroczeniu ok 130km/h (przy prędkości około 100km/h obroty silnika sa na poziomie ponad 2.000 normalnie, poniżej tej wartości) i zrobił się brak kick-down, można deptać ile wlezie, a moja e38 mówi NIE. Do tego przy zapalonym ASC jest jakaś ospała.
    Co psuje ASC, od czego zacząć, od linki??? Gdzie jej dokładnie szukać i jak ją zdiagnozować???
    Get Rich Or Die Tryin'

  3. #43
    Tylko Jacko powiedz o którą przepustnicę chodzi, bo są dwie :)

    Jedna główna odpowiadająca za normalna pracę silnika, oraz drugą w kolanie nr 1 odpowiedzialną właśnie za dławienie silnika pomimo pracy pierwszej.

    Ta druga w kolanie jest ciągle otwarta i podczas pracy ASC kiedy potrzebne jest zdławienie silnika silniczek nr 16 przymyka ją. Położenie jest kontrolowane przez czujnik połozenia nr 10. Sądzę, że gdzies w tej okolicy jest kłopot. Sprawdź czy linka dobrze przebiega, nie jest naprężona, a jeśli mechanicznie jest OK - podjedź na diagnostykę i bądź dociekliwy. Niech dokładnie diagnosta powie co w trawie piszczy :)

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #44
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Dzięki Sylwek za odpowiedź.
    Myślę że raczej chodzi o przepustnicę nr2.
    Sprawdziłem dziś styki w kostce wchodzącej do silniczka (nr16) i poruszałem linką (nr17), przez kilka kolejnych odpaleń silnika było OK, po nagrzaniu się, problem wrócił.

    Wymieniać linkę (nr17), czujnik (nr10) czy szukać silniczka (nr16)?
    Nie wiem jaki ma związek działanie ASC a temperatura silnika czy ilość przejechanych kilometrów? Do pierwszego zgaszenia silnika jest super. Ostatnio zrobiłem 200km - rewelacja dynamika, wyprzedzanie itd, po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu kontrolka się świeciła a, spod maski uciekło ze 100 koni.
    Get Rich Or Die Tryin'

  5. #45
    trudno powiedzieć

    trzeba poczytać co samochód "mówi" i łyknąć kolejne doświadczenie...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    również miałem ciekawy przypadek z abs.
    Zmieniając opony na zimowe złaozyłem na tylm235/60/r18.natomiast z przodu mialem 245/45/r18. Efekt byl taki ze jak jezdzilem ponizej 90km/h wszystko bylo ok , przekraczajac ta prędkość od razu wywalalo abs i kontrole. Przejezdzilem tak cala zime. Po ponownej zmianie opon wszystko wrociło do normy.
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  7. #47
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Samochód ostatnio mówił: błąd potencjometru przepustnicy. Po pogrzebaniu przy kostkach od kontroli trakcji (chyba, na przodzie samochodu, pod pokrywą silnika) i skasowaniu błędu miałem z 3 miesiące spokoju.

    Kolejne spostrzeżenie: kiedy zaparkuje samochód tak aby przód był wyżej lub nawet, jednym bokiem na wyższym krawężniku, wszystko jest OK, ASC działa. Dopiero wczoraj wieczorem sobie to uświadomiłem. Niezła zagadka.
    Get Rich Or Die Tryin'

  8. #48
    mik231 - to co piszesz to oczywiste, różnica średnic kół jest duża stąd kłopoty. Zmień na właściwe - będzie OK

    Jacko - szczerze mówiąc nie sądzę, żeby to miało związek ze staniem na pochyłości. Podmień z innego samochodu czujnik położenia przepustnicy ASC ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #49
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Jak narazie zamówiłem linkę (nr17) podobno lubi się zawieszać, koszt ori tylko 60zł, więc od tego zaczynam. Wymienie, skasuje błędy i dam znać co dalej.
    Get Rich Or Die Tryin'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •