Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: Co się dzieje z ABS-em ????

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    no tak tylko że u mnie jak pisałem kłopot powstał nie pod czas jazdy tylko podjechałem było dobrze ,odpaliłem kontroli się paliły . potem jak już pisałem po ponownym odpaleniu u kolegi było dobrze, dojechałem do domu ok. rano odpalam i ZONK. potem już zonk mam cały czas.

    czyli jazda od nowa... na kompa, do mechanika i szukanie ... znowu koszta znowu zagadki ... oj kolejne minusy na bmw .

    Zastanawiam sie czy nie założyć tematu " moje bmw ok" czy cos takiego. Czy jest ktoś kogo auto się nie psuje ??? nie mówie tu o oleju, klockach co trzeba robić. ALe te wszystkie mega drażniące sprawy . Jest ktoś taki na forum kto nie zagląda do mechanika ???

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez max
    . Jest ktoś taki na forum kto nie zagląda do mechanika ???
    ja ... bpsam nim jestem...

    a tak na poważnie to skoro się pali cały czas to włąśnie tylko komputer i ogarnięty user tego kompa może powiedzieć gdzie jest przyczyna.

    bo to ze ktoś ma kompa nie znaczy jeszcze że umie z nim współpracować..
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  3. #33
    Cytat Zamieszczone przez WojtekE_32
    ...może stało się coś z którąś koronką
    Niestety koła foniczne w E38 są zatopione w łożyskach :/

    Poza tym oczywiście masz rację - trzeba poszukać.

    I kolejna sprawa - faktycznie nie kazdy user kompa potrafi z nim współgrać
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Rano jestem umówiony na kompa, jak pokarze które koło to będę sprawdzał czy kabelek czy co tam jest cięte .
    Ale poważnie mam powoli dosyć luksusów z BMW . Studnia bez dna , wiecznie coś ...
    A podobno w nowych jest jeszcze ciekawiej i raczej servis .

    Tak czy siak dzięki Panowie za rady :)

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    podepnę się i ja u mnie też dzisiaj zapaliła się kontrolka podczas jazdy od abs dsc i z wykrzyknikiem palą się na żółto .Podjechałem na kompa ,wyskoczył błąd czujnika ciśnienia dsc.Więc go wymieniliśmy na nowy,skasowany błąd.wyjechałem atu znowu zapalają się kontrolki.zatrzymałem się wyłączyłem zapłon poczekałem chwile ,odpalam kontrolki gasną po przejechaniu kilkudziesięciu metrów znowu się zapaliły. Próbowałem tak kilka razy. Zauważyłem , że zapalają się jak przyspieszam powyżej 2000 obrotów. Wcześniej mechanik mówił, że to może być sterownik od dsc. Czytałem wątki na forum, ale nie mogę znaleźć potrzebnej mi odpowiedzi, czy na pewno to będzie sterownik. W poniedziałek mam jechać na komputer, mam mieć robiony serownik od dsc, więc jeśli to nie to , to kasa pójdzie w błoto...
    730

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    ja miałem tak ze kabelek w obudowie gdzie podłącza sie czujnik przegnił i sie urwał co powodowało świecenie sie na początku co jakis czas apotem juz caly czas..juz miałem zamawiać nowy czujnik gdy mnie tknęło żeby sprawdzić to dokładnie... przy rozłączaniu tego podłączenia zauważyłem wlansie ze to kabel....możesz zamienić czujniki stronami jak będzie pokazywało ten sam to sterownik...

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Przypomnę że u mnie był kabelek ale ten co idzie od czujnika do budy !!! sprawdź dobrze za nim zaczniesz zamawiać czujniki po 300 zł :) Jak wiesz które koło to zwal i dokładnie zbadaj samemu bo mechanik to oleje i będziesz kupował po kolei a usterka i tak zostanie .

    Tyle że u mnie było na kompie brak sygnału czy jakoś tak ale i tak warto sprawdzić , pare stówek na ziemi nie leży ...

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ja wczoraj wpakowalem sie w spora kaluze, oczywiscie wyskoczyl blad abs. Po przejezdzeniu okolo 20 km, wszystko wrocilo do normy.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  9. #39
    turek - jak sam zauważyłes miałem kiedys dokładnie te same objawy ;)

    I u mnie wywalało błąd czujnika ciśnienia a była fizycznie zacięta pompa DSC. Spuchł stojan i zacięło wirnik. Po odłączeniu w podszybiu pompy (2 grube przewody czerwony i czarny) DSC się nadal paliło a ABS nie. ABS działa wówczas własciwie.

    Oczywiście może byc u Ciebie inaczej, więc diagnostyka konieczna

    UWAGA! Po rozszczelnieniu układu hydraulicznego konieczne odpowietrzenie testerem. Aktywacja pompy i zaworów.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    Sławek co to za tester do odpowietrzania.Ja zawsze odpowietrzałem przy zaciskach, w dwie osoby.
    730

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •