Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Co się dzieje z ABS-em ????

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    29
    mialem podobny problem tylko prawe przednie kolo i asc . okazalo sie ze linka od asc pekla zamienilem na nowa czujnik natomiast z niewiadomych przyczyn przetarl sie (kabel) zlutowalem go i jest cacy :)

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Maniekk
    Dzwoniłem dziś do Redy i Pan z firmy Elektro Bip uświadomił mnie ( po podaniu numeru seryjnego z pompy ABS-u) ,że moja pompa to starszy model i łatwiej kupić całą pompę ze sterownikiem niż naprawiać ten.
    Pytanie mam takie : Czy wystarczy że będzie się zgadzał numer seryjny pompy czy jeszcze musi być wyjęta z auta o takim samym silniku.Bo np. znalazłem kilka na Allegro ale żadna nie jest z 4.0i
    http://moto.allegro.pl/item876675873...kompletny.html
    Czy np.taka by pasowała ?
    Skoro masz silnik 4.0 to czujniki powinny byc z szara wtyczka, pompy i sterowniki w tych autach sa niezniszczalne :D
    Czujniki starego typu (szare) sprawdzisz zwyklym miernikiem mierzac ich rezystancje.
    Koniecznie obejrzyj gniazdo gdzie wpinasz czujnik ABS i przewody przy nim - czesto tam jest przerwa ;)

    @ginspirations: Jak wyobrazasz sobie prace silnika z zamknieta przepustnica ASC ?? :D


    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Skoro masz silnik 4.0 to czujniki powinny byc z szara wtyczka, pompy i sterowniki w tych autach sa niezniszczalne :D
    Jak wymontowaliśmy czujnik to był on wyrażnie podtopiony i miał popękaną izolację.Czy jest możliwe że sam czujnik zrobił jakieś zwarcie i uszkodził sterownik w pompie ?
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    55
    Moi drodzy Ja miałem tzn. mam podobne problemy, opisze to od początku.

    Jakieś 4 tygodnie temu w trasię przestał działać mi ABS, ASC i prędkościomierz, jakieś 20 km później wyświetlił mi się błąd GETRIEBENOTPROGRAMM, skrzynia działała tylko na 4 biegu.
    Po godzinie skrzynia zaczeła działać normalnie, ale abs asc i licznik prędkości nadal nie działał.
    Przez kolejny tydzień lub dwa ABS ASC i licznik raz działało raz nie, zazwyczaj kiedy nie działało zgasiłem silnik przejechałem z 500m i znów zaczynało działać a po jakimś czasie padało.
    Przez kolejny tydzień wszystko działało jak ta lala (Pomyślałem ahh BMW samo się psuje i samo naprawia)
    Ale radość długo nie trwała bo 3 dni temu znów abs, asc i licznik zaczął się wysypywać... Tyle ze tym razem częściej nie działa, niż działa
    Jakby tego było mało dzisiaj wyświetlił się GETRIEBENOTPROGRAMM ale po 20 min jeśli chodzi o skrzynie wszystko wróciło do normy.

    Wiem że jeśli chodzi o w/w ABS ASC i Prędkościomierz może to być wina czujnika ABS lub jakiegoś łożyska ( takich inf. udzielił mi mechanik, tak też piszecie w temacie).
    Ale czy może to mieć związek z błędem skrzyni ?
    Mam e38 z 98r. 728i

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez hex261288
    Ale czy może to mieć związek z błędem skrzyni ?
    Tak - może mieć związek.

    Napraw ABS (masz E38 tak??) i obserwuj co ze skrzynią. Powinno jej przejść :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Witam . Na dzień dzisiejszy jest dobrze :D
    Ponownie został wymieniony czujnik ABS-u tylny lewy - tym razem na oryginalny :)
    Od wczoraj wszystko działa tak jak wcześniej więc chciałbym podziękować za wszystkie rady i podpowiedzi
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Maniekk
    Na dzień dzisiejszy jest dobrze
    No i chyba właśnie o to chodziło :)

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Podkleje się pod temat.
    Nie ukrywam że już mnie wk....a to bmw niby takie dobra auta a wiecznie coś nie tak :(
    Ale do rzeczy :
    Podjechałem na stację , zgasiłem silnik, zatankowałem :) Odpalam i nie gasną kontrolki od ABS ASC i Taki żółty wykrzyknik w nawiasie .
    Pojechałem z palącymi kontrolkami, zgasiłem auto , po godzinie odpalam jest ok :)
    Wróciłem do domu ok 100km i było ok.
    Jednak rano przekręcam kluczyk na kontrolki, kontrolki zgasły (od abs itd) ale jak zaczełem kręcić kontrolki sie zapaliły i już nie chcą zgasnąć .

    Że by było śmieszniej w ten dzień co to się stało , auto było podłączone pod kompa , cała diagnostyka i nic nie wykazało z czujników itd.
    Licznik poza kontrolkami które sie palą chodzi normalnie .

    Ma ktoś pomysł ?
    dodam że mam 3.0 D polifowe o ile ma to znaczenie .

    pisaliście coś o lince jakiejś , ale to dotyczyło benzyny a nie diesla tak ?

    Powoli tracę cierpliwość ogólnie na BMW , może nie powinienem tego tu pisać ale ile można !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    a mi się zapalał abs jak miałem mocno zjechane oponki z tyłu... z przodu były nówki...miały po 8mm.. a z tyłu prawie zero... nie miałem wtedy na 4 nowe.. i co się okazało.. ta różnica w obwodzie kóla przód wzg. tyłu powodowała ze komputer liczył różnie impulsy z przednich i tylnych kół... wiadomo ze te z tyłu się szybciej kręciły... i o dziwo wywalało ABS..
    działo się to wróznych momentach.. ale zazwyczaj po przejechaniu około 500 do 1000m.. po zgaszeniu i odpaleniu auta.. wszystko gasło i wracało do normy. na kompie pokazało uszkodzenie czujnika ABS... ale olałem to bo musiałem kupić opony na tył i odziwo..

    po wymianie kół na nowe... wszystko wróciło do normy. jeżdzę już 4 lata i ani razu nie widziałem tej wstrętnej żółtej kontrolki ABS podczas jazdy.. jedynie w momencie odpalenia auta.. ale to normalne ;)
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    A akumulator nie za słaby? Na początek przyjrzyj się kołom, czy nie ma istotnych różnic w ciśnieniu w oponach. Czy nie robiłeś ostatni czegoś przy zawieszeniu, może stało się coś z którąś koronką. Przy okazji zerknij na czujniki, czy przypadkiem już fizycznie któryś nie jest uszkodzony. U siebie ostatnio wymieniłem czujnik prawy tył bo był przełamany i raz kontaktował raz nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •