Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Co się dzieje z ABS-em ????

  1. #11
    Maniekk - po prostu podłącz jakikolwiek sprzęt do diagnostyki, wejdź w sterownik ABS i sprawdź co się wyświetla - jakie prędkości kół podczas powolnej jazdy

    Powoli robi się wróżenie z fusów :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Maniekk
    Sprawdziłem tą linkę i jest lużna nawet trochę za lużna.A taki plastik który mocuje ją do takiego małego "ucha" też jest lużny,tzn. nie trzyma się sztywno w tym"uchu".
    Ta linka nie może być luźna. U mnie też była luźna, ale po obejrzeniu pancerza nie mogłem doszukać się żadnego przetarcia. Mi pękła w samym silniczku zobacz czy u Ciebie nie jest podobnie. Sprawdź czy przepustnica nie jest przypadkiem całkiem otwarta, albo całkiem zamknięta. Od razu możesz się pokusić o sprawdzenie silniczka - czy pracuje. Są szanse że do wymiany tylko linka i wtedy koszta niewielkie. Dorabiana ok 100zł z robotą mechanika. Za oryginalną dałem 150 więc w mojej ocenie nie ma co oszczędzać.

  3. #13
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Maniekk - po prostu podłącz jakikolwiek sprzęt do diagnostyki, wejdź w sterownik ABS i sprawdź co się wyświetla - jakie prędkości kół podczas powolnej jazdy

    Powoli robi się wróżenie z fusów :/
    Dlaczego "wróżenie"? Skoro linka przepustnicy kontroli trakcji lata sobie luźno, to masz sprawę prostą jak drut. Podłączenie pod diagnostykę, w tym wypadku nic nie pomoże, bo wyskoczy Ci jedynie błąd przepustnicy, a po co wyrzucać parędziesiąt złotych w błoto. Zakładam że facet nie jest upośledzony i potrafi sprawdzić linkę, pancerz i silniczek. Jeśli wszystko będzie sprawne, to czujnik przy kole, a jak to nie pomoże to wtedy zostaje diagnostyka.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Zrobiłem mały eksperyment.Po odpaleniu auta kontrolki trakcji i abs-u nie świecą się ( za każdym razem).Ale jak poruszałem tą lużną linką - zapaliły się ! Auto stało w miejscu !
    Myślę że zacznę od tego , a potem jak radził sylwek7 , czujnik abs i diagnostyka :)
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  5. #15
    Wszystko OK - tylko czy mówimy o przepustnicy od ASC/DSC?

    Ona jest maksymalnie otwarta a pociągnięcie linki ją zamyka, więc jeśli jest lekko luźna - nic to nie zmienia.

    Nie dziwne chyba, że podczas pracy silnika ręczne przymknięcie przepustnicy ASC zapali błąd. I to będzie błąd czujnika położenia przepustnicy ASC. Zgaszenie i zapalenie silnika zgasi ją. To oczywiste.

    Jeśli zapale się również ABS to nie szukałbym przyczyny w lince ani w sterowaniu ASC/DSC :/

    Ale każdy orze jak może :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #16
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jeśli zapale się również ABS to nie szukałbym przyczyny w lince ani w sterowaniu ASC/DSC :/

    Ale każdy orze jak może :)
    U mnie świeciła kontrolka DSC i ABSu na raz.

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Ona jest maksymalnie otwarta a pociągnięcie linki ją zamyka, więc jeśli jest lekko luźna - nic to nie zmienia.
    Nie zawsze ma być otwarta :] a luźna w żadnym wypadku nie może być. Ja naprawdę przerobiłem ten temat dwa dni przed świętami i wiem co mówię.

    I teraz pytanie do fachowców:Czy jeśli komp pokazuje błąd to jest to samo co uszkodzenie czujnika?Dlaczego po skasowaniu błędu przez jakiś czas wszystko było ok?
    Zwykle tak. Pytanie też czy mówimy o błędach stałych czy nie. Natomiast skasowanie ich nierozwiązująca problemu raczej nie może pozytywnie wpłynąć na pracę auta.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Witam ponownie.Dzisiaj wymieniłem czujnik ABS-u w kole lewym tylnym(czujnik firmy ATE) zgodnie z tym co wykazała diagnostyka komputerowa.Problem polega na tym że po wymianie czujnika nic się nie zmieniło,tzn.nie działa ABS,ASC,licznik,itp.
    Po ponownym podłączeniu do komputera wyskoczył błąd .... czujika ABS-u w kole lewym tylnym !!!!!!!!!!!!!!!
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Koło foniczne (ów pierścień) jest w łożysku koła
    Czy ten pierścień może być uszkodzony ???
    Czy może kupiłem uszkodzony czujnik ???
    Nie wiem co robić dalej...?
    HELP !!!
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  8. #18
    Moze i trochę to czasochłonne, ale zamień czujniki prawy/lewy i sprawdź czy nadal pokaże LT. Kłopot w tym, ze nie ori czujniki miewały kłopoty z właściwym odczytem prędkości koła.

    Jesli czujnik OK, sprawdź linię, ewentualnie na sterowniku ABS oscyloskopem można pomierzyć impulsy :/ (rzadko stosowane).

    Koło foniczne uszkadz się najczęściej przy niewłaściwej wymianie czujnika lub łożyska

    Jeśli czujnik, przewody, łożysko OK, to wskazuje na sterownik, ale to juz jest głębsza diagnoza nie na internet
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Moze i trochę to czasochłonne, ale zamień czujniki prawy/lewy i sprawdź czy nadal pokaże LT. Kłopot w tym, ze nie ori czujniki miewały kłopoty z właściwym odczytem prędkości koła.
    Czujnik podczas wyjmowania uległ destrukcji !! Obawiam się że z prawym tylnym może stać się to samo ! Za ori czujnik krzykneli 380 zł, a ja dałem 220 zł. więc spora różnica.
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jesli czujnik OK, sprawdź linię,
    Jak to zrobić?
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jeśli czujnik, przewody, łożysko OK, to wskazuje na sterownik
    Mam namiary na tego fachowca z Redy,raz w tygodniu jestem w tamtych rejonach więc może wezmę sterownik ze sobą...?
    Te cuda z ABS-em zaczeły się po wymianie opon na zimowe. Na tyle są opony o 0.5 cm wyższe niż z przodu.
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Dzwoniłem dziś do Redy i Pan z firmy Elektro Bip uświadomił mnie ( po podaniu numeru seryjnego z pompy ABS-u) ,że moja pompa to starszy model i łatwiej kupić całą pompę ze sterownikiem niż naprawiać ten.
    Pytanie mam takie : Czy wystarczy że będzie się zgadzał numer seryjny pompy czy jeszcze musi być wyjęta z auta o takim samym silniku.Bo np. znalazłem kilka na Allegro ale żadna nie jest z 4.0i
    http://moto.allegro.pl/item876675873...kompletny.html
    Czy np.taka by pasowała ?
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •