Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Awaryjne otwarcie drzwi z rozładowanym aku

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    Awaryjne otwarcie drzwi z rozładowanym aku

    Witam,

    Pytanie czy przy rozładowanym akumulatorze, pociągając dwa razy za klamkę od wewnątrz (przy zaryglowanych drzwiach) drzwi się otworzą? Alternatywną metodą było by dostanie się pod maskę i tutaj pytanie czy jest metoda na otwarcie jej od wewnątrz? Podmieniłem wczoraj akumulatory w autach i niestety siódemka rano nie daje znaku życia. Z kluczyka drzwi się nie otwierają, jedynie bagażnik puścił. Nie mam też dostępu do akumulatora w bagażniku bo auto stoi tyłem w garażu i nie ma podejścia aby podać prąd od drugiego auta.

    Proszę o pilną odpowiedź/radę, w przeciwnym wypadku będę musiał korzystać z awaryjnego otwierania, ale obawiam się że w niedziele słono mnie za taką zabawę policzą.

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Może wyjąć aku z drugiego auta zamiast nim podjeżdzać i połączyć je razem w bagażniku,
    skoro bagażnik masz otwarty to z akumulatorem chyba się zmieścisz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    polecam zakup instrukcji obsługi samochodu:
    "otwieranie awaryjne (w razie usterki elektrycznej): drzwi kierowcy można odryglować wzgl. zaryglować obracając kluczyk w zamku w położenie krańcowe)

    odryglowanie i otwarcie drzwi od środka: dwukrotnie pociągnąć wewnętrzną klamkę drzwi (po pierwszym razie następuje odryglowanie, po drugim razie otwarcie)"

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    jedynie bagażnik puścił.
    Jeśli otworzyłeś bagażnik, to chyba i do akumulatora się dostaniesz !!!
    Gra muzyka

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Pytanie czy przy rozładowanym akumulatorze, pociągając dwa razy za klamkę od wewnątrz (przy zaryglowanych drzwiach) drzwi się otworzą?
    Jeśli zamknąłeś drzwi pilotem, to nie da rady.

    Próbowałeś użyć zamka w drzwiach kierowcy? :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Ale co za problem z ładowaniem? Przecież pod maską jest klema "+" a minusa zapinamy np do śruby w kielichu amortyzatora
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Nie wiem jak u was ale u mnie bez problemu bez aku drzwi kierowcy zamykałem i otwierałem kluczykiem.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #8
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Nie wiem jak u was ale u mnie bez problemu bez aku drzwi kierowcy zamykałem i otwierałem kluczykiem.
    I tak powinno być !!!
    Gra muzyka

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Ja również nie wiem w czym problem, gdyż bagażnik czy drzwi kierowcy można spokojnie otworzyć, wkładając kluczyk do zamka i przekręcając go w odpowiednią stronę.
    Co do otwierania awaryjnego od środka to nie ma takiej możliwości, jeśli auto masz zamknięte z pilota, gdyż wówczas nie chcą się odryglować. Drzwi od środka można tylko odryglować, gdy są zamknięte przyciskiem wewnątrz samochodu.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Otworzyłem bagażnik i przyniosłem akumulator z drugiego auta. Podałem prąd i otworzyłem zamki.

    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Nie wiem jak u was ale u mnie bez problemu bez aku drzwi kierowcy zamykałem i otwierałem kluczykiem.


    I tak powinno być !!!
    Przy zamknięciu auta z pilota nie da rady otworzyć go z klucza.

    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Ale co za problem z ładowaniem? Przecież pod maską jest klema "+" a minusa zapinamy np do śruby w kielichu amortyzatora
    A jak byś chciał otworzyć maskę z zewnątrz? Przy zamkniętych drzwiach nic nie zrobisz... Wyjęcie nerki nie dało dostępu do zamka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •