Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: [mechanika] lekkie Drgania silnika

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Jeżeli byłaby to cewka, odczułbyś spadek mocy. Podejrzewam, że i drgania byłyby mocniejsze niż te co opisujesz ale mogę się mylić.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    maciekkrygier, obawiam się że to nie będzie czujnik. U mnie też jest ten błąd i cała strona prawa (w prawejglowicy akurat jest czujnik) ma zbyt dlugie czasy wtrysków, błędy zapłonów na 1, 2 i 3 cyl. Niestety są to chyba przestawione fazy rozrządu, najprawdopodobniej na skutek wyciągnięcia łańcucha (ich żywotność to ok. 250-300tys.km). W autach z Vanosami możliwe że drgania występują tylko na zimnym silniku, bo po rozgrzaniu włączająsię zmienne fazy rozrządu i korygują timingi, tak było u kolegi ze świdnika w M62TUB35

    Zobacz jeszcze czy przypadkiem nie spadł Ci wężyk podciśnieniowy z tyłu silnika (jak zdejmiesz obudowę będzie widoczny po stronie prawej głowicy).

    Jeżeli masz możliwość sprawdź czy to nie czujnik, b np. kolega siedeczteryzero miał telepawki od czujnika i po wymianie ustąpiły. Mi nikt nie chciał czujniczka pożyczyć...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    byłem dziś w beta serwis w tarnowskich górach, podłączyli mi pod kompa, i nic nie wykazało, zero błędów... :?

    no i dalej nie wiem co to może być... :o ;(


    oni oczywiscie wszystko zwalil na to ze jest gaz... ale bzdura bo tak samo jest na benie jaki i lpg....

  4. #14
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Rozumiem, że nie sprawdzałeś tej odmy.
    U mnie były podobne objawy, po wymianie drgania znikły.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  5. #15
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Tak jak wcześniej pisałeś to może być cewka , miałem podobny przypadek w swojej pierwszej e34 2.5i z 93roku na kompie nic nie pokzywało ponieważ raz pojawiała się na niej jakaś przerwa raz nie , po wielkich walkach udało mi się ją zlokalizować i wymienić , po tym wszystko wróciło do normy ....

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    nie piszcie juz o cewkach bo to jest tak oczywiste ze kazdy chyba sobie zzdaje z tego sprawe. Jeżeli leje mu cala strona jak pisal we wczesniejszych postach to rzecz nie tkwi w zaplonie tylko jego sterowaniu lub podawaniu mieszanki. Moja pierwsza mysl to rozjechany rozrząd ale mam -naście lat więc mogę się mylić. Mamy podobny przypadek, kolego podlacz interfejs z inpą i powiedz co ona Ci powie bo DIS nie pokaże wszystkich błędów tylko elementy wymagające sprawdzenia. Podepnij pod inpe i sprawdz czasy wtryskow, pracę sond lambda oraz adaptację i napisz co i jak. Pomogę Ci w ten sposób zaoszczedzic czas i pieniadze na poszukiwania w sprawdzonychh przeze mnie miejscach. Tylko musze wiedzieć że o to samo chodzi. Ps. ile czasu masz już to auto lub znasz jego historie?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    auto mam od września, Jak zmieniałem świece ( miałem nadzieje że to będzie przyczyna) to sie okazały że były jeszcze całkiem całkiem, auto ogólnie bardzo zadbane, chociaż zawału dostałem jak zobaczyłem olej silnikowy... 8/ był bardzo dojechany i zrobił zdecydowanie za dużo km, tego samego dnia co kupiłem samochód, zmieniłem olej...

    Potem już tylko zmieniłem olej w skrzyni a tak to nie było żadnych problemów z becią...


    ogólnie to jeszcze podbije w jedno miejsce, do Wojkowic do Pióra, na diagnoze...

    Tak to nie mam gdzie za bardzo uderzyć...


    Drganie raz jest, raz niema, ale zdecydowanie częściej jest. Jak dziś jezdziłem to było za każdym razem gdy odpaliłem ale potem juz podczas jazdy nie było odczuwalne nic ( podczas stania na światłach itd. na D ) Ale jak rano odpale i wrzucam D to czuć jak drga silnik, wtedy najbardziej...



    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Moja pierwsza mysl to rozjechany rozrząd
    kurcze, chyba dość dziwna dolegliwość jak na 170 tyś przebiegu ( autentyczny, jak kupiłem miała 152tys km)





    Niestety ja sie za bardzo nie znam na tego typu mechanicznych dolegliwościach i kompach do samochodów



    a dziś podbiłem do tego serwisu bo wiem że zajmują sie beemkami, mimo iż nie mają jakiejś super reputacji myślałem że mając dobry sprzęt taka oczywistość wyskoczy na kompie i bede wiedział co dalej robić...

    Najgorsze uczucie, niedowiedzieć sie właściwie nic i stracić kase... :/

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    hehe znam to. to jest caly urok tego silnika, wogole 7er. wiecej pieniedzy tracisz na dojazdy i sprawdzenia niz na jakiekolwiek naprawy. nie warto. przestan jezdzic po diagnostach bo cie skasuja 5 razy i polowa dobrego interfejsu ci wyjdzie. po to mamy forum zeby sobie pomagac za free. jezeli juz musisz jechac do nieznajomych i bulic, to obejzyj chociaz co ten komputer pokazuje. kupe jest ''diagnostow'' co sobie kupia sprzecik za pareset zl i sciagna disa z neta i juz wielka diagnoza a potem bulisz za nic. powiedz mi, masz vanosy? silnik ci dyga jak jest chlodny czy na rozgrzanym tez bo z tym d na swiatlach to tak niejasno sie wypowiedziales. a jesli chodzi o przebieg to skąd taka pewność co do jego autentyczności? jezeli ma np. 100tys wiecej to juz mogl byc lancuch do roboty. 250-300tys to w tych silnikach czas na rozrząd. Druga rzecz, to mógł zaliczyć strzała w przód i wtedy równiez lancuch potrafi przeskoczyć, potem wystarczy ze ktos go źle ustawi i wyłażą takie jaja. Nastepna rzecz to sprawdź sobie na wszelki wypadek kompresje, jezeli nie masz skad zalatwic urzadzenia to na to akurat warto wydac kase, patrzac przy pomiarze jak szybki wskazowka nabija cisnienie. oczywiscie mierzysz kompresje na zimnym silniku /temperature masz w rescie nr. 7 w zegarach, 10-30st C najlepiej niech ma/. niech Ci majster nie wmowi ze mozna na cieplym byle bylo rowno bo wtedy wychodza zupelnie rozne dziwaczne wyniki to po 1 a po 2 jak jest koles ciemny to Ci wykręci świece razem z gwintem :P Ja uważam że masz komprechę równą, ale dla spokoju warto to sprawdzic. nie powinienes za to zaplacic wiecej niz 50-100zl max.

  9. #19
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    jezeli ma np. 100tys wiecej to juz mogl byc lancuch do roboty. 250-300tys to w tych silnikach czas na rozrząd.
    kolego uświadom mnie bo może sie nie znam ( a miałem już 6 aut z tym silnikiem ) od kiedy przy przebiegu 250 tyś w silnikach r6 wymienia się rozrząd ..... z tego co wiem to po to jest tam łańcuch żeby go nie wymieniać , no chyba że przy kapitalnym remoncie ale to juz inna bajka ....

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    a to On ma r6? Myslalem ze V8 dlatego pytalem o Vanosy. w r6 faktycznie lancuch wytrzyma dlugo, ale w m62 juz niekoniecznie. sorry mój błąd. ktoś pisal o tym ze mu jedna strona przelewa a od 1,5 miesiaca nie mam kompa tylko nokie z wifi dlatego nie widze avatarow i nie pamietam kto pisal. w takim razie mamy wysyp dygawek :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •