Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Kupno e32

  1. #1
    Z00FY
    Gość

    Kupno e32

    Witam. Mam kilka pytań do uzytkownikow tych magicznych samochodów. Jadę we wtorek w nocy do Niemiec i kupuje e32. Dlatego tam ponieważ nie chcę mieć gazu w takim aucie, przeznaczone mam 3 tys euro na tę limuzynę i chciałem zapytać na jakie elementy i punkty zaczepienia zwrocic uwagę poluje na motor m30 3.5 R6 lub nowszy 3.0v8 lub 4.0 V8. jeśli ktoś ma cenne uwagi i swoje doświadczenie to prosze o rozwiniecie tematu, dziekuje wszystkim zainteresowanym. pozdrawiam Zoof :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)
    moja ci sprzedam jesli jestes zainteresowany :)

    http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10744044

    mozemy ponegocjowac :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Przepraszam za propagowanie tematów z innego forum:x , ale kolega można znaleźć w nich coś ciekawego.
    A więc do rzeczy:
    1. Jak kupić BMW - poradnik
    2. Wady i zalety e32

    Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, abyś uważał na zawieszenie (chociaż bierzesz auto od wroga ;) , więc problem w mniejszym stopniu Cię dotyczy) i sprawdził całą elektrykę (często jest całą masa "wypasu" a nic nie działa). Jesze jedno - klima do nabicia=usterka sprężarki lub chłodnicy klimatyzacji.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Patrz na blacharkę - to podstawa...


    Zawieszenie - jeżeli ma 200-300 tyś to jak trochę pojeździ po polsce to i tak zaraz amortyzatory do wymiany i pewnie jakieś wahacze jak nie były robione...


    Klima - przy obecnych cenach części używanych to naprawa jest tania ...

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Patrz też na to od kogo kupujesz samochód. Jeżeli będzie to zwykły plac gdzie jest pełno samochodów, i innych placów dookoła prowadzonych przez Turków to nie wierz w przebiegi tych samochodów - tacy sprzedawcy jeszcze się nie odezwali a już kłamią ;)

    Reszta tak jak koledzy wyżej piszą patrz czy wszystko działa, zobacz czy silnik się nie poci jaki jest olej, jeżeli automat to czy płynnie zmienia biegi.. w sumie tak samo jakbyś w pl oglądał auto.

    Jedziesz w ciemno czy masz kilka sztuk upatrzonych?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Moim zdanie V8 kolegi prezentuje się ładnie i napewno warto się nią zainteresować. Wiesz co kupujesz-w końcu swój człowiek i nie musisz jechać do wroga. W niemczech też nie wiadomo co trafisz może się okazać że nic ciekawego nie będzie i wyjazd pójdzie na marne. Zaznaczam, że to moje prywatne zdanie.

  7. #7
    Z00FY
    Gość
    mam kilka upatrzonych z ogloszeń: mobile i skaut24h ale niemcy dlatego ze chcę bez gazu bo kupuje auto do końca zycia sie ożenie z nią na majówki i zakończenie sezonów zawsze w Toruniu będzie ; ) a propo skrzyni mialem e39 530d A i padla mi skrzynia ale do konca zmieniala super biegi jezdzilem kilkoma automatami w karierze ale ta skrzynia no miód coz jak chip ja zabil. ale do ostatniego momentu ideal.. kupilem z chipsem nie wiedzialem o tym bo bym nie bral.. ; ( jesli bmw to tylko benzynka tak na marginesie i bez gazu ;) pozdro

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Fajnie że znalazł się tutaj link do tematu "wady i zalety e32" z innego forum, gdyż u nas panuje conajmniej kilka "ukiszonych" opinii w tym temacie, które zdążyły się już zapisać jako "stare" prawdy.

    Jednostki silnikowe i dedykowane do nich skrzynie to oczywiście u nas na forum "temat rzeka" dobrze więc zapoznać się z tym co mają do powiedzenia znawcy tematu poza naszym forum. Ważne przy zakupie tego auta jest to że koszty utrzymania różnych wersji potrafią się różnić i to bardzo.

    Obniżenie jakości e32 po liftingu i jednocześnie prawie całkowity brak dobrze utrzymanch, zadbanych i bogato wyposażonych egzemplarzy z wcześniejszych lat produkcji to duży problem przy zakupie e32.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Kolega sprzedaje bez gazu może rzeczywiście objerzyj.. Pozatym jechac do DE tylko po to żeby sztuke bez gazu wyrwać? U nas też jest takich dużo to nie polonez że każdy w gazie jest :P

  10. #10
    Z00FY
    Gość
    Oglądałem w Polsce 6 modeli E32 i to nie były auta wystawiane za 4.500 zł , cennikowo wachały się od 6 do 10 tyś zł. Zrobiłem około 1200 km za poszukiwaniem modelu ,który mnie będzie satysfakcjonował. Nie mam wysokich, wygórowanych wymagań bo jest to auto zasłużone dla dróg i w pewnym sensie dotknięte zębem czasu ,ale Koledzy jeśli się jedzie 450 km żeby zobaczyć "kupe złomu" za 7 tyś zl i posiadacz auta mówi, że może spuścić 300 zl a tu motor się wkręca na obroty jak by na połowe cylindrow palił to nic tylko się zastrzelić. Naprawdę nie wiem jak można do takiego stanu doprowadzić "auto czołg" jakim jest e32 ;(((((((((((((((((( oczywiście standardowa gadka przez telefon ,że wszystko jak w zegareczku pare rysek na lakierze. Nikt nie musi być mechanikiem, ale ściemy nie lubie doświadczać jak wszyscy zresztą i to jest przykre ,że są to ludzie ze środowiska BMW które jest rodzina na drogach,, to przykre ale tak jest często ; ( "sory za literówki będę ich się przestrzegał jeśli coś bedzie nie tak to prosze poprawcie mnie"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •