Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Panel sterowania klimatronika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław

    Panel sterowania klimatronika

    witam kolegów!

    Mam pytanie dotyczące frontowego panelu sterowania klimą.
    Od jakiegoś czasu wsiadając do auta po przekręceniu zapłonu włącza mi się nawiew mimo iż jest w pozycji wyłączony! Po kilkunastu sekundach sam sie wyłacza. Dodatkowo nie działa ogrzewanie tylnej szyby wszystko sprawdzone i wszystko jest ok! Pozostał już tylko panel!

    Nie wyciągałem panelu aby sprawdzic jego numerów więc czy jak bedę chciał kupic nowy panel to numer jest istotny czy wystarczy aby panel miał te same funkcje które ma obecny???

  2. #2
    bmw4woman
    Gość
    Witam, mam podobny problem, wsiadam do samochodu, odpalam i przez kilka minut działa dmuchawa, mimo że na panelu jest wszystko wyłączone, po chwili samam się wyłącza, ktoś miał podobny przypadek?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    35
    BMW
    e32 735
    Skąd
    ostrowiec sw.
    U mnie też działą mimo tego że nie jest włączone. Co najlepsze mam dwa panele i dwa są sprawne i na jedny i drugim jest to samo. Nie wiem czy tak powinno byc a nie pamietam jak bylo we wczesniejszym aucie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    250
    BMW
    E32 735i i
    Skąd
    wielkopolska/pila
    u mnie obojetnie czy zapalam zimne czy odpalane jest poraz kolejny nie ma takiej sytuacji nawiew wlacza sie tylko wtedy jak go uruchomie ...
    E34 524 TD , белый бумэр E32 735 i

    Чёрный Бумер (Remix) | Chiki
    http://www.youtube.com/watch?v=y5aXA...eature=related
    http://video.google.com/videoplay?do...6209310370709#

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    mozesz zastosowac panel obojetne z jakiej siódemki a nawet piątki najwżniejsze zeby miał takie same funkcje i ilośc pinów we wtyczkach ale raczej wszystkie panele sa te same . jest mozliwosc ze wam cos nie łączy w panelach ponieważ jak panel jest podpiety to nie powinien włączac sie sam nawiew ale jak odłączy sie panel od duzej niebieskiej wtyczki to nawiewy sie włączaja na chwile i gasna to prawidłowa reakcja chyba ze macie auta wyposażone w webasto i macie ustawiony przedmuch chwilowy
    Kubeł750

  6. #6
    bmw4woman
    Gość
    Nie mam webasto raczej, ale zauważyłem jeszcze jedną rzecz, po odpaleniu samochodu i ruszeniu, jak przekroczę 1500 obrotów podczas jazdy to coś się przestawia, słychać jakieś silniczki pod deską rozdzielczą, dzieje się tak za każdym razem, jak odpalam samochód, ruszę i przekroczę 1500 obrotów, podczas dalszej jazdy już nie, dopóki nie zgaszę samochodu i odpalę jeszcze raz, też tak macie? Po czym poznać czy jest webasto??

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    U mnie przy mrozach samo załącza się ogrzewanie tylnej szyby i tego pola pod wycieraczkami w przedniej szybie. Nadmuch jednak działa dopiero po włączeniu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    to musisz wiedzieć czy jest webasto czy nie komputer ma wtedy dodatkowe funkcje obsługujące webasto a pod autem w okolicach skrzyni biegów wychodzi mała rura wydechowa z webasta a czemu ci się tak przy obrotach dzieje to nie wiem wiem jednak że po uruchomieniu silnika wszystkie klapy ostawiają sie w zaprogramowane położenie a po zgaszeniu zamykają sie
    Kubeł750

  9. #9
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    A możę ci się to wydaje że to od 1500 obr sillniczki sie włączaja. Ogolnie to silniczki od klap w nagrzewnicy pewnie słyszysz ale ze od obrotów się załączaja.

  10. #10
    bmw4woman
    Gość
    na bank przy 1500obr coś tam się przełącza, obojętnie czy stoję po odpaleniu 10 sek czy 10 minut, jak ruszę i przekroczę 1500obr coś się przełącza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •