Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Olej w skrzyni, 730d

  1. #11
    Mk,napewno wiedzą, ale skoro klijent przywozi swój olej, to leją i nie wnikają :x ;)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Ale nie przywoziłem swojego oleju :) Zleciłem tylko wymianę, dobór oleju i filtru należał do nich :) Także mam nadzieję, że dziadostwa nie wlali i wszystko będzie ok.

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Oj kolego to coś nie błyszczą! Jedź tam i się spytaj o dane skrzyni z nalepki będziesz wiedział czy oni w ogóle ogarniają temat!

    W 730d masz zapewne skrzynie 5HP24 z zieloną nalepką. Leje się tam TYLKO OLEJ ASO a więc masz tak:
    1. Serwis ZF i oni wlewają odpowiedni
    2. Zamiennik- Esso jakiś tam chłopaki na pewno powiedzą
    3. Zamiennik- Castrol Transmax Z

    Filtr albo ori albo Mann!!

    Ja wymieniałem na własną rękę i kupiłem castrola ale następną wymianę będę robił w serwisie ZF bo powiem Ci, że się nalatałem, naszukałem, mechanik swoje wziął a zaoszczędziłem może 100 góra 150zł szkoda czasu i latania.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Powiem szczerze, że mnie trochę zaniepokoiłeś. Mam zaufanie do tego warsztatu, robię tam wszystko, zawsze mają pełny plac samochodów, są ogólnie znani i polecani, nawet tutaj na forum...

    Ale sprawdzę. Filtr założyli oryginalny, na pewno. Dzięki za informacje. Od siebie jeszcze dodam, że ta impreza kosztowała mnie 500 złotych. Ciekaw jestem, jak to wygląda w innych częściach Polski.

  5. #15
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Witam , skoro jesteś z Wejherowa to pewnie mowa o warsztacie WFK , znam ich od paru ładnych lat i w wielu BMW wymieniałem olej w automacie u nich i moge powiedzieć z czystym sumieniem że chłopaki znają się na rzeczy , co do szarpnięć jakie masz , kolega ma to samo po wymianie oleju troche sie poprawiło ale jednak skrzynia powoli klasyfikuje się do remontu , z tym że w jego przypadku okazało się jak spuszczali stary olej było go dużo mniej niz powinno ..........

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Ja kupiłem olej samemu. Filtr i uszczelkę kazałem zamówić warsztatowi. Za uszczelkę zapłaciłem 70zł, za filtr też coś około 70zł i za wymianę zapłaciłem 60zł. Olej wyszedł mnie w okolicach 180zł.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Dokładnie, mówię o WFK. Skoro mówisz wisior, że wymieniałeś tam olej i nie ma problemu, to u mnie też na pewno tak będzie :) Skrzynia niestety powolutku zaczyna nadawać się do remontu, ale nie jest jeszcze źle. Tylko skąd to szarpanie przy odejmowaniu i dodawaniu gazu? Bo to nie podpora, to musi być coś innego. Też skrzynia? Dziękuję wszystkim za pomoc.

    Pozdrawiam :)

  8. #18
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Ja kupiłem olej samemu. Filtr i uszczelkę kazałem zamówić warsztatowi. Za uszczelkę zapłaciłem 70zł, za filtr też coś około 70zł i za wymianę zapłaciłem 60zł. Olej wyszedł mnie w okolicach 180zł.
    Ty masz kolego E32 i do twojej skrzyni taki olej się leje z tego co kojarzę (głowy nie daję).
    W ogóle wymiana oleju u Ciebie to radość dla portfela ;)

    Wymiana prawidłowa w 730d oscyluje w granicach 600-800zł
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    No to przepraszam... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •