Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: [pozostale] Jakiego LCM-a wybrać

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    [pozostale] Jakiego LCM-a wybrać

    Witam szkam LCM-a III ale z tego co się zorientowałem to są przynajmniej 3 rodzaje czyli:
    LCM III, LCM III-A, LCM III-B, nie wiem czy różnica jest istotna i co wybrać, moje 7er jest z 94r i w ori jescze nie mam chyba LCM-A, mam natomiast wymienione lampy na ori xenon i chciałbym żeby wszystko działało jak trzeba,ewentualnie programowanie ale żeby się dało.
    Co wybrać żeby było dobrze?, a widziałem chyba kiedś też LCM-a IV czy to możliwe czy błąd sprzedającego? pozdrawiam.

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...poszukaj lcm3 i LWR (ale niekoniecznie). Lcm4 byl juz w e46, mozliwe ze w e39 i posiada juz bodajze automatyczne wlaczanie swiatel po zmierzchu.

    Jesli auto z 1994 to masz LM i czeka Cie przepinowanie wtyczek.

    Jesli nie masz xenona a dolozyles, to czy uzupelniles instalacje o samopoziomowanie sie swiatel oraz spryskiwanie reflektorow?

    Programowanie na Twoim samochodzie moze byc klopotliwe z powodu rocznika, ale do przeskoczenia.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Kup LCM 3 z dowolnym dopiskiem. Ponieważ auto masz wiekowe, kup LCM razem z kawałkiem wiązki środkowego złącza. Po operacji wymiany sterownika i tak czeka Cię przekodowanie. LCM IV nie jest pomyłką. Ja mam taki u siebie. Był on dostępny w ostatnim sorcie e39. Jeśli założyłeś ori lampy ale nie dołożyłeś modułu odpowiedzialnego za samopoziomowanie, nie będzie idealnie. Mogą wystąpić błędy przy programowaniu (ale i tak się da to zakodować).

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Lampy wymieniał poprzednik i raczej bez modułu do samopoziomowania bo działa mi regulacja świateł manualna, ale za to spryski reflektorów mam raczej seryjne, czyli jakaś zagadka.
    A czy można dolożyć taki moduł do samopoziomowania czy lepiej dać sobie spokój i próbować go tylko programować?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    LCM IV nie jest pomyłką. Ja mam taki u siebie
    A jakie są korzyści ze zmiany LCM III na IV?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    A jakie są korzyści ze zmiany LCM III na IV?
    Z samej wymiany nie ma korzyści. Ja zmieniałem ze względu na to, że chciałem mieć automatyczne światła. Ale za tym idzie jeszcze wymiana czujnika deszczu razem z podstawą na taki z obsługą deszczu i zmierzchu. No i kodowanie...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam,
    Odświeżę temat, gdyż przymierzam się również do wymiany modułu świateł. Obecnie posiadam moduł LOEWE (brak napisu lcm), chciałbym wymienić na moduł LCMII lub LCMIII (głównie zależy mi na uaktywnieniu świateł dziennych). Na co mam zwrócić uwagę ? Na "alledrogo" są różne moduły, na naklejkach są same LCM lub LOEWE LCM ... . Jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?
    Po drugie: czy ktoś z krakowa lub okolic mógłby poźniej pomóc w przepisaniu przebiegu i nr VIN?, na pewno będzie mnie denerwować słynna czerwona kropka -:)
    Moje autko ma chyba moduł LM, (1994)- ksenon dołożony, ale spryskiwacze reflektorów już były ori czyli mam podobnie jak "lockbud".

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    będę miał na zbyciu swoją 3-kę, bo kupiłem już LCM 4, jak nie zależy ci na czasie to możemy się dogadać :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Hej, super-:)
    Na czasie mi specjalnie nie zależy, więc myślę, że się dogadamy. Powiedz mi czy jakieś przepinanie pinów mnie czeka ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    Powiedz mi czy jakieś przepinanie pinów mnie czeka ?
    Jesli masz LM to niestety tak.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •