Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Jeep Grand Cherokee II 4.0 i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK

    Jeep Grand Cherokee II 4.0 i

    Witam
    -jak w temacie
    - mam pytanko do was czy ktoś z was ma może doświadczenia z takim autem
    -może jakieś opinie, porady ,krytyka

    dzięki z góry

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kolega ma takie coś.Jeździ z pięć lat już i mocno nie narzeka.Jak dla mnie to za bardzo trzeszczą plastiki w środku,a zimą to tragedia.Wrażenie że wszystko się rozpada ale to są uroki amerykańskich aut.No i prowadzi się jak ponton,ale chyba się za mocno nie psuje,gania nim na gazie.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nigdy nie byłem właścicielem tego auta, ale jeździłem nim troche i jest to od conajmniej kilku lat ulubione auto mojego kuzyna. Przez jakiś czas jeździł tym też mój sąsiad, który siwdzi w terenówkach od zawsze. Grand który nalezy do kuzyna jeździ raczej tylko po czarnym ale za to cały sezon zimowy kuzyn pracuje jako instruktor narciarski i auto spisuje sie w tej robocie świetnie.
    Poprzedni Grand kilka lat temu miał dość mocnego dzwona, został skradziony i nocny joy ride zakończył dzwonem z którego prowadzący wyszli cało mimo nie zapiętych pasów i duzej predkości. Zdjęcia tego auta były chyba kiedyś tu na forum.
    Auto jest z pewnością bardzo bezpieczne.
    Kolega jeżdżący obecnie Wranglerem i starym Cherokee panuje zakup Granda i zrobienie go od podstaw do ekstremalnegoo off roadu ale to chyba inna bajka.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Jeżdziłem trochę takim, ale 4.7 V8 i tylko z tym silnikiem warto go kupić, bo 4.0 to nędza, a palą podobnie.Ogólnie autko w dłuższej trasie potrafi być męczace z uwagi na zdecydowanie za krótkie oparcia foteli i fatalne seryjne zawieszenie co w połączeniu z mało precyzyjnym układem kierowniczym potrafi odebrać całą frajde z jazdy.W sumie to jedyne co mi się w tym aucie podoba to dżwięk silnika i wygląd zewnętrzny, bo w środku razi tandetne wykończenie.Skóra na kierownicy to nie skóra tylko jakaś guma, to samo dotyczy foteli.
    Zawieszenie łomocze i masz wrażenie jakby każde koło lużno sobie latało.
    Zresztą przejedż się to sam się przekonasz ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Temat tych foteli w Grandzie jest dość ciekawy, bo wyglądem przypominają fotele tzw. kapitańskie czyli takie jakie miały amerykańskie salonki, a to naprawde rewelacja, pod względem komfortu mało co mogło temu dorównać.
    Nie chcę się zarzekać bo omawianym autem nigdy w trasach nie byłem ale akurat o fotelach złego słowa powiedzieć nie mogę, zwłaszcza bardzo szerokie i miękkie boczki z tych foteli dobrze trzymają i przynajmniej dla mnie w pełni zasłużyły na miano wygodnych. Do wysokich osób nie należe, tylko 184 cm, przy tym nie wydały mi się krótkie, a krótki fotel to bez wątpienia męczarnia.
    Co do środka trudno mi się wypowiedzieć jednoznacznie, za mało się tym jeździło. Na pewno skóra w grandzie jest estetyczna jeśli nie została zorana i na pewno jest bardzo wytrzymała z naciskiem na bardzo. Co do pisków i zgrzytów to należy pamiętać że to są auta użytkowane zupełnie inaczej. Między autem użytkowanym w terenie a nawet przeciętnie użytkowaną osobówką raczej nie ma linii porówania.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar kuzyn
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    wawa
    http://www.jeep.org.pl polecam jako kpalnia wiedzy o Jeepach.
    sam po sprzedaży E39 myślałem o WJ (bo tak nazywa sie auto o które pytasz),
    ale nie umiem sie rozstac z BMW :D

    Co do silnika 4.0 w Jeepie to ma on opinię niezawodnego. Wręcz nie do zajeżdżenia.
    Jest troche wolniejszy od 4.7 V8 ale daje rade.
    Na ogól występuje w werjach Laredo które można określić mianem "golasów".
    Czyli takie podstawowo wyposażone wozidła. Ale za to nie psują się tak często jak
    wersje Limited i Overland, które nafaszerowane są wątpliwej jakości elektroniką.
    Reszty dowiesz sie na w/w frum lub na stronie jeepnieci.pl

    pozdro

    Aha i maja tam ciekawy dział o LPG. Dużo przydatnych info o instalkach do V8 ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    120
    BMW
    Brak
    Skąd
    EPD
    Witam serdecznie Grand super sprawa ale tylko 5.2 v8 śmiga niesamowicie jedyna wadę jaka odkryłem przez 3 lata użytkowania granda rok 1996 to bujanie na koleinach masakra pływa się po całej drodze( polskie drogi) autostrady sama przyjemność kobieta ciężko sobie radziła z prędkościami ponad 60km/h Ponoć można temu zaradzić zmieniając parametry zawieszenia. autko naprawdę ładnie się prezentuję (tylko czarne) inne kolory nie przypadały mi do gustu siedzenia mega wygodne części nie zbyt tanie .. zamienniki części są po prostu katasrofalne czujnik oleju zakupiony za 120 zł gdzie orginał kosztuje 700zł padł po miesiącu !!! (wystrzelił w powietrze ) karoseria hmmm jak u mnie była bez korozji .Jak byś chciał coś więcej dowiedzieć się pisz na PW . Pozdrawiam serdecznie Robert

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Wielkie dzięki za wszystkie opinie
    Auto zakupiłem dla żony więc swojej Buni się nie pozbywam , auto będzie jako lokalna taczanka do pracy , dzieci do szkoły itd.
    No i będę miał czym córkę odbierać z jazdy konnej, bo jak po takich deszczowych dniach wsiadała do Buni to szlak mnie trafiał bo wszystko miałem zabłocone.
    Tu podaje link co kupiłem tak więc czekam na wszelką krytykę i inne opinie
    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...fvi%3D1&_rdc=1
    Teraz się zobaczy czy strzeliłem sobie gola czy nie :D
    Pozdro

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Gratuluję zakupy i podejścia do tematu. Wkońcu żona byle czym nie będzie jeździła :) a BMW nie będzie cierpiało z powodu błota :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar kuzyn
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    87
    BMW
    brak
    Skąd
    wawa
    Widze że z początku produkcji auto...
    Nie najlepiej. Bo maja te wózki trochę wad wieku dzieciecego...
    Po 2002 było juz troche lepiej.
    Masz tam dwustrefowy klimatronic ?
    Obyś nie musiał użerac się z blend doors'ami

    pozdro i oby sie dobrze sprawował

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •