Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] ubywa oleju z silnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    18
    BMW
    E36 323iT
    Skąd
    3M

    [mechanika] ubywa oleju z silnika

    przejechałem 3000km po ostatniej wymianie oleju . Wczoraj sprawdziłem z ciekawości stan i się przeraziłem bo ubyło jakiś litr oleju .
    I teraz tak , auto nie kopci ani niebiesko , ani na biało , ani w żadnym innym kolorze . Jest szczelny - nie zauważyłem żadnych wycieków . Silnik ma moc i ciągnie tak jak nalezy , pracuje równo i nie ma żadnych innych niepokojacych objawów . Z resztą mój mechanik twierdzi (WFK-Wejherowo) , że silnik mam w ponadprzeciętnie dobrym stanie . Gazu nigdy nie było i nie ma .
    I co dziwne - komp nie zasygnalizował niskiego poziomu oleju a było gdzieś 1mm ponizej min na bagnecie .

    Gdzie ten olej , jakieś pomysły ?

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    czujnik oleju pewnie do wymiany a najpierw to sprawdź uszczelkę miski olejowej
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    czujnik oleju pewnie do wymiany a najpierw to sprawdź uszczelkę miski olejowej
    Lub uszczelke pod klawiatura :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    czujnik oleju pewnie do wymiany
    Jak sprawdzicz czy ten czujnik jest sprawny?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    18
    BMW
    E36 323iT
    Skąd
    3M
    a czemu uszczelke miski olejowej ? ... w garazu nie ma ani jednej kropli oleju

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Jak sprawdzicz czy ten czujnik jest sprawny?
    Wyjdzie po podłączeniu carsofta.

    Hmm w garażu ani jedenj kropli > a może być tak , ze jak ktoś wymianił olej to nie uzupełnił go do końca ?? sprawdzałeś po wymianie i po przejechaniu kilku kilometrów czy oleju nie ubyło ?
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    na przykład :)

    uzupełnij do pełna i zrób dobrą trasę ..
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  8. #8
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Dobra to jeszcze inaczej cały czas miałem na miarce połowe miałem tak powiedzmy przez 5KKM zero znikania oleju i jakiez było moje zdziwienie kiedy ostatnio tkneło mnie zeby sprawdzic stan! Było minimum! komp nic nie zameldował, auto było podłaczane do kompa diagnostycznego BMW i raczej by wtedy cos pokzałao? miska sie troche pocie zel zeby 0.5l wyciekło?! tez by bym plamy widział..

    pomysły?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    Zobacz czy nie ucieka ci na kolektor wydechowy. Miałem tak w audi. Uciekało tylko wówczas kiedy mocno grzałem. Olej leciał prosto na kolektor i od razu się spalał. Najprostrzym sposobem to zagrzać zdrowo silnik i otworzyć maskę i powinieneś czuć dziwny zapach spalonego oleju. Ja mam już nosa mocno wyczulonego i ostatnio przyjeżdża do mnie kolega a ja mu mówie że olej mu wycieka bo czuć. Nie wierzył a jednak...

    A może źle Ci olej wymienili... nie dolali?

    Dolej i zrób test jeszcze raz.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Kiedyś w Mondeo 1.8 16v miałem taki dylemat.
    Palił olej litrami :x W końcu postanowiłem zainwestować w silnik i go rozebrałem do remontu.
    Wymieniłem pierścienie, panewki, 8 zaworów, planowałem głowice i wyszlifowałem gniazda ..dosłownie był zrobiony na tiptop. Zrobiłem pierwszą trasę (jakieś 500km) po sprawdzeniu stanu oleju doznałem szoku :o :razz: Stan nie sięgał minimum :o

    wróciłem nim do warsztatu i pomyślałem do czego jeszcze nie zaglądałem ... tym czymś okazał się kolektor dolotowy połączony z odpowietrzeniem komory korbowej silnika. Cały kanał był zabity szlamem który blokował odpowietrzenie i dlatego olej rzucało bezpośrednio na tłoki.

    Pomógł drut do sprawdzania ciasta a raczej robótek ręcznych :D
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •