Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [ elektronika] pompa paliwa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Ujazd

    [ elektronika] pompa paliwa

    Pompa Paliwa nie dostaje napięcia. A działa po podłączeniu do akumulatora. :(

    Proszę o pomoc.
    ładne E38. Piękne brzmienie 3-litrowej V8 :) i wymarzona Jasna skórka w środku :)

  2. #2
    Sprawdź bezpieczniki..... ;)

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Sprawdź bezpieczniki..... ;)
    A zaraz później przekaźnik pompy.

    Nie masz jakiegos zabezpieczenia odcinajacego??
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    A czy ktoś dysponuje fotką poglądową ,który to przekaźnik pompy i jak go sprawdzić -być może moja bunia ma podobną przypadłość ;)
    Pozdrawiam serdecznie :papa:

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Ujazd
    bezpieczniki założyłem wszystkie nowe i zaden się nie przepala....więc to chyba ten przekaźnik tylko jakie ma swoje oznaczenie i gdzie dokładnie się znajduje :/
    ładne E38. Piękne brzmienie 3-litrowej V8 :) i wymarzona Jasna skórka w środku :)

  6. #6
    przekażnik pompy paliwa znajduję sie w bagażniku po prawej stronie,nad akumulatorem za tapicerką ,drugi lub trzeci od tyłu auta

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    a ja bym w kolejnym kroku wogóle sprawdził czy jest iskra, oczywiście jeśli auto wogóle nie odpala. Mozliwe że padł np czujnik położenia wału, ale do tego już tylko diagnostyka.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Ujazd
    Wymieniłem już przekaźnik pompy i nic...nadal nic....bezpieczniki całe a pompa nie chce pracować...nie wiem czy to coś na to wpływa ale jak zdejmowałem sanki to przypadkiem urwałem kabel chyba plusowy pod autem....stara śrubka go trzymała i się urwała.....więc mechanik przyłapał ten kabel na szybko wkrętem i jakoś się trzymał....a u siebie przykręciłem go mocno i stabilnie....prąd po przekręceniu zapłonu jest na tym obwodzie...czyżby przez to się mógł przepalić jakiś kabel od pompy gdzieś na odcinku od zapłonu do pompy??? :/ Już na prawdę nie wiem co to może byĆ...
    ładne E38. Piękne brzmienie 3-litrowej V8 :) i wymarzona Jasna skórka w środku :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Nie mogę sie domyśleć o jakim kablu piszesz ale skoro jest to przewód na którym masz plas po stacyjce, to możliwe że coś tam jednak jest z nim nie tak i nie masz zasilania do czegoś co powinno być zasilone po kluczyku. Zajrzyj tam jeszcze raz i zobacz czy ten plus tam masz i do czego on idzie. Z tego co kojarzę pod spodem auta masz tylko zasadniczo punkt stałego plusa od akumulatora, reszta to już wiązki do inastalacji skrzyni i silnika.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Ujazd
    Ten kabel wychodzi z podłużnicy.....właśnie po przekręceniu stacyjki jest na nim napięcie....dzięki niemu rozrusznik kręci....bo jak nie miałem go podłączonego to rozrusznik nawet nie drgnął.....nie mam pojęcia....chyba czas na prawdziwego mechanika co się zna na elektryce auta:/....Dziękuje wam za pomoc panowie.... :)
    ładne E38. Piękne brzmienie 3-litrowej V8 :) i wymarzona Jasna skórka w środku :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •