Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wybór płynu/koncentratu do spryskiwaczy

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Wybór płynu/koncentratu do spryskiwaczy

    Witam.
    Zakładam temacik aby posłuchać waszych opinii i doświadczeń.
    Otóż ze względu na to, że zimą trzeba lać do zbiorników płyn zimowy a idzie go mnóstwo jak ktoś lubi mieć czystą szybę i jeździ dużo to poszukuje jakiegoś ekonomicznego rozwiązania.

    Do tej pory co roku jeździłem specjalnie z 30km na najbliższą stację LOTOS tylko po to aby kupić u nich na fakturkę kilka pakietów płynu do spryskiwaczy.
    Może nie pachniał fiołkami i nie był najlepszy z najlepszych ale był na prawdę dobry i kosztował 11zł za 5-cio litrową bańkę! Do tego gdy brałem fakturkę dostawałem w firmie zwrot vatu więc byłem zadowolony. Niestety w tym roku LOTOS wycofał ze sprzedaży swoje płyny zastępując je drogimi, dobrymi na których zarabia się jakieś tam punkty lojalnościowe co mnie kompletnie nie interesuje.

    Chciałbym zakupić w to miejsce jakiś inny płyn lub koncentrat jeżeli taki istnieje!

    Myślę, że do końca zimy we wszystkich autach jakie mam zużyje jeszcze co najmniej 100 litrów płynów.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Jeśli chodzi o płyn do spryskiwaczy, ja kieruję się tylko ceną i temperaturą zamarzania. W marketach typu Auchan czy Carrefour bańka 5l kosztuje około 8 zł. Jak potrzebujesz fakturkę, też nie ma z tym problemu. Też nie pachnie "fiołkami" ale daje radę.... ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Pamiętaj jednak, że jak płyn ( najtańszy) będzie "waniał" zbytnio alkoholem to pan policjant może mieć w stosunku co do Ciebie pewne podejrzenia ! :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    110
    BMW
    730
    Skąd
    Kościan
    Ja też twierdzę że 10zł za 5 litrów to max. Byle nie zamarzał przy -20. Idzie tego dużo i nie obchodzi mnie jak pachnie, ważna jest czysta szyba. Na shelu jest dostępny dobry koncentrat letni ale nie wiem czy jest odpowiednik zimowy.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Jeśli chodzi o płyn do spryskiwaczy, ja kieruję się tylko ceną i temperaturą zamarzania. W marketach typu Auchan czy Carrefour bańka 5l kosztuje około 8 zł. Jak potrzebujesz fakturkę, też nie ma z tym problemu. Też nie pachnie "fiołkami" ale daje radę.... ;)
    Nie sprawdzałem.
    Z marketowców brałem tylko w Dino 11zł chyba za 4 litry i porażka. Do póki szyba się nie ogrzała to przymarzał skubany przy szybkiej jeździe jak była temperatura np -8 czyli porażka i dla tego nie chcę testować 20 płynów na rynku bo wiem, że i tak 80% z nich to tragedia.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    110
    BMW
    730
    Skąd
    Kościan
    Myślę że prawie każdy płyn zamarznie na szybie przy szybszej jeździe w minusowej temp. bez ciepłego nawiewu na szybę. Alkohol szybko paruje. Ich niezamarzalność polega raczej w stanie ciekłym w zbiorniku. Ale prawie każdy kierowca ma ciepłe powietrze skierowane na szybę.

  7. #7
    Ja przekonałem się nie raz że jeśli chodzi o płyny do spryskiwaczy to te z wyższej półki niestety nie dają rady. Zawiodłem się wiele razy na płynach typu Statoil, Orlen itp za ok 20-25zł za bańkę. W okolicy 0stC mazały się jak nie wiem co mimo że ich temp. zamarzania była ponizej 20stC. Przy temp rzędu -10stC to już była maziaja jakby mi się ktoś spuścił na szybe :/

    A płyny właśnie z hipermarketów czy mniejszych stacji benzynowych w cenie ok 10-14zł/5L sprawują się świetnie w pełnym zakresie temperatur zimowych jakie u nas występują :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Też jestem za najtańszymi płynami jak "Tesco koszystny zakup" itp, Zdają egzamin i można psikać sobie 2 razy więcej, jeżeli kupisz 2 razy tańszy :D :D :D
    Na stacji chyba Shell kupiłem chyba raz - cena kosmiczna, a płyn jak płyn.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    ja płyn kupiłem w Realu cena tez ok. 8zl i jak były mrozy przed świętami to zamarzł skubany :/ , ale ogolnie nie warto przepłacać na płynach.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ja używam tylko płynu AUTOLAND Psi-Psik kupowanego w TESCO. Ma super właściwości w każdej temperaturze i dość ładnie pachnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •