Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: [ pozostale] ringi a przepisy kodeksu drogowego

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A gdyby pojechać na jakiś spec. przegląd w którym sprawdzają "zmiany stanu faktycznego pojazdu wymagające wpisu w dowodzie" jak dołożenie haku czy lpg itp... Albo rejestracja pojazdów SAM, przecież tam wykonujesz wszystko własnoręcznie i nie masz mocy nadawania homologacji a mimo to możz zarejestrować pojazd. No nie wierze zeby w PL nie można było zaingerować w samochód. A jeśli ktoś wydac***e, obetnie dach i wspawa sobie ćwiarę to to już im nie przeszkadza?? Szyby chyba też mają jakąś tam homologację a za naklejenie folii nikogo się nie czepiają...

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Mnie się wydaje,że więcej można zrobić z nadwoziem nośnym niż ramowym,stąd może taka tolerancja w naprawach nośnych nadwozi,główny nacisk jednak jest na stan ogólny techniczny,wydalanie spalin,hamulce,układ kierowniczy,oświetlenie i wiele pewnie innych rzeczy ,a co do nazewnictwa to się wszystko zmienia,nie ma np. lewarków-tylko dżwignie , ręczny to awaryjny itp. zresztą sam kodeks drogowy od 97' był zmieniony 58 razy w tym bodaj 8 nowel,tak,że starsi kierowcy są nie doszkoleni,choćby fakt zachowania na rondzie,jazda z lewym kierunkiem w lewo..pzdr. [RockR nie zrozumiałem motywu z hakiem i LPG ,przecież to jest bite w dowód.-chyba ,że piszesz o nie legalności].

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Rodzaj nadwozia nie ma znaczenia - tak samo się ramy spawa i naprawia jak samonośne - nie dalej jak tydzień temu pomagałem kuzynowi bo robi sobie isuzu w teren i poprawialiśmy ramę - w zasadzie to była zmieniana w całości od mostu do tyłu i wstawki w środku bo była zgnita ...


    Swego czasu kolega kupował samochody wypadkowe , klepał , kleił i sprzedawał - miał np corrado które było tak krzywe ze zeby się dało jezdzić to w prawym tylnym kole musiało mieć dystans 30mm ... Miał też acorda który miał tak dach połamay , że trzeba było szyberdach zaspawać , a tylna klapa nie otwierała się wcale - bo ją ścisnęło - to przeglądy i homologacje dopuszczają , a ringów czy xenonów w soczewce nie...

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Honecker
    pozycyjne: świecą po prawej i lewej stronie samochodu (wyłącznik świateł w pozycji środkowej) (tu też świecą ringi)

    postojowe: świeci tylko strona, przepisowo włączasz tą od środka jezdni (kierunkowskaz w prawo lub lewo na zgaszonym) (co ciekawe i niesamowite tu też świecą ringi)

    Nie tak do końca, nic do tego nie ma że włączamy lewą lub prawa stronę. Różnica jest taka, że światła pozycyjne świecą się cały czas a postojowe mogą tylko działać na postoju. Kiedy włączamy światła mijania to z nimi świecą się właśnie pozycyjne. Pozdrawiam :D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Swego czasu kolega kupował samochody wypadkowe , klepał , kleił i sprzedawał - miał np corrado które było tak krzywe ze zeby się dało jezdzić to w prawym tylnym kole musiało mieć dystans 30mm ... Miał też acorda który miał tak dach połamay , że trzeba było szyberdach zaspawać , a tylna klapa nie otwierała się wcale - bo ją ścisnęło
    To "troche" chamstwo :?

    Ale wracając do tematu, planowałem zainstalowanie ringów, ale nie lubie przepychanek z niebieskimi idiotami więc raczej odpuszczam.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    gratuluję kolegów, gdyby moj kolega tak robil to pierwszy podpier***ilbym go anonimowo na policję. to jest złodziejstwo i tyle.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    No niestety ...


    To tylko pokazuje jakie szczepy poruszają się po naszych drogach - zgodnie z prawem i z wszystkimi gównianymi homologacjami...


    Z takich rodzynków to widziałem golfa mk3 który spadł na dach - dach był na takiej wysokości że siedzenia pokrzywił - ale pan "zdzich" dał radę i golf jak nowy :razz:

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Prawo sie ciągle zmienia a karana jest jego nie znajomość tak samo jak nie przestrzeganie. Ostatnio np nastąpiła zmiana przy rejestracji przyczepek samochodowych, a dokoładnie ich oświetlenia tj przyczepa musi być wyposażona w światła cofania, nie jak dotychczas standardowe oświetlenie plus przeciwmgłowe. Obecnie musi być wszystko co jest w samochodzie łącznie z oświetleniem wstecznych świateł.

  9. #29
    Miałem tylko 1 kontrole, wracając o godz.1.30 w nocy, Pan nawet nie zapytał co jest w światłach wstawione,co więcej kazał zapalic lampy postojowe i jego oczom ukazały sie ringi i wsio ok

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Kurcze, jak to czytam, to jestem zaskoczony, że są takie hece z ringami.

    A obecnie to troche mi się robi słabo, jak widzę oringowane uno, lanos, astry I, fieste.

    A to że się policanty czepiają ... ja jakoś z żadnym nie miałem problemu z kulturalnym dogadaniem się (no oprócz jednego durnia co ze mną do podstawówki chodził - ale z nim to tylko prywatnie gadam, jeśli w ogóle gadam)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •