Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: [ pozostale] ringi a przepisy kodeksu drogowego

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Gdzie jest napisane, że żarówka postojowa może być tylko okrągła lub kwadratowa? Gdzie jest napisane, że może świecić tylko na żółto a nie na biało? Nie ma takich rzeczy.
    Pozwolę się nie zgodzić, ponieważ w warunki technicznych w sprawie obowiązkowego wyposażenia pojazdów jest wyraźnie napisane, że barwa z przodu pojazdu (dotyczy całego oświetlenia, postojowe, pozycyjne, mijania, drogowe i przeciwmgłowe) musi być barwy białej lub żółtej selektywnej + kolor kierunkowskazu to żółty samochodowy (oczywiście nie chodzi o kolor jakiego jest klosz np. zielony czy niebieski a tylko o barwę świecenia żarówki czy lampy wyładowczej <dot. również pozycji>)

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Światło postojowe jest i wsio na temat. Zamiast zwykłej żarówki można też włożyć diody czy inne badziewia.
    Pod warunkiem, że takie diody mają homologacje czyli E lub e w kołeczku z cyfrą od 0 do 21. Oczywiście jest to trochę na wyrost i podejrzewam, że niebiescy raczej nie będą kazali mi wyciągać żarówki z pozycji jeżeli świeci na biało, bo nie będzie maiła aż takiego znaczenia (oślepianie) jak żarówki lub ksenony w mijania ale jak się uprze to za to też poleci mi dowód. A jeszcze odnośnie rozbierania reflektorów, to pamiętajcie, że BMW homologowało je w stanie jakie mamy, więc dokładając ringi, tak naprawdę zmieniamy konstrukcję reflektora i podejrzewam, że taki możemy później mieć zapis w pokwitowaniu. Pozdrawiam :)
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    co mogą mi zrobić za te ringi nastepnym razem? swidnik to male miasto... jakie sa konsekwencje finansowe? i ew. jak wyglada odzyskanie dowodu? jak ostro to zrobie pod maska wylaczniki przed przetwornicami i bede wylaczal przed wjazdem do swidnika. tam sie kur** zawsze przywalają do wszystkiego. ''mamy tradycje...''

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Ale masz problem, włóż postojówki z ringami, i mów że to fabryczne ringi że to 7er a nie polonez.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    co mogą mi zrobić za te ringi nastepnym razem? swidnik to male miasto... jakie sa konsekwencje finansowe? i ew. jak wyglada odzyskanie dowodu? jak ostro to zrobie pod maska wylaczniki przed przetwornicami i bede wylaczal przed wjazdem do swidnika. tam sie kur** zawsze przywalają do wszystkiego. ''mamy tradycje...''
    Ale aż tak się czepiają tych ringów? Któryś z niebieskich musi mieć w swojej BMW ringi i zna temat dlatego się przypi..... A z tego co się dowiedziałem to do 500zł mandat + zatrzymany dowód. Do odzyskania w urzędzie który go wydał, po przejściu przeglądu cząstkowego. Pozdrawiam.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Kumaty policjant wie doskonale, że żadne E38 nie miało seryjnych ringów. Co innego E39 tam w poliftowej wszyscy wiemy, że były. Tak czy siak z nimi nie wygra zechce to zabierze. Taka bolesna prawda. Oczywiście jestem jak najbardziej za tym, żeby walczyć o swoje i ringi pozostawić w aucie, ewentualnie założyć zasilanie ringów na dodatkowy pstryczek, którym bedzie można włączać i wyłączać ringi w każdej chwili nawet na oczach natrętnego pana policjanta. Swoją drogą w moim małym mieście jest akcja Xenon. Śmiać mi się chce bo jak auto tj golf 3 nie maiło fabrycznie xenonów ani lamp z soczewką jedzie na xenonach to już ma dowód zabrany nobo jak to tak możńa to oślepia, ale jak auto inne np chciażby stare BMW z soczeką w lamie (seryjną) jedzie na dokładanym ksenonie to nie doszkolony pan policjant już dowodu nie zabierze, bo jest soczewka ale nie ma homologacji ani xenon ani producent konstrułując lampę nie wiedział co to takiego xenon, tyle że pan policjant na tyle już nie ma pojęcia kiedy może być a kiedy nie. A teraz będzie najlepsze kumpel w pasacie B4 (przejściówka) swoją drogą jedna z nielicznych takich w polsce ma lampy seryjne na zwykłe żarówki H1 przerobione i tu uwaga z dołożónymi soczewkami z BMW i założónymi ksenonami. Zatrzymuje go pewien policjant i mówi zdejmij ksenony bo oślepiasz. On na to że ma założóne soczewki i że nie oślepia. On na to szkła są ryflowane, a te ma polerowane w miejscu soczewek na gładz, i policjantowi to pokazuje ten dalej do xenonu sie czepia. Dlaczego o tym piszę, bo takich mamy wykształconych i mądrych policjantów w polsce, którzy do dokładanego xenonu sie czepiają, ale do takich ingerencji jak dołożenie soczewek, polerowanie szkieł lamp to już nie. Gdzie tu sens gdzie logika? Co jest większą ingerencją w oświetlenie xenon czy dokładana samemu soczewka i polerowanie szkieł?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    110
    BMW
    730
    Skąd
    Kościan
    Co by nie mówić ringów standardowo w E38 nie było i lepiej się nie kłucić z niebieskimi.
    Ale coraz więcej na ulicach widać inne auta doposażone przez swych właścicieli w diody typu audi i to zakładane w reflektorach, pod reflektorami, na reflektorach a ostatnio widziałem astrę z diodami pod zderzakiem widoczne oczywiście od przodu. ;D Niech się tego czepiają.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    Zwykłe czepianie widać nie maja co robić , bo lepiej zawracać głowę normalnemu użytkownikowi niz łapać prawdziwych przestępców.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Panowie macie rację prawie ze wszystkim ,tylko nie piszcie już postojowe....pozycyjne! gwoli przypomnienia przepisów,to tak jak z "maską"-tu bal maskowy i pokrywą komory silnika., nie obrażajcie się , ale tak się to obecnie nazywa..pzdr. Dodam od siebie jeszcze temat katalizatorów i strumienic-będą i to sprawdzać... a jak widzę jakieś auto na niebieskich żarówkach do tego oślepiające to mi się chce :razz: wymiotować..

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    postojowe....pozycyjne
    To niby jak według Ciebie nazywają się w fachowej nomenklaturze i w przepisach światła o których wszyscy piszą :????? :?????
    Bo mnie uczono tak jak napisałeś: pokrywa silnika, uruchomić silnik itp. oraz światła pozycyjne i postojowe a dodam jeszcze, że między jednymi i drugimi jest duża różnica. Zobacz jaka w warunkach technicznych, o których wcześniej pisałem jest zapisane, dot. to również oznaczenia na samych lampach. Pozdrawiam
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    Różnica pomiędzy pozycyjnymi a postojowymi:

    pozycyjne: świecą po prawej i lewej stronie samochodu (wyłącznik świateł w pozycji środkowej) (tu też świecą ringi)

    postojowe: świeci tylko strona, przepisowo włączasz tą od środka jezdni (kierunkowskaz w prawo lub lewo na zgaszonym) (co ciekawe i niesamowite tu też świecą ringi)

    W testach na prawojazdy jest nawet wzmianka o tym, na kursie było, czasami co zacniejsi z TV o tym przypomną i w fachowej literaturze...

    Jakby na to nie patrzeć, w tym temacie zasadniczo użycie jednego i drugiego pojęcia jest prawidłowe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •