Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: [ pozostale] zatrzasniete kluczyki

  1. #21
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    ja w swoim e38 mam identyczny problem. sama się otwiera, sama zamyka. na dodatek jak się otwiera to i szyby w dół se opuszcza.
    A może po prostu ktoś bawi się kluczykami? ;) Bez śmiechu proszę... ale ja ostatnio dwukrotnie miałem taką historię że wychodzę do garażu a auto stoi z otwartym bagażnikiem, a za drugim razem z otwartym szyberdachem i opuszczonymi szybami. Byłem przerażony.... a okazało się (przypadkiem podpatrzone) że mój synek bawił się kluczykami. Zaskoczeniem było jedynie że przez ścianę dotarł sygnał :D

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    a to ja wam zadam zagadkę. w moim e38 mam podobny problem jak kolega założyciel posta, i wymieniłem już praktycznie wszystko, czyli: moduł komfortu, moduły w drzwiach, przycisk od zamykania w kabinie, przejrzałem wiązki w drzwiach i auto nadal ma humorki i potrafi się samo zamknąć a co najgorsze samo otworzyć i to na dodatek tak że i szyby se opuści, i gdzie tu może być przyczyna?? zastanawiam się jeszcze czy wymienić moduł ews ten pod prawą częścią oparcia kanapy, co jest odpowiedzialny za czytanie kluczyka od otwierania i zamykania, co myślą na ten temat "ciężkie głowy" z forum??
    pozdrawiam :)

  3. #23
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ha, też kilka razy znalazłem odryglowane drzwi, ale otwartych szyb jeszcze nigdy. Za to raz miałem otwarty bagar ;D

    @Vitek_Słupsk: A jak często się zdarza?


    I pytanie do expertów :) : czy takie rzeczy jak sygnał z zamka i pilota latają magistralą CAN? Jeśli tak, możnaby podłączyć się z laptopem i zapisywać wszystkie do momentu wystąpienia błędu - wiadomo byłoby, czy coś każe odblokować drzwi (np. EZV czyli odbiornik sygnału radiowego kluczyka) , czy moduł ZV sam "postanawia" to zrobić.

  4. #24
    e38 nie ma CAN-a.

  5. #25
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A jest jakaś szyna szeregowa w E38? Magistrala CAN została opracowana przez Boscha w latach 80., to trudno mi uwierzyć w jej brak w E38...

    Przeczytałem tu: CANbus.pl że w złączu OBDII wyprowadzona jest końcówka CAN.
    A tu: E38.org na stronie 6 jest "With the introduction of the E38 750iL (95 M.Y.), the CAN bus was expanded to include the EML and DSC control modules.", a cały dokument jest o CANie.
    A gdzieś indziej w necie, że magistralą CAN latają komendy do sterowania szybami i ryglami w drzwiach, więc pomysł jest niegłupi, o ile jakaś magistrala w E38 się znajduje.

    EDIT: w E38 jest I-bus. Sorry 4 inconveniences ;)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft

    @Vitek_Słupsk: A jak często się zdarza?
    a to ci powiem zależy od humorków mojego auta, czasem tydzień spokój, a czasem dzień w dzień.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •