Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: [mechanika] silnik M62 - naprawa czy wymiana oraz VANOS

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Vanosy mozesz sprawdzic na kompie. A jak sa o wymiany uszczeli i gumki to 400zl.
    Na kompie dokladnie ci powie czy vanos do roboty czy nie i tez pokaze w ilu % jest dobry u mnie lekko klepie ale jego sprawnosc jest w 95% tzn 2 vanosy po tyle samo procent tylko dziesietnie sa inne.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    A jak to można sprawdzić i jakim programem diagnostycznym?
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 10:33

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Nie powiem ci jakim programem bo nie wiem, ale jak chcesz to moge sie dowiedziec bo moj kumpel robi takie rzeczy. I moge tez dodac ze mozna duzo wiecej zrobic w Bmw.
    Np: Bez przerobek tylko programem ustawic aby swiatla mijania wlanczaly sie same zaraz po wlaczeniu sie auta i po wylaczeniu same gasly, albo ustawic dlugie swiatla na 50% mocy tak zeby xenonki nie chodzily. Mozna tez zrobic takie cos, ze zaraz po ruszeniu autem zamki sie pozamykaly, albo przy otwieraniu auta jedno nacisniecie guzika powoduje otwarcie tylko drzwi kierowcy a po dwoch wszystkie zamki. No jest t6ego odgroma klimatronik ustawic na cieplejszy klimat. itp itd.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Witam. Pare tygodni temu też miałem ten dylemat, czy remontować czy wymieniać M62B44 TU. Sprawa sam sie rozwiąże ja zdejmiesz głowice. Cylindry w tym silniku sie lubią zacierać.
    Co do sprawnosci Vanosów to bujda z tym spawdzaniem. Można jedynie sprawdzić ich zakres działania a nie kondycje nastawnika. Tylko ze przy przestwaionym rozrządzie
    nic komp nie pokarze dobrego. A slizgi sie czesto sypią. Ale mam dla ciebie dobrą wiadomość . Da sie wstawić stary M62. Ja tak zrobiłem i auto smiga. Potrzebne jest troche patentu i duzo odwagi ale sie opłaca. Dobry motor z Vanosem kosztuje 5-6000PLN i nie ma wyboru. Bierzesz co jest. Masz wtedy orginał. Stary M62 to koszt od 2000PLN . Różnica jest. Póżniej troche komplikacji przy sprzedaży takiego auta. Decyzja należy do ciebie. Alternatywą jest wstawienie M62B35 TU . Troche słabszy ale i tańszy. Wszystko sprawa kosztów. Jak coś to mam głowice kompletne do M62B44 TU. A bo bym zapomniał, jak by doszło do remontu silnika, bo moze to tylko uszczelka, to do ustawinia rozrządu nie potrzebne są blokady. Dobry mechaik powinien to ogarąć. Robiłem taki rozrząd sam.
    Poczytaj troche w necie, przejrzyj dokumentacje na REALOEM. Bedziesz wiedział co i jak.
    Mam równierz sam Vanos luzem jak coś. Pozdrawiam i powodzenia

  5. #25
    artek_was -> Dział Przedstaw się...
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez artek_was
    Witam. Pare tygodni temu też miałem ten dylemat, czy remontować czy wymieniać M62B44 TU. Sprawa sam sie rozwiąże ja zdejmiesz głowice. Cylindry w tym silniku sie lubią zacierać.
    Co do sprawnosci Vanosów to bujda z tym spawdzaniem. Można jedynie sprawdzić ich zakres działania a nie kondycje nastawnika. Tylko ze przy przestwaionym rozrządzie
    nic komp nie pokarze dobrego. A slizgi sie czesto sypią. Ale mam dla ciebie dobrą wiadomość . Da sie wstawić stary M62. Ja tak zrobiłem i auto smiga. Potrzebne jest troche patentu i duzo odwagi ale sie opłaca. Dobry motor z Vanosem kosztuje 5-6000PLN i nie ma wyboru. Bierzesz co jest. Masz wtedy orginał. Stary M62 to koszt od 2000PLN . Różnica jest. Póżniej troche komplikacji przy sprzedaży takiego auta. Decyzja należy do ciebie. Alternatywą jest wstawienie M62B35 TU . Troche słabszy ale i tańszy. Wszystko sprawa kosztów. Jak coś to mam głowice kompletne do M62B44 TU. A bo bym zapomniał, jak by doszło do remontu silnika, bo moze to tylko uszczelka, to do ustawinia rozrządu nie potrzebne są blokady. Dobry mechaik powinien to ogarąć. Robiłem taki rozrząd sam.
    Poczytaj troche w necie, przejrzyj dokumentacje na REALOEM. Bedziesz wiedział co i jak.
    Mam równierz sam Vanos luzem jak coś. Pozdrawiam i powodzenia

    Tak możesz sobie ustawiać Vanos ręcznie pewnie da sięgo ustawić ale nie będzie tak jak być powinien i nie bedzie spełniał swojego Vanosowego zadania.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez artek_was
    Witam. Pare tygodni temu też miałem ten dylemat, czy remontować czy wymieniać M62B44 TU. Sprawa sam sie rozwiąże ja zdejmiesz głowice. Cylindry w tym silniku sie lubią zacierać.
    (...)
    Da sie wstawić stary M62. Ja tak zrobiłem i auto smiga. Potrzebne jest troche patentu i duzo odwagi ale sie opłaca. Dobry motor z Vanosem kosztuje 5-6000PLN i nie ma wyboru. Bierzesz co jest. Masz wtedy orginał. Stary M62 to koszt od 2000PLN . Różnica jest. Póżniej troche komplikacji przy sprzedaży takiego auta. Decyzja należy do ciebie. Alternatywą jest wstawienie M62B35 TU . Troche słabszy ale i tańszy. Wszystko sprawa kosztów.
    No właśnie myślałem o wymianie na M62 bez VANOS-a - ale raczej ludzie, z którymi rozmawiałem, twierdzą, że to nie takie proste, bo sporo rzeczy w osprzęcie się różni. Więc jeśli nie mam całego przedliftowego 740 na części (w moim przypadku nie mam) - to pytanie ile będzie kosztować dostosowanie moich gratów lub dokupienie tych bez-VANOSowych...

    Dodam jeszcze, że sam nie mam ani warunków, ani umiejętności żeby rozgrzebać silnik we własnym zakresie.

    Co do cylindrów szczerze mówiąc nie słyszałem że się zacierają... :/

    Nic to - na razie zdecydowałem, że zacznę od otwarcia silnika (pomimo, że to też nie jest za darmo - i w przypadku wymiany będą to pieniądze wyrzucone w błoto).

    A co się stało w Twoim M62TUB44 że wymieniałeś?

    PS.1. sprzedaży auta nie planuję, więc argument "oryginalności" mnie. nie dotyczy :)
    PS.2. M62 3.5-litrowe nie wchodzi w grę.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Nic to - na razie zdecydowałem, że zacznę od otwarcia silnika (pomimo, że to też nie jest za darmo - i w przypadku wymiany będą to pieniądze wyrzucone w błoto).
    jak już będziesz rozbierał, to jak masz chęć i możliwość to może udokumentuj i opisz całą operację(najlepiej takie fotostory jak w bravo girl ) Może się komuś w przyszłości przyda(np. mi).

    Z okazji wymiany pompy wody rozmawiałem z mechanikiem i powiedział, że nie ustawią mi rozrządu(mimo iż robią nawet bardziej zaawansowane operacje). Poradził, żebym się zapytał w serwisie Mercedesa powinni być tańsi od ASO. A co do blokad to podaję ci linki do zestawów które możesz kupić w USA, tanie nie są (180$$ za kawałek metalu?!?) raczej jednorazowego użytku(czego życzę) ale jak już nie ma innego wyjścia...


    BMW CAMSHAFT ALIGNMENT TOOL for M60 M62
    [glow=darkred:33390f3948]A tu zestaw z walizeczką :-D [/glow:33390f3948]BMW M60 M62 Master Camshaft / VANOS Timing Tool Kit

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Nic to - na razie zdecydowałem, że zacznę od otwarcia silnika (pomimo, że to też nie jest za darmo - i w przypadku wymiany będą to pieniądze wyrzucone w błoto).
    A co do blokad to podaję ci linki do zestawów które możesz kupić w USA, tanie nie są (180$$ za kawałek metalu?!?) raczej jednorazowego użytku(czego życzę) ale jak już nie ma innego wyjścia...


    BMW CAMSHAFT ALIGNMENT TOOL for M60 M62
    [glow=darkred:b069f650b4]A tu zestaw z walizeczką :-D [/glow:b069f650b4]BMW M60 M62 Master Camshaft / VANOS Timing Tool Kit

    Cena 343 dolce za komplet to bardzo dobra cena . W Polsce 2 razy tyle .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Witam,

    Ponieważ wiele osób pyta co z moim autem, postanowiłem dać małą aktualizację w tym temacie. :)
    O moich kłopotach trochę pisałem - w bieżącym wątku, a wcześniej w tym i w tym.

    Przede wszystkim, sprawy strasznie się przeciągały, co było spowodowane kłopotami z pozyskaniem narzędzi do VANOS-a, długimi terminami, trochę ściemnianiem jednego fachowca... Olej w płynie zauważyłem w październiku 2009 - i od tamtej pory auto nie było użytkowane (poza "przejazdami technicznymi").

    Ostatecznie w marcu 2010 silnik został rozebrany.
    Głowice na teście nie wykazały pęknięć, za to potrzebę mocnej obróbki (zawory). Gładzie cylindrów w bloku również nie były uszkodzone.
    Z drugiej strony nie mieliśmy 100% pewności czy jedna głowica nie jest pęknięta. Podobno w specyficznych sytuacjach sprawdzanie tego nie wykaże, a z kolei uszczelki wyglądały bardzo zdrowo. Tak samo pierścienie budziły podejrzenia. Co gorsza - uszczelniacze zaworowe ("główni podejrzani" od dymienia) były w doskonałym stanie.

    Wszystko to nie układało się w jednoznaczną diagnozę, a koszty sprawdzania poprzez rozbiórkę/wymianę kolejnych podzespołów zaczęły rosnąć lawinowo. Generalnie wiele rzeczy wskazywało, że silnik w przeszłości był mocno i przez dłuższy czas przegrzewany. W tej sytuacji zdecydowałem się na wymianę motoru.

    Obecnie 740 jest już "po zabiegu". Na tą chwilę mogę powiedzieć, że odpala i jeździ, na słuch ładnie. Domykam teraz sprawy "okołoremontowe" - jak ponowne podłączenie Prinsa, wymiana odmy, oleju, itp. Po tych zabiegach zacznie się właściwa eksploatacja połączona z obserwacjami m.in. dymienia, temperatury, poziomu płynu chłodniczego i oleju - i wtedy dopiero będę mógł powiedzieć, czy operacja zakończyła się sukcesem. :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •