Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: [mechanika] silnik M62 - naprawa czy wymiana oraz VANOS

  1. #11
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Z mojej strony proponowałbym kupić nowy silnik, sprawdzić kompresję, historie auta w ASO i umówić się z kupującym na jakiś czas próby. Wszystko można napisać w umowie kupna sprzedaży silnika

    Tak by było najprościej - i jeszcze miałbyś cały swój stary silnik na części ...


    Musisz wszystko przemyśleć i przekalkulować .
    Dokładnie to miałem dopisać ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    A ja napiszę Ci tak, przeszedłem całą kwestię zmiany silnika czy remontu, zadawałem pytania i szukałem odpowiedzi w wielu miejscach i u wielu osób, koniec końców postawiłem na remont bo nigdy nie wiesz jaki silnik kupisz dobra M62 kosztuje 4 patyki i wyżej i nie oszukujmy się że kupimy za 2,5 pszczółkę, powiedzmy że kupisz silnik za 4 tysiące bo to realna kwota za dobry silnik z jak to napisaliście dobra historią, wsadzenie takiego silnika to ok 1500-2000 tys złotych, nikt nie zrobi Ci tego za 1000 zł chyba że Pan Zenek z garażu, wszyscy wiemy jak to będzie wyglądało. No to masz powiedzmy lekką reką 5500 zł, ale to nie koniec, bo możesz pojezdzić sobie pół roku albo 3 miesiące a tu Zonk i twoj super pszczółek przestanie ładnie bzykać bo coś zrobi bum, i znów masz powtórke z rozrywki.

    Ja postanowiłem na remont fakt że zapłaciłem troszkę więcej ale silnik jest fabryka i mam pewność że bedzie chodził i chodził i chodził. Wiem ze niektorzy moga sie z tego smiac ze władowałem sporą w to kasę ale uwierz było warto.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #13
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Ja również stawiałbym na remont, oczywiście jeżeli chcesz autem jeszcze troche pojeździć, bo wiadomo że jak wiesz że np za pół roku kupujesz F02 to ani remont ani wymiana silnika, tylko coś na szybko ;D

    Jeżeli jednak będziesz się upierał przy wymianie, to szukaj silnika z angola z książką, bo z DE dostać sztukę która ma mało najechane jest dużo ciężej.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Re: silnik M62 - naprawa czy wymiana oraz VANOS

    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Sprawa przedłuża się niemiłosiernie z powodu niedostępności blokad do VANOS-a (potrzebne żeby zdjąć głowicę a potem złożyć) - ale mniejsza z tym.
    Dostanie ich to chyba nie problem, problemem raczej jest ich cena jeśli chodzi o jednorazowe użycie(na ebayu wahają się od ok 300 do 500 dolarów, niektóre firmy "pożyczają" trochę taniej cały zestaw). Ewentualnie całą robotę możesz zrobić a na ustawienie pojechać do serwisu BMW. W UK na przykład za ustawienie i sprawdzenie serwis bierze 586.5 funtów

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Słowem nic nowego się nie dowiedziałem... Że jedni decydują się na wymianę a inni na remont - to już wiedziałem ;)

    Chodziło mi raczej o ocenę - na podstawie objawów - jaka jest szansa że to uszczelka, a jaka - że raczej głowica. To by mi dało jakieś argumenty do rozważań.

    @bitek - ceny M62TUB44 to raczej więcej niż 4 tysia, ale powiedzmy...

    @cutthr0at - być może to jest jakaś opcja, żeby pojechać na samo ustawianie do ASO. Do tej pory jakoś na to nie wpadłem. Tu w PL jest z tym narzędziem jakiś magiczny problem, nie dotarłem też do nikogo kto chciałby pożyczyć (za hajs). Ale badam kolejne opcje. ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Słowem nic nowego się nie dowiedziałem... Że jedni decydują się na wymianę a inni na remont - to już wiedziałem ;)

    Chodziło mi raczej o ocenę - na podstawie objawów - jaka jest szansa że to uszczelka, a jaka - że raczej głowica. To by mi dało jakieś argumenty do rozważań.

    @bitek - ceny M62TUB44 to raczej więcej niż 4 tysia, ale powiedzmy...

    @cutthr0at - być może to jest jakaś opcja, żeby pojechać na samo ustawianie do ASO. Do tej pory jakoś na to nie wpadłem. Tu w PL jest z tym narzędziem jakiś magiczny problem, nie dotarłem też do nikogo kto chciałby pożyczyć (za hajs). Ale badam kolejne opcje. ;)
    Michał ja podałem cenę czysto hipotetyczną od której można się zastanawiać czy silnik będzie ok, ale tak jak mówisz dobry w naprawdę fajnej kondycji to pewnie większa kaska, ja jak szukałem to znalazłem z anglika za 4 tys i chodził całkiem całkiem jednak się nie zdecydowałem.

    Co do Twojej sprawy to tak: sprawdź kompresję, myślę że od tego trzeba zacząć będziesz wiedział czy silnik trzyma serie ale czy jest blisko niej, no i czy jest równa na wszystkich garkach, co do głowic to i tak nie masz zbyt dużego wyboru musisz zrobić obie na fulll, bo jeśli jedną zostawisz to druga posypie Ci się szybciej niż myślisz, to samo dotyczy się dołu silnika, jeśli zrobisz tylko górę to dół ( jeśli coś juz tam szwankuje ) też pójdzie sie je...piiiii.Ocenić ciężko, po prostu trzeba zwalić głowicę i tyle, może być tak że same głowice będa w dobrym stanie - mam na myśli zawory i uszczelniacze i wystarczy tylko planowanie + uszczelki, a może to własnie dół motoru a nie góra? Myślę że jeśli znajdziesz dobrego mechankia który zna się na rzeczy i przede wszsytkim robił V8 BMW to powie Ci to samo. Jeśli już zaczniesz wkładać kasę w tą V8 i masz ją zamiar pojezdzić dłużej to myślę ża warto przy nie małej kwocie dorzucić jeszcze trochę i zrobić motor na full
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Moim zdaniem kupno silnika z UK jest bezsensowne, m.in. ze względu na nie dużą różnicę cen oraz umiejscowienie rozrusznika. Co do kupna innego silnika np. z Niemiec można trafić dobry silnik. Wystarczy, że sprawdzisz jak chodzi i możesz usłyszeć jaki ma mniej więcej przebieg. W tych bardziej zużytych czyli. ok. 250000 km bardziej słychać vanos niż w tych co mają poniżej 200000 km.
    Co do remontu silnika to kwestia kosztów. Trzeba sobie wszystko przekalkulować czy lepiej inwestować w remont czy kupno drugiego na chodzie. Co do przekładki to trochę przesadziłeś z tymi kosztami. Ostatnio kolega robił podobną przekładkę i zapłacił 1000 zł w nie byle jakim warsztacie.
    Podsumowując, tak jak wcześniej pisałem wszystko jest kwestią kosztów, co komu bardziej się opłaci.

    Pozdrawiam

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Witam

    Moim zdaniem kupno silnika z UK jest bezsensowne, m.in. ze względu na nie dużą różnicę cen oraz umiejscowienie rozrusznika. Co do kupna innego silnika np. z Niemiec można trafić dobry silnik. Wystarczy, że sprawdzisz jak chodzi i możesz usłyszeć jaki ma mniej więcej przebieg. W tych bardziej zużytych czyli. ok. 250000 km bardziej słychać vanos niż w tych co mają poniżej 200000 km.
    Co do remontu silnika to kwestia kosztów. Trzeba sobie wszystko przekalkulować czy lepiej inwestować w remont czy kupno drugiego na chodzie. Co do przekładki to trochę przesadziłeś z tymi kosztami. Ostatnio kolega robił podobną przekładkę i zapłacił 1000 zł w nie byle jakim warsztacie.
    Podsumowując, tak jak wcześniej pisałem wszystko jest kwestią kosztów, co komu bardziej się opłaci.

    Pozdrawiam

    Znajdz mi dobry warsztat który przełoży mi M62 za 1000 zł :-)) Nie ma podobnych przekładek każdy silnik się różni inaczej zapłacisz za 2,8 inaczej za 4,4 i inaczej za 5,4.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Powiem tak przekładki 1:1 czyli bez zmiany na inny silnik nie są tak drogie jak przy zamianie na inny, gdzie trzeba wszystko zmieniać. Dalsza dyskusja na ten temat myślę, że nie ma sensu.

    Pozdrawiam

    P.S. Kolega wymieniał silnik 3,5 M62 więc myślę, że jest to podobna sytuacja.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Witam

    Powiem tak przekładki 1:1 czyli bez zmiany na inny silnik nie są tak drogie jak przy zamianie na inny, gdzie trzeba wszystko zmieniać. Dalsza dyskusja na ten temat myślę, że nie ma sensu.

    Pozdrawiam

    P.S. Kolega wymieniał silnik 3,5 M62 więc myślę, że jest to podobna sytuacja.

    Oki, nie neguję, Twój kolega dostał dobry rabat, ja mam kolegę mechanika który zrobiłby mi to pewnie też w tej lub niższej cenie, aczkolwiek średnio ceny wahają się na takim właśnie poziomie .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •