Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: JAKI I ILE OLEJU DO SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ W 4.4

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    JAKI I ILE OLEJU DO SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ W 4.4

    Witam, tak jak w temacie, potrzebuje porady odnośnie wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów typu steptronic w 4.4 V8 - auto ze stycznia 98'

    Oczywiście pewnie już była o tym mowa, ale z opcji szukaj nie znajduje żadnych konkretów także proszę o pomoc. Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni i chciał bym wiedzieć jaki powinien być i ile go tam wchodzi. Zastanawiam się też czy coś jeszcze powinienem wiedzieć zabierając się do tego tematu?

  2. #2
    No to musisz zintensyfikować poszukiwania, bo mowa o tym była już wiele razy. Są dwa rodzaje oleju a ich dobór jest zależny od tego, jakiego koloru masz tabliczkę na skrzyni.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    17
    siema
    ja do skrzyni 5hp24 lałem esso lu71141 kupiłem 9l(info z aso że tyle jest) ale tyle nie kupuj bo mi zostało około 2,5l bo wszystkiego nie da się spuścić
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Zastanawiam się też czy coś jeszcze powinienem wiedzieć zabierając się do tego tematu?
    musisz kupić uszczelkę pod miskę skrzyni i filtr oleju
    patrz w lusterka, spójrz dwa razy, BMW jest wszędzie

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez seven
    wszystkiego nie da się spuścić
    Przy statycznej wymianie się nie da. Ale przy dynamicznej pójdzie go ok. 30% więcej niż jest fabrycznie w skrzyni.

    http://tropoil.pl/index.html
    A w tej firmie kupisz oryginał. Najbliżej masz w Koninie. Koszt 20L (w ASO BMW litr ok. 80 zł) to niecałe 400 zł. Pozdrawiam
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Spodziewałem się że wejdzie więcej jak 5,6 litrów... ale aż 9 :hah:

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    jakiego koloru masz tabliczkę na skrzyni.
    Mógłbyś sprecyzować gdzie tej tabliczki szukać i jaki kolor oznacza który olej??

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    No to musisz zintensyfikować poszukiwania,
    Po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę wyskoczyło mi bardzo dużo tematów, po pobieżnym przejrzeniu ku mojemu zaskoczeniu znalazłem kilka sprzecznych informacji stąd wolałem się upewnić.

    wszystkiego nie da się spuścić
    To akurat wiem bo przerabiałem już ten temat w Grand Cherokee.

  6. #6
    A jednak upieram się, że nie zadałeś sobie odrobiny trudu, a ja to znalazłem w 5 minut: http://forum.7er.pl/olej-do-skrzyni-...30d-vt9105.htm

    Przeczytaj, temat zawiera w zasadzie wszystko co potrzeba. ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •