Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dziwny jęk

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn

    Dziwny jęk

    Witam, wczoraj wieczorem spokojnie sobie jechałem swoim e32 740 i coś mi zaczęło jęczeć przy jeździe na minimalnie wciśniętym lub puszczonym pedale gazu. Jak trochę dodałem to przestało, puściłem i znowu. W środku auta bardzo słabo to słychać ale jak opuszczę szyby to dźwięk jest przerażający :/ Przypomina to trochę dźwięk jazdy na niezsynchronizowanym biegu.
    Czy to mogła robić skrzynia czy co innego?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Może to być kilka rzeczy - najlepiej auto podnieść, uruchomić i nasłuchiwać.

    Mi kiedyś jak łożysko w kole zaczęło wyć, to krakowscy fachowcy chcieli mi między innymi remontować automat (do dziś działa wybornie), wymieniać dyfer, a nawet cały most, robić "od podstaw" wał, .... i coś tam jeszcze zabawnego.

    Tak więc powoli skrupulatnie sprawdzaj co tylko możesz (też czy nic nie trze o koło).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    powiem krótka - stetoskop prawdę Ci powie.

    Przyczyn może byc tak dużo jak elementów pracujących.

    Sprawdź skąd to piszczy a postaramy Ci sie pomóc oszacować. Z nieprzewidzianych i ciekawych pisków: pompa paliwa? ;)

    Napisz jak obserwacje :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    MoZe doszło do światecznego cudu i z automatu się zrobiła kłowa skrzynia biegów :D


    A tak na poważnie to tak jak koledzy pisali ;) Innego wyjścia nie ma ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Na 99% jestem pewien że to skrzynia. Zaczyna mi to jęczeć po redukcji jak gwałtownie dodam gazu, a i przy parkowaniu jak tylko dałem na R to zaczęło wyć mimo że auto stało, także wszystkie pompki i łożyska chyba mogę wykluczyć.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Nic nie możesz wykluczyć póki nie podniesiesz auta - lub przynajmniej nie wejdziesz pod nie np. na kanale.
    Jeśli to bardziej wycie niż jęk to może być zbyt mała ilość oleju w skrzyni i hydraulika nie działa prawidłowo. Miałem identyczny przypadek że po podmianie skrzyni biegów źle została ustawiona linka to raz i było zbyt mało oleju w skrzyni - występowało wycie w zbliżonych przypadkach: gwałtowne dodanie gazu, wciśnięty R - ale najgorzej było między biegami 2-3 (hałas był nie do zniesienia). Ostatecznie skrzynia pożyła tak zaledwie 6km po czym zaliczyła remont.

    Później byłem bardzo przewrażliwiony i gdy odebrałem pojazd z warsztatu znowu słyszałem wycie - i faktycznie wyło kiedy tylko obroty silnika się zmieniały - na postoju również, przy zapinaniu P lub R. Byłem święcie przekonany że to skrzynia. Również otwierałem okno aby się przekonać skąd to wycie i wyło wówczas znacznie głośniej - głowę bym oddał że to skrzynia....

    Okazało się że tym razem to nie była skrzyni - łożysko przy śmigle zastało się od tego sterczenia na warsztacie i wystarczyło je lekko smyrnąć, dać mu 2 dni i obecnie jest gitarka - zero szumu, hałasów czy jęków.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Wycie, jęk, pisk - nie wiem jak to nazwać ale dźwięk jest głośny, jednostajny i pochodzi jakby ze skrzyni.

    Łożysko sprawdzę ale i tak po nowym roku umówię się na wymianę oleju w skrzyni, bo prawdopodobnie nigdy w tym aucie nie robiono wymiany, tylko jaki olej tam lać?

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jest gdzieś na forum, opcja "szukaj" i wszystko jasne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •