Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Średnie spalanie LPG E38 740i ? 25L / 100 ?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    coolmilosz, a kolega chce miec sprawne auto wiec na to patrzy bo kocha swoje auto a ty jak nie patrzysz ile auto pali czyli jezdzi na zbyt ubogiej mieszance albo zbyt obfitej to znaczy ze nie kochasz swojego auta i cie to nie interesuje tylko interesuje cie glownie wygoda i piekno :P

  2. #22
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    U mnie w aucie siedzi roczna instalacja, czwartej generacji. Produkcji jako z nazwy nie znam, bo była gdy kupiłem samochód. Mam jedynie fakturę na 8tyś, a gaziarze jak pojechałem na przegląd złapali się za głowę że po co tak drogą instalacje kupować :hah:

    Generalnie nie znam się na gazie, ale wiem ile spala moje 4.4
    Jak jeżdżę po Warszawie to przy spokojnej jeździe nie zejdzie poniżej 20-22L, a potrafi i grubo powyżej 25. W Toruniu udaje mi się czasem zejść nawet do 18L. Trasa bez szaleństw i z nie wyższą prędkością jak 140 średnio 12,13L.

    Myślę że 4,0L prawdopodobnie może mieć podobne spalanie, dlatego nie masz się raczej czym denerwować. Jednak wymiana filtra, parownika, etc na pewno nie zaszkodzi. Jednak jak widzisz większych różnic między tańszą (nie mylić z najtańszą), a droższą instalacją nie ma, pod warunkiem że porównujemy instalację mniej więcej z tych samych lat.

  3. #23
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    U mnie jest dość ciekawe rozwiązanie taki można powiedzieć składak: Stag 300 na 2 reduktorach od zbiornika mam 2 rurki zasilające. Instalka ma już 2 latka i jak do tej pory wszystko działa ok. Co do spalania to w lecie na 20` kołach mam na trasie ok 14 litrów tyle, że z korkami gdzie czasem więcej stoisz jak jedziesz a po mieście max to 17 litrów. Na zimówkach po ostatniej regulacji i serwisie spalanie spadło na trasie do 11 ale jest lekko za ubogo na dolnym zakresie więc prosi się o korektę. Wszystko z pewnością w dużej mierze zależy również od stylu jazdy i z pewnością lepiej się krótko rozpędzać później delikatnie muskając gaz, a i sposób montażu instalacji również jest nie bez znaczenia.
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Myślę że 4,0L prawdopodobnie może mieć podobne spalanie, dlatego nie masz się raczej czym denerwować. Jednak wymiana filtra, parownika, etc na pewno nie zaszkodzi. Jednak jak widzisz większych różnic między tańszą (nie mylić z najtańszą), a droższą instalacją nie ma, pod warunkiem że porównujemy instalację mniej więcej z tych samych lat.
    Nie ma co wymieniać bo instalacja ma dwa miesiące, zrobione na niej jest około 2000km. W sumie od założenia nie było przy niej nic robione więc może by się przydała jakaś regulacja.
    Myślę że 4500zł to normalna cena za instalację IV generacji. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Vaniol
    Nie ma co wymieniać bo instalacja ma dwa miesiące, zrobione na niej jest około 2000km. W sumie od założenia nie było przy niej nic robione więc może by się przydała jakaś regulacja.
    Myślę że 4500zł to normalna cena za instalację IV generacji. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi.
    kolegom chodzilo nie o to ze ona ci zle dziala czy jest niesprawna tylko o to ze masz reduktor przewidzany dla silnikow do 200 konic w aucie ktore ma prawie 300. i nad tym powiniennes sie zastanowic.
    a to ile kosztowala i jak dlugo ja masz nie ma nic do tego.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Śląsk

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Allegro i producenci różne rzeczy twierdzą...


    Ważne co się w praktyce okazuje - a okazuje się zę on przy 200km nie wyrabia !

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    13
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Śląsk
    Chyba panowie macie rację. Dzisiaj po przekroczeniu 180km/h auto padło. A raczej coś z gazem bo przełączyło się na benzyne (która nawiasem mówiąc była zamarznięta) po czym zdechło. Udało mi się go później odpalić na awaryjnym trybie no ale 180km/h już przekroczyć nie chciałem. Oczywiście na benzynce poleciałem 200km/h ale nie w tym rzecz. Ogólnie bardzo dziwna sytuacja, myślałem że przy sekwencji nie ma takich problemów, bardziej liczyłem na to że po prostu nie osiągnę bardzo wysokich prędkości (ze względu na ten reduktor Magic III) a tu takie jaja. Chyba czeka mnie wizyta u gazownika.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Vaniol prosta sprawa. Twój parownik nie daje rady z ogrzewaniem LPG.. to co sie dzieje, to tzw zamarzanie gazu :)
    per aspera ad astra

  10. #30
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Reduktor jest za słaby ... Nie nadąża po prostu rozprężać gazu ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •