Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak wyciągnąć przedni podłokietnik nie niszcząc go :P

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Jak wyciągnąć przedni podłokietnik nie niszcząc go :P

    Wczoraj miałem niezbyt ciekawą sytuację, kolega za bardzo się nawalił i idiota z nerwów wyrwał mi przedni podłokietnik :razz: Myślałem, że szlag mnie trafi ... miał chłopak szczęście, że nie było mnie w tym czasie w aucie bo nikt tak mojej dziewczyny traktować przy mnie nie będzie :P Do rzeczy, wstępnie wieczorem zdąrzyłem dostrzec, że wyskoczył z prowadnic i tak jakby podłokietnik znajduje się o 2 cm wyżej niż powinien (sam podłokietnik z telefonem) jednocześnie przód podłokietnika porusza się w płaszczyźnie pionowej o jakieś 10 cm tak jakby przy szarpnięciu coś się tam połamało :/ Irytuje mnie to niewyobrażalnie ponieważ jestem strasznym pedantem więc chciałbym to jeszcze dzisiaj rozkręcić i ewentualnie naprawic. Ma ktoś z was może jakiś schemacik bo znaleźć tego nie mogę ... ??

  2. #2
    Zdemontuj zaślepkę, która jest za podłokietnikiem (widoczna po pełnym wysunięciu podłokietnika). Pod zaślepką są dwie śruby na wkrętak krzyżakowy. Po ich odkręceniu należy jeszcze bardziej przesunąć podłokietnik w kierunku przodu pojazdu i podłokietnik zdjęty. ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Tylko, że jest to podłokietnik z klimatycacją na tył ... konstrukcja jego jest taka sam jak w przypadku zwykłego ?? Chodzi Ci o tą zaślepkę w kolorze tapicerki ? Wystarczy że wyciągnę ją do góry dostane się do dwóch śrubek i bez problemu go wyciągam ? Mam nadzieje, że podziała :) Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Tak dobrze myslisz, delitanie srobokretem płaskim zdejmujesz zasleke z tył podłokietnika, odkrecasz 2 srodby i podłokietnik rozebrany. A czy masz taki z klima to bez znaczenia
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Poszukaj- na forum była fotorelacja z tego zabiegu ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •