Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Niski poziom oleju

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Mierzylem po 2 godzinym postoju po nocy jest poziom ok :D

    P.S. dobrze ze oddaly bez prowizji za pozyczenie bo by bylo go za duzo :D
    728i

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Poziom zawsze trzeba mierzyć po długim postoju np po nocy, w przeciwnym razie pomiar będzie błędny ze względu, że olej będzie rozrzucony po bloku silnika i dopiero po dłuższym postoju obcieknie do misy.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    A co jeśli olej jest na MAX a od czasu do czasu pokazuje mi się komunikat "Check engine oil level" lub czasami "Low engine oil pressure"(ale to może ze 2 razy w przeciągu roku). Nie dzieje się to w trakcie jazdy, tylko np przy wysiadaniu jak wyciągam kluczyk ze stacyjki. Jak wkładam i i przekręcam znowu nie ma śladu po komunikacie. Komputer też nic nie pokazuje. - http://hobby-elektronika.eu/wskaznik.html Raz po tym komunikacie sprawdziłem stan i było trochę ponad min i "chlapnąłem" w panice a okazało się że jest ponad max po tym zabiegu :-(
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 10:18

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    55
    BMW
    e 38 728i
    Skąd
    stoke-on-trent Wielka Brytania
    Derreg a moze jak sprawdzales stan oleju to samochod stal nierowno np.czesciowo na krawezniku lub na gorce??? ;) ;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Nie stal rowno, sprawdzalem poprostu po 2 godzinnym postoju, po nocy jest ok.
    komunikaty nie wyswietlaja mi sie z wiazane z olejem, poza postojowkami :D
    728i

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    A co jeśli olej jest na MAX a od czasu do czasu pokazuje mi się komunikat "Check engine oil level" lub czasami "Low engine oil pressure"(ale to może ze 2 razy w przeciągu roku). Nie dzieje się to w trakcie jazdy, tylko np przy wysiadaniu jak wyciągam kluczyk ze stacyjki. Jak wkładam i i przekręcam znowu nie ma śladu po komunikacie. Komputer też nic nie pokazuje. Raz po tym komunikacie sprawdziłem stan i było trochę ponad min i "chlapnąłem" w panice a okazało się że jest ponad max po tym zabiegu :-(
    Skoro tak to winny jest czujnik poziomu oleju w misie. Miałem tak samo już w E34. Tam jak olej się robił żadki i stan jego był niższy niż połowa na bagnecie to waliło mi komunikatem. Czujnik nie pokazywał jak oleju było pod max. Tak też zawsze pilnowałem i czujnik pozostał ten sam. Jak waliło komunikatem to znakiem tego oleju jest połowa na miarce. Oczywiście tak być nie powinno.

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    A co jeśli olej jest na MAX a od czasu do czasu pokazuje mi się komunikat "Check engine oil level"??..
    Wówczas jest do wymiany czujnik poziomu oleju

    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    ...czasami "Low engine oil pressure"...
    Brak ciśnienia to sporo gorsza sprawa. Filtr oleju jest nie przerwany? Filtrony lubiły się zrywać :/

    Czasami zdarzaja się awarie czujnika ciśnienia. M.in. u mnie, ale i u kilku osób również. W M62 B35 czujnik jest przy filtrze oleju część 21

    Całe szczeście że czujniki są w benzynach od conajmniej 20 lat takie same. Taki sam jest w E30 jak i w F01 (!) Sprawdzałem :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Szukałem trochę informacji na ten temat i faktycznie czujnik poziomu oleju może być wadliwy, może być też za gęsty olej(to raczej u mnie odpada bo mam 5w30) i osad w jakichś kanalikach, który blokuje olej(należy przepłukać silnik). Komunikat o niskim stanie oleju może być również wywołany przez zapowietrzony silnik(ponoć dzieje się to jak się jeździ na krótkich dystansach) co może powodować wadliwą praca popychaczy(klekoczą ponoć). Wtedy należy silnik odpowietrzyć. Aczkolwiek ten czujnik ciśnienia zamówię jutro, z tym od poziomu poczekam chyba do wymiany oleju bo tani to on nie jest.

    pozdrawiam i dzięki za pomoc

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Witam. Panowie dziś po nocy patrze a tu niski poziom oleju na podziałce 1/4, brakuje mi gdzieś 3/4 stanu bagnetu, po ostatnim sprawdzeniu stanu góra 2 miechy temu gdzie olej był prawie na mxa. Dodam ze nie wyczułem nic zeby działo się coś dziwnego z silnikiem typu drgania. Styl jazdy też się nie zmienił raczej bardziej powoli pomykam.

    Tylko z rana po wczorajszym odpaleniu zrobiło mi dymówę w garażu no i trochę dziwnie śmierdzi z rury no a dziś stwierdziłem brak oleju.
    Najbardziej czuc to po nocnym odpaleniu, pózniej jak się rozgrzeje jest ok.

    Czy myślicie że przyszedł czas na wymianę separatora oleju? i czy chodzi o to częśc link na allegro
    http://allegro.pl/separator-oleju-od...371452074.html
    728i

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    takie zawirowania oleju to jest na 100% cos nie tak, bo nie moze byc ze olej raz jest a potem nie ma, ja to se olej sprawdzam jak mam ochote, cieply czy goracy i zawsze mam MAX, w samochodzie jest morka miska olejowa więc ze sprawdzeniem oleju nie ma żadnej filozofii, ogólnie sprawdzanie ciepły\zimny to robi różnicę, że gorący olej ma większą objętość, i sprawdzanie sekundę po zgaszeniu jest BE, bo olej nie zdąży spłynąć do miski. Ale jak ci zrobił dymówkę to na pewno masz do wymiany uszczelniacze zaworowe, albo co gorsza pierścienie, niby jest tak ze jak kopci przy schodzeniu z obrotów to na 100% uszczelniacze, a jak indziej to już pierścienie

    Czy wymiana kosztowna, to jest R6 więc szczelam że nie, ile może kosztować taki uszczelniacz? 20 zł to max, jest ich 6, no czyli 120, i dochodzi pytanie czy zrobisz to sam czy warsztat, trzeba zrzucić głowicę, przy okazji sprawdzić gładź cylindrów, ale nie polecam zdejmować cylindra bez potrzeby, czy jest tam jakaś powłoka typu np. nicasil to nie wiem, ale są teorie że pierścienie mogą nie trafić z powrotem w mikro rowki w których pracowały i wtedy to już na pewno będzie palił oliwe

    Co do zachowania silnika to tuta nie poczujesz różnicy, mój motor Suzuki spala astronomiczne ilości oleju, ma problem z luzem zaworowym na jednym z 4 zaworów (w sumie to tylko 1 zawór jest dobrze ustawiony, wydechowe np. o 0.05 za duży luz ;) ale nie ma grubszych płytek to nie zrobie ;/ ) i motocykl chodzi perfekcyjnie, odpala od szczała i wszystko OK tylko że KOPCI i to sporo, no ale moja głowica to się nadaje tylko na złom to....

    Ogólnie niebieski dymek z rury powstaje właśnie gdy spala sie olej
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 31-12-2010 o 14:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •