Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: problemy z centralnym zamkniem e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice

    problemy z centralnym zamkniem e38

    witam
    Od nie dawna borykam sie z problemami z zamkiem centralnym, wiec moze zaczen od początku z innej beczki ale...w ubiegłym tygodniu wymieniłem podnośnik szyby kierowcy bo strzeliła mi linka,wymiana bezproblemowa wszystko chodzi ładnie ale w tym momencie zaczeły mi sie problemy z zamykaniem centralnego zamka drzwi kierowcy. A mianowicie z pilota zamkną sie kiedy chcą, kiedy zamykam kluczykiem też (ale zaznacze ze kazdorazowo zamykają sie wszyskie pozostałe drzwi , z przycisku w środku auta tak samo) więc rozebrałem drzwi ponownie ,sprawdziłem czy czegoś nie uszkodziłem,poczysćiłem wtyczki i zapsikałem je kontaktek nawiasem mówiąc instalacja od zamka idzie po zewnętrznej stronie drzwi a szyba i podnosnik po wewnętrznej wieć wszysko jest prawidłowo...
    nie dając za wygraną rozebrałem jescze raz,szukałem i nic...silniczek od centralnego zamka w moich drzwiach poprostu działą kiedy chce:/ jedno co zauwazyłem i jest to dziwne to ze kiedy opuszcze szybe kierowcy do połowy drzwi zamykaja sie każdorazowo i bez najmniejszego problemu...tak sobie wymysliłem ale moze to błędna pseudo-teoria ale czy jest moziwe ze auto posiada cos takiego jak pamięc pozycji szyby?bo jezeli jest tak jak myśle to rozbiore jeszcze raz drzwi ustawie szybe w pozycji w której centralny działa bezproblemowo,odkece szybe z mocowań i poprostu przestawie ją do samęj góry i skręce ponownie...Panowie ma to jakiś sens?dla mnie jest to conajmniej śmieszne:) od zeszłego tygodnia jestem zmuszony wysiąć z auta wsiaść od pasażera ,wcisnąć rygielek drzwi kierowcy potem drzwi pasażera i dopiero zamykam centralny...prosze o wszelką pomoc i wasze opinie bo wezme i ją spale!!!

  2. #2
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Nic nie pal tragedi nie ma. Znajomy mial podobna sytuacje mógł otworzyc ale zamknac juz nie. Winny jest moduł świateł (tak swiateł) który steruje wieloma rzeczami w e38 np swiatłami wycieraczkami, centralnym. Podłacz pod komputer i bedzie wiadomo gdzie uderzac.
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez Cichypn
    Winny jest moduł świateł (tak swiateł) który steruje wieloma rzeczami w e38 np swiatłami wycieraczkami, centralnym.
    Oj, kolega się zapędził lekko..... ;)

    Moduł świateł steruje szeroko pojętym oświetleniem na zewnątrz pojazdu. Centralnym, wycieraczkami, alarmem fabrycznym, pamięciami foteli, oświetleniem wnętrza i wieloma innymi funkcjami steruje GM3 zwany często modułem komfortu.

    Obawiam się, że w przypadku opisanym przez kolegę diagnoza na odległość nie przyniesie rezultatów, podobnie jak i podłączenie komputera (choć warto spróbować).

  4. #4
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Dzieki sylwekk za uzupełnienie mojej odpowiedzi
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    zaraz po swiętach biore sie za wymiane centralnego zamka od strony kierowcy i mam nadzieje ze to pomoze...tez myslałem o module komfortu...ale co by mogło sie z nim stać?czyżby wymiana podnosnika szyby mogłą go uszkodzić? a jezeli tak to czy mozliwy jest tylko brak działąnia centralnego zamka w drzwiach kierowcy bo wszystkie inne opisane przez Was rzeczy funkcjonują prawidłowo. i pytanie juz tak na przyszłośc...czy moduł komfortu jest uniwersalny?czy trzeba go zaprogramować po montażu w aucie czy nastąpi to "samoczynnie" po podpieciu ?

  6. #6
    Moduł komfortu jest kodowany. Istnieje prawdopodobieństwo, że będzie działał jak należy, ale może też być tak, że coś będzie szwankować. To, że inaczej zachowują się drzwi kierowcy, nie jest niczym dziwnym. Selektywne otwieranie działa w ten sposób, że otwierają się najpierw drzwi kierowcy a za drugim przyciśnięciem pilota - pozostałe drzwi.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś albo ja źle zrozumiałem Ciebie...drzwi zawsze otwierały mi sie po jednorazowym nacisnięciu pilota(wszystkie) tak samo było z zamknięciem drzwi...teraz mam tylko problem z zamknięciem drzwi kierowcy bo jezeli się juz zamkną to otwierają sie bez najmniejszego problemu.Tak samo jest z kluczykiem jak przekręce go w zamku to zamknę pozotałe drzwi tylko nie swoje. I jeszcze jedno pytanie czy po wciśnięciu rygielka drzwi kierowcy powinny zamknąć sie wszystkie drzwi?a co za tym idzie czy otwarcie samochodu z pilota nie powinno spowodować odskoczenia rygielka?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Witam przepatrz dokladnie wiazke w drzwiach i w przelotce.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    dzis wpadłem na dziwny pomysł...zamknąlem wszystkie szyby i drzwi (udało sie) i odpiałem akumulator na 20minut..bez rezultatu...potem zrobiłem dokładnie to samo z tym ze swoją szybe zostawiłem uchyloną do połowy w pozycji gdzie centralny działa każdorazowo odłączyłęm aku.i jak narazie drzwi zamykaja i otwieraja sie za każdym razem czy z pilota czy z przycisku wewnątrz auta...po swietach skocze na komputer moze bedzie jakiś błąd...kilka godzin zweryfikowało moją teorie...i znów lipa:/ w poniedziałek zrobie tak jak wymysliłem wcześniej czyli ustawie szybe w połowie tak jak zamek działa za każdym razem i poprostu odkręce ją z mocowań podnośnika i ręcznie podniose a potem skręce i mam nadzieje ze to juz pomoze:) jak nie to pewnie kłania sie moduł komfortu...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    chyba roziwązałem swój problem z szalejącym zamkien w drzwiach kierowcy...dzis nie wytrzymałem i zabrałem sie za demontaż tapicerki...po godzinie szukania znalazłem tylko jedną rzecz...wyskoczył jeden przewód z prowadzenia i szyba o niego ociera własnie gdy była w połowie drzwi! wygladał na uszkodzony wiec lutownica poszła w ruch,koszulka termokurczliwa i montaż orginalnym prowadzeniu.Problem ustapił jak narazie w 100%,wiec dziękuje za wszelkąpomoc i podsunięte pomysły.pozdraweiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •