Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] Awaria sprzęgła ...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    13
    BMW
    740
    Skąd
    Sopot

    [mechanika] Awaria sprzęgła ...

    Witam Panowie.
    Mam następujący problem od jakiegoś czasu było słychać po naciśnięciu sprzęgła wycie z okolic skrzyni. Sprzęgło chodziło ok, jednak wczoraj jadąc w korku nagle pojawiły się drgania przy puszczaniu sprzęgła i za chwilę pedał wpadł w podłogę. Dzisiaj wsiadłem do auta i przez przypadek pedał odbił do góry i sprzęgło zaczęło działać, nie jeżdżę jednak bo te drgania są nadal i boję się że skończy się tak jak poprzednio. Proszę Was o radę co to może być, cały czas mam nadzieję że nie będzie konieczna wymiana całego sprzęgła.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    W takim przypadku ściąga się skrzynie i zmienia kompletne sprzęgło ( tarcza , docisk , łożysko ) i sprawdza stan koła dwumasowego ( jeżeli jest )


    Jeżeli słabo stoisz z kasą to trzeba rozebrać i zobaczyć - może wystarczy zmienić łożysko i nabić okładziny na tarczę

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    1. Drgania takie to zwykle skutek kończącego się docisku - tarcza sprzęgłowa spuchła (notabene jest ona dość cienka). Rozwiązanie jest takie jak kolega @xsliver opisał.

    2. Nie liczyłbym na zbyt niski stan płynu w zbiorniczku - sprzęgło masz hydrauliczne - jednak sugerowałbym sprawdzenie poziomu płynu (DOT-3 lub DOT-4) w zbiorniczkach pod maską, może masz wyciek lub niski stan tak zareagował na zimno.

    ... jednak z doświadczenia wiem że jak się coś sypie to zwykle to najdroższe... 8/
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    13
    BMW
    740
    Skąd
    Sopot
    No właśnie myślałem żeby tak zrobić. W poniedziałek będę wyjmował skrzynie. A czy to może być pompa sprzęgła czy może wysprzęglik? Czy nie mam się co łudzić.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    kolego odkrec wysprzeglik od skrzyni i sprawdz czy dziala...jesli sia to pisz na priw a podesle ci fotorelacje z demontazu skrzyni ... pozdrawiam
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    jesli sprzegło działało poprawnie i słychac było cos tylko momencie wciskania to na moje oko padło ci łozysko oporowe, pedał poleciał bo pompa sprzegła poszła troche dalej niż zwykle, taka czesc renomowanej firmy kosztuje max 100 zl tak jak pisali koledzy zbadaj reszte bo lepiej do tematu nie wracac
    radzik

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Ogólnie rzecz ujmując przechodziłem z moją poprzednią 735 to co obecnie przechodzisz. Niestety. Kawałek gumy, zwany łożyskiem oporowym kosztuje w granicy 50 PLN (tu nie ma co przepłacać, chyba że lubisz :] ) tarcza: (1) nowa od 220 PLN (2) przetoczenie mnie kosztowało 120 PLN, do tego docisk - tego ceny nie za dobrze pamiętam ale regeneracja chyba coś około 70... nowy 120-150 PLN

    Zacznij jednak faktycznie od sprawdzenia tego wysprzęglika - wiadomo, lepiej wyeliminować w pierwszej kolejności rzeczy błahe żeby się później sobie w brodę nie pluło że te 3 dni rozbierania i składania były nie potrzebne :medit:
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    13
    BMW
    740
    Skąd
    Sopot
    Dziękuje za wszelkie sugestie w poniedziałek się zabieram do roboty i napiszę co i jak.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    13
    BMW
    740
    Skąd
    Sopot
    A wiec auto rozebrane i nie jest tak źle :)
    łożysko oporowe rozsypane, tarcza na wykończeniu, cieknący simering od strony silnika.
    Jadę szukać części :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    13
    BMW
    740
    Skąd
    Sopot
    Auto już jeździ :D

    Koszty :

    łożysko oporowe - 50
    simering wału - 40
    mały simering skrzyni biegów - 30 (tylko ASO BMW)
    regeneracja tarczy sprzęgła - 85

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •