Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: [mechanika] Montaż mikrofiltra

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa

    [mechanika] Montaż mikrofiltra

    Witam,czy jest możliwość bez żadnych przeróbek zamontować mikrofiltr kabinowy do wersji bez mikrofiltra (sugeruje się białą nalepką na obudowie z napisem "fahrzeug ohne microfilter") ?Wczoraj przejechałem się kolegi e34 z nowym mikrofiltrem i aż przyjemnie było włączyć nawiew, u mnie jest tragedia.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Pomysł "na szybko" to podmiana IKHA na takie które miało filtr seryjnie. Są u mnie dwa pojazdy, które zeszły z linii produkcyjnej po 1990 więc filtr przeciwpyłkowy mieć powinny.

    Pozostaje tylko realizacja tego projektu - demontaż i montaż IKHA nie należy do czynności szybkich, łatwych i przyjemnych, choć pewnie mógłbyś to potraktować jako zabawę na długie bezproduktywne zimowe wieczory ;)

    Wydaje mi się że rozmawiałem kiedyś z kimś o dokładce tego filtra do auta które nie miało go fabrycznie, przeszkodą jest brak "puszki" w której ten filtr ma swoje położenie i prawdopodobnie także i to, że system po dołożeniu mikrofiltra nie uzyska takiego przepływu powietrza jak ten który był pod to przygotowany fabrycznie.

    Nie zastanawiałem się głębiej nad tą przerobką, może ktoś to zweryfikować?
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •