Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: nie dzieła jedna wycieraczka od kierowcy prosze o POMOC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    nie dzieła jedna wycieraczka od kierowcy prosze o POMOC

    Witam.. mam problem.. otoz nie działa mi jedna wycieraczka od kierowcy, dokrecałem tą nakrętke 13 i nadal nic.. gdy ją poruszam to nie stawia zadnego oporu, prawa sprawna działa (gdy ja próbuje poruszac stawia opór i się nie da)
    co to moze być.. ? prosze o pomoc.. POZDRAWIAM
    Biały

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    co to moze być.. ?
    Może coś się urwało ?
    Gra muzyka

  3. #3
    7ka
    Gość
    wyjmij podszybie moze cos tam sie poluzowalo lub odkrecilo,tak na oko nic nie zrobisz,zeby naprawic trzeba rozebrac niestety..

  4. #4
    Po prostu rozwalił się mechanizm - ot co.

    Można go nałożyć ale to tylko chwilowe. Kup sobie mechanizm wymień i będzie po temacie. Prosta sprawa :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    dzieki wielkie za podpowiedz.. kurcze nie bardzo wiem jak wyjąć podszybie..;/
    Biały

  6. #6
    A tu chyba nic prostszego.

    Należy zdjąć wycieraczki (ramię kierowcy jest na wielki torx więc możesz odkręcić odwróconą śrubą 17mm - jej łbem) i później powyciągaj kołki rozporowe. Te prostokąty. Kilka pewnie się ukruszy, ale taki juz los. ASO pomoźe ;)

    Jak będziesz miał podszybie wyjęte to już powinno byc z górki. Trochę szarpaniny i po sprawie.

    Sprawdź czy nie masz pognitego podszybia. Koszt niewielki a zamoknięte komputery to sprawa niewesoła. Częsty problem w E38
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    A tu chyba nic prostszego.

    Należy zdjąć wycieraczki (ramię kierowcy jest na wielki torx więc możesz odkręcić odwróconą śrubą 17mm - jej łbem) i później powyciągaj kołki rozporowe. Te prostokąty. Kilka pewnie się ukruszy, ale taki juz los. ASO pomoźe ;)

    Jak będziesz miał podszybie wyjęte to już powinno byc z górki. Trochę szarpaniny i po sprawie.

    Sprawdź czy nie masz pognitego podszybia. Koszt niewielki a zamoknięte komputery to sprawa niewesoła. Częsty problem w E38

    dziekuje Ci bardzo! :) mam nadzieje, że sobie jakoś poradze.. :) Pozdrawiam !
    Biały

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    ...mam nadzieje, że sobie jakoś poradze..
    Dasz radę, a jak nie to masz tu swój temat i pytaj śmiało :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    To faktycznie proste, ale na wszelki wypadek miej nowe podszybie. Czasem przyklejone jest ono na silikon (co ogólnie rzecz biorąc nie jest niezbędne) i jeśli masz tą opcję to ponowne założenie podszybia może nie być perfekcyjne (delikatnie to ująłem).
    I tak jak Sylwek mówi - zapasowe zapinki !!!
    Gra muzyka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    To faktycznie proste, ale na wszelki wypadek miej nowe podszybie. Czasem przyklejone jest ono na silikon (co ogólnie rzecz biorąc nie jest niezbędne) i jeśli masz tą opcję to ponowne założenie podszybia może nie być perfekcyjne (delikatnie to ująłem).
    I tak jak Sylwek mówi - zapasowe zapinki !!!
    Dziekuje Wam za pomoc..:)) jesteście bardzo pomocni.. :) jutro sie za to zabiore, wiec napisze jak mi poszło.. :)
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •