Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] mróz+problem z odpaleniem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza

    [mechanika] mróz+problem z odpaleniem

    Tak jak w temacie-z racji ,że ostatnio panują mrozy (i to nie małe) pojawił się problem-po 2dniach schodze do auta, wsiadam ,przekręcam kluczyk-rozrusznik kręci,ale niestety silnik nie odpala-łapał tak jakby chciał,a nie mógł -i stało się po kilku zakręceniach padł aku:?
    Został naładowany-myślałem ,że może aku jest już słabe i nie daje takiego napięcia jak powinien-dziś go podłączyłem i bez zmian
    Wiem ,że najlepsze byłoby podpięcie pod kompa,ale póki co to raczej niemożliwe :|
    Na co powinienem zwrócić uwagę i co to może być,zamarznięte paliwo :shock: ????
    Pozdrawiam serdecznie ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Miałem podobny problem, jak temperatura spadała poniżej zera nie mogłem odpalić, kręcił, kręcił czasami popyrkał tak jakby nie było paliwa. Wlałem 0,5l denaturatu i od kilku dni niezależnie od temperatury pali na "dotyk".

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    ja z kolei jak odpaliłem w -16 po tygodniowym przestoju (jestem tylko w weekendy i święta w Skierniewicach gdzie stoi moje 7dem) to tak nadymiła, że nie było nic widać w promieniu 10 metrów :what: Sąsiedzi się śmieli, że mi się beemka hajcuje ;D ;D


    ps. A jaki masz akumulator ? Może za mała moc rozruchowa?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    ja z kolei jak odpaliłem w -16 po tygodniowym przestoju (jestem tylko w weekendy i święta w Skierniewicach gdzie stoi moje 7dem) to tak nadymiła, że nie było nic widać w promieniu 10 metrów :what: Sąsiedzi się śmieli, że mi się beemka hajcuje ;D ;D


    ps. A jaki masz akumulator ? Może za mała moc rozruchowa?
    Centra futura CF10 95Ah 900 A

    Heh też kiedyś zrobiłem zadyme-sąsiedzi krzyczeli, że pale opony ;D
    Wracając do tematu gdzie szukać przyczyny?I ile czasu odczekać po zalaniu specyfiki
    '' x- trzymajmy się razem'' lub jak kto woli denaturatu ?? ;)
    Oraz czy kręcić aż do skutku ???

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    ja wlałem na ~20l w baku 0,5 denaturatu, pojeździłem po mieście i pali teraz rewelacyjnie. Teraz chcę "wyjeździć" paliwo i dopiero wtedy zatankować. Nie wiem, ja kręciłem do oporu, tzn sam kęcił, aż sąsiad się zapytał czy mam płyn chłodniczy czy wodę!?? A jak się cieszył, że jego "maluch"(jakieś japońskie g: http://usterki.hobby-elektronika.eu/mitsubishi.html ) zapaliło od razu a mi rozrusznik mielił:-D
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 11:40

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Ja myślę, że jak dolejesz jakiegoś dodatku to poczekaj np. z godzinę i spróbuj. Jeszcze przed odpaleniem parę razy bym włączył zapłon tak żeby zadziałała pompa paliwa (trochę wymiesza paliwa z dodatkiem). Jak się mało jeździ lub pomyka na lpg to trzeba odrobinę czegoś czyszczącego dolewać - nie ma siły - w zbiorniku skrapla się para i zawsze znajduje się przez to woda w paliwie. A jak jest jej za dużo to zaczynają się kłopoty. W tym momencie też wydaje mi się, że denaturat będzie najlepszy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    u mnie 730d cały czas palił ok nawet jak było minus 18 troche dłuzej trzeba bylo tylko krecić zamiast na dotyk to załapywał po 2-3 sek a ostatnio byl taki dzień kiedy było -14 tylko i nie moglem odpalić akumulator mam nowy próbowałem z 10 razy kreciłem czekałem na zapłonie nagrzewały sie te tematy i juz mówie poddaje sie bo rozładuje sobie nowe aku a tu za 11 razem załapał :) boje sie teraz styczniowych mrozów ze moze byc to samo
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Niestety nie powiodło się nadal nie pali -mimo ,że nie ma mrozów
    Na czujnik położenia wału/ków bym nie stawiał -gdyż ostatnimi czasy był wymieniony na nówkę-może pompa?? :?Nawet lekko nie załapuje 8/

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Na czujnik położenia wału/ków bym nie stawiał -gdyż ostatnimi czasy był wymieniony na nówkę-może pompa?? :?Nawet lekko nie załapuje
    Użyj samostartu. Jeśli po tym wyda jakiś odgłos życia, to będzie oznaczać problemy z układem paliwowym.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Na czujnik położenia wału/ków bym nie stawiał -gdyż ostatnimi czasy był wymieniony na nówkę-może pompa?? :?Nawet lekko nie załapuje
    Użyj samostartu. Jeśli po tym wyda jakiś odgłos życia, to będzie oznaczać problemy z układem paliwowym.
    Nigdy nie stosowałem takich rzeczy -jak go zastosować by nie pojawił się jakiś wybuch czy cóś :P ???
    Nasłuchiwałem pompy ale nic nie było słychać-po świętach do niej zajrzę ;)
    Skoro pompę wody już wymieniłem na nówkę -to i pompa paliwa jeżeli trzaśnięta to nówka ;)
    Może mi ktoś podać przybliżoną cenę oryginału-bo z tego co wyczytałem na forum to zamienniki się nie sprawdzają-chyba że się mylę ????

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •