Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Zapowietrzony uklad chlodzenia??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka

    [mechanika] Zapowietrzony uklad chlodzenia??

    Witam mam pytanie bo nie wiem czy mam zapowietrzony uklad chlodzenia czy padlo cos i dlatego mam problemy z ogrzewaniem. Wskazowka stoi pionowo i nie wychyla sie za polowkie skali, a gorny i dolny waz do chlodnicy sa lekko cieple nawet gdy autko jest rozgrzane.

    Zauwazylem ze gdy odkrece opowietrznik na chlodnicy i dodam gazu do okolo 2 tys/ obrotow z odpowietzrnika wydostaja sie pecherzyki powietrza.

    ile opdpowietzrnikow znajduje sie wogle w bmw??
    728i

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    napisz jaki masz silniczek. Powinien być tylko jeden odpowietrznik na chłodnicy, chyba ze masz silnik 2,8 to z tego co pamiętam tam był jeszcze odpowietznik na plastikowym króćcu od termostatu. Masz zapowietrzony układ skoro wydostaje sie powietrze. Zrób tak : jak silnik ostygnie na amen to wlewaj płyn do chłodnicy pod korek stopniowo powinien być połykany. W trakcie jak bedziesz dolewał płyn wykręcony powinien byc wogóle odpowietrznik w chłodnicy. Będą nim leciały pęcherze powietrz. Lej dotąd aż płyn nie będzie połykany przez układ a odpowietrznikiem przestanie wydobywać się powietrze a zacznie czysty płyn. Dobrze było by też żeby podczas tej operacji auto stało pod górke przodem. Chodzi o to żeby chłodnica a w zasadzie jej odpowietrznik był w najwyższym punkcie. Można też uciskać przewody od chłodnicy to spowoduje że płyn wygoni resztki powietrza z układu. Następnie wybierz nadmiar płynu np strzykawką ze zbiorniczka, zakręć korek i odpowietrznik odpal silnik. Nawiewy powinny mieć ustawiona na maks tem na 32 stopnie odpal silnik i rozgrzej auto aż włączy sie wisco. W trakcie odpowietrzania włącz test nr 7 i obserwuj wskazanie temperatury, które powinno wynosić po max rozgrzaniu około 105 do 108 stopni. Jak przekroczy Ci 113 to jest coś nie tak bo to już za dużo. Narazie tyle co bedzie dalej pomyślimy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Dzieki kolego za pomoc jutro sprbuje tak jak napisales i napisze co z tego wyszlo :D
    728i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •