Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Praca- podniesienie kwalfikacji

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Praca- podniesienie kwalfikacji

    Witam. Mam takie pytanie. Czy jeżeli podnosze kwalfikacje na swój koszt(skonczy kursy itp.) to czy szef może poźniej żadać żebym wykonywał czynności których przed kursem nie moglem robic? Przyklad. Jezdziłem jako kierowca busami i dostawczakami do 3,5t. Zrobilem prawko za swoje(szef nie wymagał tego byli inni kierowcy na cieżarówki) na kat C i kurs przewozu rzeczy. Czy teraz musze jezdzić ciężarówkami jeżeli mam C? Czy moge odmowic?

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Przeczytaj uważnie swoją umowę o pracę !!!
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40
    to że zrobiłeś sobie prawo jazdy kategorii C to nie zobowiązuje cie do tego żeby pracować jako kierowca ciężarówki. Jak chcesz to mozez nawet mieć wszystkie kat. i nawet być piekarzem :hihi: Jak to z twojej własnej woli jest to kto Ci zabroni :)
    wszędzie dobrze ale w 7 er najlepiej

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40
    mam kolegę który ma kat. A B C C+E D i jest instruktorem ośrodku szkolenia kierowców. i nigdy nie pracował na C C+E D nie chce nie musi :)
    wszędzie dobrze ale w 7 er najlepiej

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Chodzi o to że jeżeli nie bedzie innych kierowców i nie bedzie miał kto jechać cieżarówką, to gdy szef bedzie mi kazal musze jechac czy moge odmowic? W umowie mam magazynier kierowca, przyjmowałem sie jako kierowca na "b" busy do 3,5t

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Jeśli będziesz jeździł samochodem o dmc przekraczającej 3.5 t na umowie musisz mieć wpisane- kierowca samochodu ciężarowego.
    Potrzebny jest ukończony kurs na przewóz rzeczy,badania psychotechniczne oraz badanie lekarskie.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jeżeli na umowie o prace masz kierowca na B, to nie musisz. Ja na Twoim miejscu zarządałbym podwyżki i oczywiście zmiany w umowie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Jeżeli wynegocjujesz sobie z szefem warunki które będą ci odpowiadały do podjęcia pracy jako kierowca ciężarówki to czemu masz nie jeździć. Zależy jakiego masz szefa i czy odpowiada ci ta praca. Zrobiłeś sobie C nie po to żeby jeździć ciężarówką po bułki do sklepu tylko po to żeby zrobić z niego pożytek zarabiając odpowiednio większe pieniążki.No chyba że się mylę ;)
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •