Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: M60B40 - nierówna praca i ogromne spalanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn

    M60B40 - nierówna praca i ogromne spalanie

    Witam. Mam problem z tym silnikiem, mianowicie czasem pracuje strasznie nierówno - tak jakby nie palił na wszystkie gary. Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły, po prostu czasem się zdarzy, że idzie dobrze, a w większości przypadków idzie tak jakby paliło tylko 6-7 cylindrów. Byłem na komputerowej diagnostyce silnika i wykazało że obie sondy lambdy powodują zwarcie do masy. To by tłumaczyło spalanie i ilość dymu z rury ale czy nierówną pracę?
    Znalazłem taką sondę http://www.allcar.com.pl/sklep,2818,...,444116,0.html czy to się będzie nadawać czy trzeba kupować z serwisu bmw (mechanik u którego robiłem tą diagnostykę powiedział, że tam kosztuje około 700zł).

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Myślę że Bosha będzie dobra tylko żeby to był bosh a nie tylko nazwa na pudelku. Nie wiem czy to taka pokazówka jakie sondy maja czy chcą wcisnąć że 1 i ta sama sonda siedzi w tylu autach. Tak dla ciekawości powiem ze sonda z Twojego silnika pasuje jeszcze tylko do E34 540.
    Wymień najpierw sądy a potem zobaczysz jak pracuje. Możliwe że czujnik położenia wału będzie też powodem. Ale głowy nie daje.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    sondy w dużej mierze odpowiadają za nierówną pracę , temat stary jak świat i sprawdzony .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Co do sond to ślizgi temat. Ja kiedyś kupiłem sondy niby pasujące do mojego silnika a okazało się, że nie działają... Pojechałem do elektromechanika i pokazał mi książkę ze spisem sond.... Jaka do jakiego auta. One potrafią się bardzo różnić od siebie. Najlepiej udać kupującego, zadzwonić do BMW i spytać o numer seryjny takiej sondy. Szukać wtedy po sklepach. Mam chyba nawet pudełko po moich sondach w bagażniku. Dziś sprawdzę i Ci napiszę jakie mam. Takie same kupisz bo mamy identyczne silniki.

    Co do spalania to sondy są przyczyną bo auto w tym momencie pracuje w trybie awaryjnym.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    z autopsji wiem że np. sondy od e34 m50 pasują , mają inne wtyczki ale ludzie obicinaja i lutują starą wtyczkę ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Obejrzał mi to auto w końcu znajomy mechanik i powiedział, że wg niego sondy nie robią zwarcia(komputer kłamie? ;) ), za to powiedział, że świece są do wymiany i termostat.
    Auto w ogóle miało problem z zagrzaniem się, wskazówka była cały czas na niebieskim polu ale to traktowałem trochę z przymrużeniem oka, bo mrozy były po -20 a ja wcale daleko nie jechałem. Do tego wiatrak mi cały czas dmuchał na zimny silnik.
    Każdy gada co innego i teraz nie wiem co mam robić :?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    sondy nie muszą robić zwarcia , ale ja naprzykład miałem wskazanie 0,01 do 0,03 v i po prostu nie działała prawidłowo , objawem było telepanie silnika

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Udało mi się znaleźć numer tej sondy: 11781702931 producentem jest podobno firma VEMO, tylko problem jest taki, że nigdzie w internecie nie mogę znaleźć sklepu, który by to miał.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    to jest zwykła sonda boscha do m60b40 , jakbyś potrzebował pisz na pw

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Odkryłem jeszcze jeden problem z tym autem i nie wiem czy sondy nie będą musiały poczekać :?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •