Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: M60 740 - na jałowym :)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    M60 740 - na jałowym :)

    Witam

    Na forum często ludzie piszą o spalaniu M30 3.5 litra na jałowym i M70... a ile pali 740?
    Warunki: całkowicie rozgrzane na N oraz całkowicie rozgrzane na D.

    Chodzi o wynik testu 03 na benzynie.

    Z góry dzięki za wyniki bo ciekaw jestem :)


    Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Kiedyś to sprawdzałem w 540 kolegi i z tego co pamiętam było to 1,5 - 1,6 litra na N - ale było to dobre 3 lata temu i nie pamiętam czy silnik był do końca rozgrzany .

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Ostatnio takie same pytanie padło z twojej strony odnośnie 5.0.

    Znudziło ci sie stare poczciwe R6 czy "pali za wiela" ? :6:58:
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Ostatnio takie same pytanie padło z twojej strony odnośnie 5.0.

    Znudziło ci sie stare poczciwe R6 czy "pali za wiela" ? :6:58:
    tak tylko pytam bo M30 3.5 pali na jałowym naprawdę dużo :) A osiągów znów takich nie ma... no ale za to się nie psuje i w razie czego można zrobić remont o wiele taniej niż M60 czy M70.


    Pozdrawiam

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Bo tak ma być .


    Wraz ze wprowadzaniem wyższych norm emisji spalin - a jak najprościej im sprostać - obniżyć ilość spalanego paliwa na wolnych obrotach np. poprzez obniżenie prędkości obrotowej biegu jałowego i inne modyfikacje.


    Na terenie niemiec w późniejszych latach doposażano np m60 w system egr...


    Wyprzedzając twoje kolejne pytanie - ile pali 4.4 na wolnych obrotach - prawie tyle samo co 3.0 m60 - widzisz postęp ?


    Więc nie ma raczej co porównywać m30, silnika pamiętającego konstrukcyjnie poczatek lat '70 do nowszych konstrukcji - producenci muszą obniżać spalanie i spełniać nowsze emisji spalin...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    sorry ale czy to ważne?? :D I tak największa frajda jest wtedy gdy auto pali najwięcej :P

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    [quote="Zdzira 850I"]sorry ale czy to ważne?? :D I tak największa frajda jest wtedy gdy auto pali najwięcej :P[/quote

    zależy jak patrzeć, trochę dobijające jest to że przy spalaniu 3 litry na D wychodzi potem 40 litrów na setkę po mieście w korkach a założę się że gdyby spalał 1,5 litra to by wyszło maks 25 litrów... z drugiej jednak strony korków i tak trzeba unikać jak ognia.
    A podczas jazdy różnica między spalaniem M30 a M60 już nie jest taka duża tylko parę %.


    Pozdrawiam

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Na trasie różnice faktycznie nie są duże ... Ale w mieście, takim jak np Kraków - światła korki itp - m60 pali sporo mniej od m30 ...


    Mi po Krakowie moja 730 nie spaliła nigdy więcej jak 20 pb/100 - czy to na automacie czy na manualu...

    Tak normalnie pali ok 20/100 gazu po Krakowie - jazda w średnim ruchu i głównie na krótkich odcinkach.


    40l/100 to jakaś masakra - tyle to mi nawet 750iL nie paliła Ale kolegi 735 na gazie drugiej generacji paliła normalnie 35 i to przy spokojnej jeździe ...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    40l/100 to jakaś masakra - tyle to mi nawet 750iL nie paliła Ale kolegi 735 na gazie drugiej generacji paliła normalnie 35 i to przy spokojnej jeździe ...
    Ja nie mówię o normalnej jeździe tylko o odpaleniu zimnego auta przejechaniu 1 km w korkach, szukaniu miejsca i powrocie w korkach. W takim przypadku jak podjeżdżam pod blok zaczyna się pokazywać pomału 36, 35 litrów ale już podczas parkowania dobija do 38, 39 :)

    Podczas jazdy z jednej strony Krakowa na drugą w godzinach szczytu to już znacznie większa ekonomia bo raczej nie przekracza 30 litrów - zakładam jazdę ze średnią około 12 km/h czyli szybciej byłoby rowerem i to znacznie :)

    Proste: jak auto stoi godzinę w korku w którym przejedzie 10 km to M30 musi spalić przynajmniej 3 litry na te 10 km czyli 30 litrów na 100 km... nie licząc tego co potrzebuje żeby się poruszać... czyli wyjdzie prawie 40 litrów w takiej sytuacji :(


    Pozdrawiam

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To na takich trasach dobre jest MPK ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •