Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: M60 740 - na jałowym :)

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Wszystko się zgadza - tylko, że ja podaję 20/100 ale gazu - więc dolicz do swoich 20 litrów PB ok 20%...

    Gdybym nie jeździł oboma silnikami - i to zarówno w e32 jak i e34 to byś mi mógł wmówić że palą tyle samo - ale tak nie jest ...
    Coś chyba poprzekręcałeś z tym gazem i procentami-pali Ci mniej gazu niż benzyny?- nie muszę niczego doliczać (ani tym bardziej wmawiać), różnica 1-2 l w mieście to śmieszna sprawa, którą wg mnie niwelują wymieniane przeze mnie w poście wyżej czynniki...z mojej strony to tyle, oby palił Tobie jak najmniej
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Pewnie, że tak - dlatego nie ma co porównywać spalania u mnie i u Ciebie - bo jeździmy w innych warunkach , mamy inny styl jazdy itp.

    Jednak nie możesz napisać że twoje m30b35 pali tyle samo co mój bo ja cały czas podaję spalanie gazu - a ono jest średnio ok 20% wyższe.


    Skończmy OT :)

  3. #23
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    U mnie wygląda to tak:

    P - 2,3L
    D - 2,5L

    Te wartości oczywiście skaczą w granicach +/- 0,2L (czyli np. P - 2,1 - 2,5) ale podałem takie które najdłużej się utrzymują na OBC ;)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    U mnie wygląda to tak:

    P - 2,3L
    D - 2,5L

    Te wartości oczywiście skaczą w granicach +/- 0,2L (czyli np. P - 2,1 - 2,5) ale podałem takie które najdłużej się utrzymują na OBC ;)
    całkowicie nagrzane auto? Bez klimatyzacji? Akumulator nie max rozładowany, bez mocniejszych odbiorników prądu?

    A masz auto z gazem czy bez? Czy pomiar był na gazie czy na benzynie?


    Pozdrawiam

  5. #25
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Pomiary są zgodne z Twoją prośbą z 1. posta.
    Nagrzane, bez klimy, świateł, wentylacji i innych prądożernych dupereli, aku nie był rozładowany, auto z LPG, pomiar na Pb. Pomiar trwał w sumie ok. 3 minut, więc sądzę, że jest miarodajny, a czy jest zadowalający to już inna para kaloszy ;) Moim zdaniem chyba ciut za dużo pali...

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Pomiary są zgodne z Twoją prośbą z 1. posta.
    Nagrzane, bez klimy, świateł, wentylacji i innych prądożernych dupereli, aku nie był rozładowany, auto z LPG, pomiar na Pb. Pomiar trwał w sumie ok. 3 minut, więc sądzę, że jest miarodajny, a czy jest zadowalający to już inna para kaloszy ;) Moim zdaniem chyba ciut za dużo pali...
    rozumiem że 3 minuty był na benzynie? Czyli nawet jak mapa gazu byłaby rozwalona to wpływu to nie ma na nic... ciekawe ile powinno być. To co podawał Xsilver moim zdaniem jest zbyt optymistyczne, chyba że wynik pomiaru był przekłamany.

    Co do tego czy to duże spalanie... sonda Ci lata między 0,2 a 0,8 na jałowym czy stoi w miejscu? Jeśli lata to wygląda że takie ma być spalanie. Obroty też masz takie jak powinny być?


    Pozdrawiam

  7. #27
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Michael7 z tego co pamiętam masz instalkę I lub II gen czyli na śrubę Nie dziwię się że auto dużo Ci pali i nie ma siły.
    Jak bym miał założyć teraz mikser to wolałbym kupić CC 700cm

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Z całym szacunkiem chłopaki - 3 min. na PB na wolnych obrotach to może być zdecydowanie za mało. Jak toś ma źle ustawioną instalację LPG, to zanim DME złapie prawidłowe parametry pracy na PB czasem trzeba przejechać np 50km na trasie...


    Tutaj wynik u mnie (m60b30)- silnik rozgrzany, wszystkie odbiorniki wyłączone:

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Michael7 z tego co pamiętam masz instalkę I lub II gen czyli na śrubę Nie dziwię się że auto dużo Ci pali i nie ma siły.
    Jak bym miał założyć teraz mikser to wolałbym kupić CC 700cm
    to źle pamiętasz :) Mam sekwencję, może nie jest to Prins ale nie chodzi źle :)

    Nie chodzi mi o spalanie mojego silnika tylko zgłębiam co lepszego mają nowsze :)
    Post nie ma związku z moim autem. Zastanawiam się jakby paliły mi inne wersje silnikowe. Z wielu "badań" i danych wynika że M30 jest bardzo oszczędne... ale musi mieć właściwe dość duże obciążenie (tak minimum 70 km/h po równym). Przy małym obciążeniu sprawność jest kiepska... niby to poprawili w nowszych silnikach zastanawiam się o ile. Ot takie hobby :)


    Pozdrawiam

  10. #30
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A to przepraszam,już wiem z kim mi się pomyliło :564:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •