Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: M60 740 - na jałowym :)

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    To na takich trasach dobre jest MPK ...
    a ciekawe ile autobus pali na jałowym? :)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Przypuszczam że niewiele więcej niż m30.


    Miałem swego czasu trochę do czynienia z różnymi silnikami w różnych dziwnych sprzętach i np silnik Deutz o pojemności 3 litry dezel palił pod obciążeniem 4 litry ON na godzinę pracy .

    A autobusy MPK :

    Solaris - ma normę miedzy 30-40 litrów
    Jelcz - 35-40
    Autosan ( ten mały kurdupel) - 13-15
    i najlepsze stary Jelcz m-11 ( 10 litrów pojemności skokowej) palił po mieście ok 15-30 litrów


    To są normy spalania przy jeździe miejskiej .


    Jakiś miesiąc temu odpalałem stojący na ziemi silnik IFA - 4 cylindrowy chłodzony powietrzem dizel - ma chyba 4 litry pojemności - i był zasilany z przeźroczystej bańki - pracował przez dokładnie 30 min i spalił za ten czas ok 2 litry ropy ( na wolnych obrotach)

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Chetnie poczytam jeszcze o agregatach prądotworczych na rope, może ktoś jeszcze dopisze jak najlepiej rozpalić ognisko pod autosanem żeby łatwiej odpalał przy ostatnich mrozach?

    :501: :urban:
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To pokazuje jak ekonomiczne są nasze pojazdy - 735 kolegi pali 40/100 i przewozi pasażerów sztuk 1 , a solaris za to samo paliwo przewozi ich np 80sztuk ...


    SZALONY - jak nie chcesz, to nie czytaj

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    To pokazuje jak ekonomiczne są nasze pojazdy...
    Wasze na pewno, na szczęście anomalie z czyjegośtam zagazowanego śmietnika nie wyznaczają norm dla reszty świata.

    :690:

    To taki swiateczny żarcik - w razie gdyby ktoś pomylil moja wypowiedz z jakiegokolwiek rodzaju zaproszeniem do dalszej dyskusji w tym temacie.

    :707:
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To ten co zawsze na temat pisze :607:


    SZALONY - jak widzę Tobie trzeba po rajtuzach jechać zanim cokolwiek jeszcze napiszesz, wtedy przynajmniej spięcie fajne jest :medit:

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Na trasie różnice faktycznie nie są duże ... Ale w mieście, takim jak np Kraków - światła korki itp - m60 pali sporo mniej od m30 ...


    Mi po Krakowie moja 730 nie spaliła nigdy więcej jak 20 pb/100 - czy to na automacie czy na manualu...

    Tak normalnie pali ok 20/100 gazu po Krakowie - jazda w średnim ruchu i głównie na krótkich odcinkach.

    ...
    A to dziwne co piszesz, bo moje m30 pali w tych samych krakowskich warunkach dokładnie tyle samo :P
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Na trasie różnice faktycznie nie są duże ... Ale w mieście, takim jak np Kraków - światła korki itp - m60 pali sporo mniej od m30 ...


    Mi po Krakowie moja 730 nie spaliła nigdy więcej jak 20 pb/100 - czy to na automacie czy na manualu...

    Tak normalnie pali ok 20/100 gazu po Krakowie - jazda w średnim ruchu i głównie na krótkich odcinkach.

    ...
    A to dziwne co piszesz, bo moje m30 pali w tych samych krakowskich warunkach dokładnie tyle samo :P
    Ale czego PB czy LPG ?

    Zależy jak kto jeździ i w jakich warunkach - temat rzeka ... Miałem okazję jeździć m30b35 przez jakiś czas po Krakowie moim stylem i w moich warunkach i spalało więcej - więc nikt mi nie powie że pali tyle samo

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Cytat Zamieszczone przez ciah
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Na trasie różnice faktycznie nie są duże ... Ale w mieście, takim jak np Kraków - światła korki itp - m60 pali sporo mniej od m30 ...


    Mi po Krakowie moja 730 nie spaliła nigdy więcej jak 20 pb/100 - czy to na automacie czy na manualu...

    Tak normalnie pali ok 20/100 gazu po Krakowie - jazda w średnim ruchu i głównie na krótkich odcinkach.

    ...
    A to dziwne co piszesz, bo moje m30 pali w tych samych krakowskich warunkach dokładnie tyle samo :P
    Ale czego PB czy LPG ?

    Zależy jak kto jeździ i w jakich warunkach - temat rzeka ... Miałem okazję jeździć m30b35 przez jakiś czas po Krakowie moim stylem i w moich warunkach i spalało więcej - więc nikt mi nie powie że pali tyle samo
    Benzyny uściślając.. a pojęcie ,,średnie korki'' jeśli chodzi o Kraków to wiesz że jest abstrakcją. Może coś niezdrowe było to b35 którym się poruszałeś? Czy po prostu z racji starszej konstrukcji MUSI palić więcej wg Ciebie? Być może był to 1-2 litrów różnicy, które mogą zostać ,,nadrobione'' lub zaoszczędzone'' w zależności od temperatury/warunków, stanu technicznego auta oraz techniki jazdy... U mnie jest średnia 20 i takowe wychodzi przy dystrybutorze (+, - , 2 litry w zależności od warunków-j.w.). Pozdrawiam :)
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wszystko się zgadza - tylko, że ja podaję 20/100 ale gazu - więc dolicz do swoich 20 litrów PB ok 20%...

    Gdybym nie jeździł oboma silnikami - i to zarówno w e32 jak i e34 to byś mi mógł wmówić że palą tyle samo - ale tak nie jest ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •