Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: [ wnetrze] nawiew-zima

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    [ wnetrze] nawiew-zima

    witam, wiem,że już było dużo postów na ten tmt ale wydaje mi się,że ja mam troszkę inny przypadek.
    Teraz przy takich niskich temp jest zimno w aucie i człowiek chciałby szybko nagrzac. Mam wł klimę, ustawiona na 32st, pokrętło na ciepłe,tył wył i po jakimś czasie w aucie jest ciepło, ale chciałbym np żeby wiało mi na ręce bo niestety nie mam podgrzewanej kiery ,a na 32st leci takie lekko ciepłe powietrze ,a chyba powinno byc parzące.Płynu mam stan tylko może byc stary bo jakiś spieniony.
    Drugim problemem u mnie przy takich temp jest jakby brak wspomagania, kierownica ciężej chodzi niż normalnie.


    OT przepraszam ,że nie używam c jako polskiego znaku ale wciskając alt+c wyskakuje mi okienko od karty gr.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    kolego może być wiele przyczyn np. zapowietrzony układ lub zawory sterujące ciepło-zimno moze też być ze masz zagiety któryś przedów do nagrzewnicy a jak stoisz i wciściesz gaz tak około 2 tys obrotów i chwile przytrzymasz to robi się cieplejsze a z tym wspomaganiem to może być ze olej jest gesty i daltego kreci ci się cieżej

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Z Twojego opisu wynika, że masz włączoną klimę, a po co? Jeśli faktycznie masz włączoną klimę to co się dziwisz.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Powolutku, a czy przypadkiem ze środkowego nawiewu nie powinno lecieć chłodniejsze lekko powietrze nawet przy maksymalnej temperaturze tzn 32 stopniach? Wydaje mi się ze jest to celowe żeby na twarz kierowcy nie leciało gorące powietrze. Przełącz nawiew na np szybę lub na nogi i sprawdż czy wtedy nie będzie leciało gorące. U mnie jest tak że przy ustawieniu na obie strony temperatur na 32 stopnie jak włączę nawiew na twarz to od strony kierowcy leci lekko chłodniejsze powietrze, jak przestawię na coś innego obojętnie np na szybę czy nogi to wali i na jedną i na drugą stronę wrzątkiem. Zawory mam nowe i tak jest i było też na starych. Nie wiem czy tak nie powinno być. W jakimś aucie też tak było. Wojtku ja też jeżdzę cały rok z włączoną klimką i wieje gorące jak ustawie temperaturę na ciepłe w niektórych autach klima wogóle nie jest wyłączana pracuje non stop chociażby z powodu suchszego powietrza (osuszacz). Kiedyś miałem Volvo s70 i tam po włączeniu nawiewu na szybę automatycznie włączała się klima mimo że była wyłączona. Wszystko po to aby na szybę leciało osuszone powietrze, wówczas szron czy rosa z szyby schodzi o wiele szybciej.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Na nogi jak dam to leci takie same, lekko ciepłe, od strony drzwi też. 32st i nawiew na maxa.Nawet słabo wieje.Zauważyłem też ,że przy takich mrozach jak jadę spokojnie to temp trochę spada,jak dodam gazu to wskaźnik się równa do pionu.
    Czy naprawdę nikt nic więcej nie wie?!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    kolego z tą teperaturą silnika to bedzie na 99% termostat i może dlatego leci ci letnie
    sprawdz na licznikach w funkcjach dodatkowych to jest test nr.7 (chyba) jaką masz temp.płynu

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez tobiasz
    kolego z tą teperaturą silnika to bedzie na 99% termostat i może dlatego leci ci letnie
    sprawdz na licznikach w funkcjach dodatkowych to jest test nr.7 (chyba) jaką masz temp.płynu
    Potwierdzam w teście nr 7 temperatura powinna sie wachać w okolicy 100 do 108 stopni. Jeśli jest mniej niż 90 to auto masz niedogrzane, a skoro wskaznik temperatury opada to nie masz nawet 80 stopni na silniku. Termostat najprawdopodobniej ciągle otwarty.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    sprawdzę po robocie ten test ale wskaźnik lekko opada jak dam nawie i temp na maxa. A nawiew też powinien ostro dmuchac,a moim zdaniem nie ma różnicy między maxem ,a średnim

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    a czy sterując nawiewem słyszysz różnice w prędkości z jaką dmucha wentylator? Jeśli różnice słyszysz a nie czujesz podmuchu to warto by sprawdzić filtry przeciwpyłkowe. Mogą być zabite brudem i wentylator nie daje rady pociągnąć powietrza, co skutkuje słabą siłą nadmuchu mimo sprawnego wentylatora. Jeśli chodzi o wskażnik temperatury nie ma prawa opadać, cały czas ma trzymać pion, bez względu na to czy masz nawiew na 16 stopni czy na 32. Termostat do sprawdzenia.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Cytat Zamieszczone przez tobiasz
    a jak stoisz i wciściesz gaz tak około 2 tys obrotów i chwile przytrzymasz to robi się cieplejsze

    A jeśli tak właśnie się dzieje to co wtedy. O czym to świadczy? Zapowietrzenie?

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •