Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: [ wnetrze] nawiew-zima

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    od wczoraj jak jadę 2 tys obrotów to wskazówka nie jest w pionie, lekko odchylona w lewo. A gośc w M-auto powiedział ,że termostat jest dobry i żadne 104 stopnie... to już nie wiem

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Jeżeli masz silnik M60 (sądząc po roczniku) to temperatura powinna oscylować przy punkcie pełnego otwarcia termostatu, czyli u Ciebie jakieś 92-95 stopni (teperatury do 110 stopni mają silnik M62 i to poliftowe). Nikska temperatura (wskazówka przechylona w lewo)to właśnie klasyczny objaw otwartego termostatu lub nawet może tam go nie być. Radzę zmienić mechanika.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez WojtekE_32
    Jeżeli masz silnik M60 (sądząc po roczniku) to temperatura powinna oscylować przy punkcie pełnego otwarcia termostatu, czyli u Ciebie jakieś 92-95 stopni (teperatury do 110 stopni mają silnik M62 i to poliftowe). Nikska temperatura (wskazówka przechylona w lewo)to właśnie klasyczny objaw otwartego termostatu lub nawet może tam go nie być. Radzę zmienić mechanika.
    Nie pozostaje mi nic jak tylko potwierdzić Wojtku ;)
    P.s najlepszego w NOWYM ROKU.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez WojtekE_32
    Wskazówka rusza w prawo po ok 115 stopniach. 113 to trochę za dużo ale sprawdź na komputerze bo czasami test 7 przekłamuje. Mam tak w e39 co innego jest na teście 7 niż po podłączniu do INPY (test 7 zawyża o jakieś 3-4 stopnie). Kolega który ma 77-78 stopni to ewidentnie termostat, który jest po porostu cały czas otwarty, tym bardziej że jest to silnik m60 jeszcze bez udziwnień w układzie chłodzenia, chyba że coś nie tak jest z czujnikami jeśli nie były wymieniane od początku to faktycznie mogą już nie działać prawidłowo.
    A może źle odpowietrzyłem układ, bo ktoś pisał, że na wzniesieniu itp :?? Ja robiłem to pod garażem na równym podjeździe i tym koreczkiem na zbiorniczku wyrównawczym. W V12 jest jeszcze inny odpowietrznik :??
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Z tym wzniesieniem to takie uproszczenie które często pomaga przy prawidłowym odpowietrzeniu układu, lecz nie jest koniecznością. Konieczne napewno jest żeby auto było kompletnie zimne, temperatura nawiewu na max, a płyn zalewać najlepiej pod korek w zbiorniczku z odkręconym całkowicie odpowietrznikiem w chłodnicy. Dopiero jak wspomnianym odpowietrznikiem podczas zalewania w układ płynu przestanie wydobywać się powietrze należy odpowietrznik zakręcić, a nadmiar płynu ze zbiorniczka wyrównawczego wybrać np strzykawką. Nie mam pojęcia czy 750 ma jakiś inny odpowietrznik niech inni sie wypowiedzą.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    71
    A moze masz zalozony termostat z nizsza temperatura.? Mam taki w E30 cabrio. W cabio nie mam wisco tylko wiatrak el a dosc duza moc jak na silniczek M20B25. Prawie 240KM.i dla bezpieczenstwa mam inny termostat
    RobRoy

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Wymieniłem termostat i wskazówka w pionie elegancko ale wciąż wydaje mi się ,że powinno leciec wrzące powietrze jak daje na 32 i na maxa.

    Jednak nie grzeje jak powinno :( w innych autach jak dam maxa temp i nawiew teraz w zimie to rękę idzie oparzyc o kratki z nawiewu, a u mnie w 7er takie letnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •