Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: [ wnetrze] nawiew-zima

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez WojtekE_32
    Z Twojego opisu wynika, że masz włączoną klimę, a po co? Jeśli faktycznie masz włączoną klimę to co się dziwisz.
    Przypominam (nie żebym się czepiał) to klima przy temp. 6 st. i mniej już się nie włącza, bo tak jest zaprogramowana (i nie pomylę się jeżeli powiem, ze wszystkie auta tak mają, różnica może być tylko w stopniach 4 lub 5 jak tam sobie producent wymyślił). A po drugie to nawet w instrukcji obsługi BMW jest wyraźnie napisane, że nie zaleca się wyłączania klimy, nawet zimą. A to dlatego, że jak zimą temp. skoczy po wyżej 6 st. to klima się włączy i przesmaruje, a na wiosnę nie będzie niespodzianki, że nie działa. Takie są ogólne zalecenia korzystania z klimy, musi raz na dwa tygodnie pośmigać ok. 20-30 min. Pozdrawiam :d :!!!!!

    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Powolutku, a czy przypadkiem ze środkowego nawiewu nie powinno lecieć chłodniejsze lekko powietrze nawet przy maksymalnej temperaturze tzn 32 stopniach?
    Co racja, to racja!


    A propos jeszcze klimy, to bodajże w Fordach jest tak, że jak zapodasz nawiew na szybę to załącza klimę!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Na teście nr 7 mam na postoju 80C a podczas jazdy się waha, 76,75C. Wskazówka raczej w pionie, czasem opadnie o 2mm. Filtry wymieniałem 5tys km temu.
    Czyli termostat?nie chce gdybac i wymieniac jeżeli to nie to

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Wskazówka raczej w pionie, czasem opadnie o 2mm.
    U mnie jak zagrzeje to stoi jak przyspawana. Zero ruchów.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez monster007
    Na teście nr 7 mam na postoju 80C a podczas jazdy się waha, 76,75C. Wskazówka raczej w pionie, czasem opadnie o 2mm. Filtry wymieniałem 5tys km temu.
    Czyli termostat?nie chce gdybac i wymieniac jeżeli to nie to
    Temperatura o dużo za mała. Powinna być na postoju około 105 stopni.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Temperatura o dużo za mała. Powinna być na postoju około 105 stopni.
    U mnie w czasie jazdy bodajże 107, chyba??
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez tgracing
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Temperatura o dużo za mała. Powinna być na postoju około 105 stopni.
    U mnie w czasie jazdy bodajże 107, chyba??
    to tak jak u mnie. Wszystko zależy od prędkości ale wacha się od 104 do 108 stopni. Taka jest właściwa.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Byłem dzisiaj w M-auto w Katowicach i u mnie termostat dobry,elektrozawory dobre.
    Na nogi i na szybę wieje wrzątek. Płynu był niby stan ale sprawdziliśmy i gdzieś dostawało się powietrze.Dolane ponad litr i wracam A4 ,a na teście 7 temperatura między 72-75C przy 130km/h. Pan w M-auto powiedział ,że to normalna temp. Wskazówka lekko odchylona w lewo od pionu.
    Termostatu nie muszę wymieniac ale okazało się ,że mam do wymiany wiatrak wentylatora i jego obudowę.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Wszystko zależy od prędkości ale wacha się od 104 do 108 stopni
    Dzisiaj w czasie jazdy temp. wahała się od 98 do 113 stopni ale wskazówka analogowa tak jak wcześniej pisałem, stoi jak przyspawana. Więc teraz ja zapytam czy 98-113 to w normie :?????
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    113 to według mnie minimalnie za dużo. Może to być wydaje mi sie spowodowane słabszą wisco która leniwie sie załącza, chociaż niby jest zima i podczas jazdy i tak chłodnica jest studzona podmuchem wiatru. Powody też mogą być inne take jak stary płyn lub za mocno rozcieńczony koncentrat ( jeśli koncentra masz) U mnie na starym termostacie też były większe rozbieżności niż mam teraz. Z tym że w tamtym miałem uwaloną grzałkę. Teraz temperatura oscyluje ciągle między 104 a 108 stopni bez względu czy stoję 30 min na jałowym biegu czy jeżdzę po mieście czy daję po trasie z prędkością nawet powiedzmy 180km/h

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Wskazówka rusza w prawo po ok 115 stopniach. 113 to trochę za dużo ale sprawdź na komputerze bo czasami test 7 przekłamuje. Mam tak w e39 co innego jest na teście 7 niż po podłączniu do INPY (test 7 zawyża o jakieś 3-4 stopnie). Kolega który ma 77-78 stopni to ewidentnie termostat, który jest po porostu cały czas otwarty, tym bardziej że jest to silnik m60 jeszcze bez udziwnień w układzie chłodzenia, chyba że coś nie tak jest z czujnikami jeśli nie były wymieniane od początku to faktycznie mogą już nie działać prawidłowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •