Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Automatyczna getriebe szarpie na D-hamulcu.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120

    Automatyczna getriebe szarpie na D-hamulcu.

    Witam. wszytko szlo jak z płatka do czasu aż po przekrozczeniu -9 stopni przy staniu na Drive na hamulcu jest efekt bzykania na tynych fotelach jak na filmie, czyli tak jak by cos szarpało regularnie, tył regularnie siada góra,dół.
    Nie miałem wczesniej, wydarzylo sie przy -7 i po okolo 2 godzinnym postoju.
    Jedzie normalnie jezeli chodzi o przyspieszanie, ale wczesniej miałem tak, ze jak dojezdzalem do siwateł, to obroty mi nie spdały do pierwszej kresi ponmizej tysiaca, tak jakby nie redukował wogole na swiatlach tylko trzymal bieg na ktorym jedzie na slizganiu. dziwne, moze jestem przeczulony...
    Czy wasze e32 tez dziwnie reaują na mróz ? dodam bez bicica, ze niestety ale stoi bez dachu nad nią ....
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Automatyczna getriebe szarpie na D-hamulcu.

    Cytat Zamieszczone przez Zielonyz84
    Witam. wszytko szlo jak z płatka do czasu aż po przekrozczeniu -9 stopni przy staniu na Drive na hamulcu jest efekt bzykania na tynych fotelach jak na filmie, czyli tak jak by cos szarpało regularnie, tył regularnie siada góra,dół.
    Nie miałem wczesniej, wydarzylo sie przy -7 i po okolo 2 godzinnym postoju.
    Jedzie normalnie jezeli chodzi o przyspieszanie, ale wczesniej miałem tak, ze jak dojezdzalem do siwateł, to obroty mi nie spdały do pierwszej kresi ponmizej tysiaca, tak jakby nie redukował wogole na swiatlach tylko trzymal bieg na ktorym jedzie na slizganiu. dziwne, moze jestem przeczulony...
    Czy wasze e32 tez dziwnie reaują na mróz ? dodam bez bicica, ze niestety ale stoi bez dachu nad nią ....
    jak to nie skrzynia - mam nadzieję - to sprawdź ładowanie i akumulator.


    Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    O....
    Nie postawiłbym na to.
    Mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego własnie prąd może miec wpływ na to ?
    Rozrusznikiem kręci normalnie.
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Ja teraz na dniach również zauważyłem wariacje tego typu w swojej E32 750iA - mamy identyczne skrzynie biegów. W pierwszej chwili pomyślałem że to olej za stary i za rzadki - ale przecież niedawno go wymieniałem... więc ta wersja odpada. Może gdzieś się woda tam dostała do oleju..? Nie wiem. Być może w moim i Twoim przypadku olej jest niewłaściwy - np. zbyt rzadki sam w sobie.

    Ogólnie jak autko dłużej stoi na mrozie i czeka wiernie na mnie to musi się chwilę zagrzać by móc jechać - musi bo taka jest moja wola a nie bo nie pojedzie ;)

    Po chwili, jak silnik osiągnie swoją temperaturę (to dla mnie taki wyznacznik ponieważ nie mamy przecież czujnika temperatury skrzyni biegów) - jadę spokojnie, i staram się unikać gwałtownych przyspieszeń i hamowań - cały czas mam na uwadze że olej w skrzyni grzeje się indywidualnie, a to że jest chłodzony w tym wypadku nie pomaga. Na postoju przy światłach zwalniam na N lub ustawiam na P

    Dlaczego tak? Bo cały czas mam na uwadze że może coś tam zmarzło i nie wysprzęgla do końca lub wcale biegu. Przy złym (niskim) ciśnieniu oleju może nastąpić w automacie "zapięcie" dwóch lub więcej tarczek do jazdy w przód jednocześnie.

    ...a że nie wolno męczyć auta hamulcem + na biegu i jednocześnie zwiększać obrotów wiem już doskonale - przekonałem się empirycznie...

    Na wszelki wypadek sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów (na nagrzanej skrzyni) i zerknij czy nigdzie nie masz jakichkolwiek wycieków - pod autem (na skrzyni), przy chłodnicy (te dwie rurki od skrzyni do chłodnicy i ich okolice).


    Co do ładowania i akumulatora kolega @Michael7 może mieć rację. Jeśli bateria jest słaba lub ładowanie daje ciała (chociażby klema nie jest dobrze dociśnięta do słupka) to wówczas spadek obrotów by na to mógł wskazywać.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    poziom oleju w skrzyni mam milimetr nad minimum.zaraz go doleje.
    Podłącze akuku do ładowanioa i zobaczymy co z tego będzie.
    Olej w skrzyni chyba szybciej wystygnie niz w silniku? czy sie myle?
    Bo ona w sumie stała z 2 godziny. jak ją odpalilem to wskazówka temperatury była nad niebieskim polem, po chwili staneła w pion i pojechałem, do pierwszego stopu normalnie chodziła, dopiero jak sie zatrzymałem to zaczęla szarpac.

    To wszystko wina tego ze niemam dla niej miejsca w garazu :|
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    To jeszcze jedna podpowiedz z własnego doświadczenia, w mojej 7 pojawiał się ten sam problem ,do czasu nagrzania silnika na wolnych obrotach miała tendencje do "wahania" się obrotów i lekkiego huśtania tyłem na D i stopie . Powodem była przepływka która fiksowała już poniżej +5' /źle sczytywała temperaturę powietrza/,po nagrzaniu pracowała idealnie. Przepływomierz został wymieniony i problem znikł .

    Marek.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40
    Co do obrotów to ja miałem taki dziwny przypadek w e36 manual. Tuż po odpaleni samochodu to gdy obroty spadały to zanim się ustatkowały mijało trochę czasu ok 5 sekund. Wahania były od 500 do 1300 obr/min a nawet czasem spadały do takiego stopnia ze prawie się gasił (zapalały się już kontrolki) ale silnik sam się z tego ratował gwałtownym wzrostem obrotów do 1500 obr/min. i przy ruszaniu samochód strasznie szarpał robił tzw. żabkę (jak L-ki :P) i nie dało rady nad tym zapanować porostu obroty skakały od 3000 do 1000 i od razu wbiłam drugi bieg (bo wyglądało to naprawdę śmiesznie gdy ruszałem spod świateł itp.) i na drugim trzecim ... biegach już tego nie było tylko na pierwszym. i okazało się ze brał lewe powietrze i wystarczyło tylko wymienić gumowa rurę (zrobiła się dziurka o długości 2 cm na zgięciu) tuż przed kolektorem i po sprawie.
    wszędzie dobrze ale w 7 er najlepiej

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez marek-ogi
    To jeszcze jedna podpowiedz z własnego doświadczenia, w mojej 7 pojawiał się ten sam problem ,do czasu nagrzania silnika na wolnych obrotach miała tendencje do "wahania" się obrotów i lekkiego huśtania tyłem na D i stopie . Powodem była przepływka która fiksowała już poniżej +5' /źle sczytywała temperaturę powietrza/,po nagrzaniu pracowała idealnie. Przepływomierz został wymieniony i problem znikł .

    Marek.
    czy wiesz może na których pinach przepływomierz podaje info o temperaturze? Bo chciałem sprawdzić ten czujnik u mnie.
    Inna sprawa czy nie da się go wymienić? Nie zmieniając przepływomierza? Przecież w tej osłonie jest mały termistor. Wg mnie powinno się dać zmienić bez zmiany przepływomierza.
    Przylutować dałoby chyba radę - no tylko żeby nie wpadł do silnika i nie narobił bałaganu :(
    Tylko jakie on ma mieć parametry?


    Pozdrawiam

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Odłączyłem akuku na ponad godzine. dpalila, wszytsko było git.
    Na benzynie szatan, ale tez faluje na obrotach.
    Ale jak juz dostanie das gaz to efekt jest taki jakby gaz sie konczył, a jest ful butla.przewody gazowe całe, lewego powetrza niema, niewiem co robic, cały dzien sie motam z tym autem i ciagle jest to samo...
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Na benzynie juz normalnie pracuje silnik, nie faluje ani nic, silniczek pokompałem w benzynie.
    na gazie to samo co było...
    Faluje,gaśnie,jak jesdzie to jest ok, jest słabsza ale jedzie .
    pali wiecej.
    Ale to tez moze byc czynnik temp.zewnetrznej...
    Lada Niva do zabaw w terenie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •