Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: ZIMA I DZIWNE ZACHOWANIE ABS

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    ZIMA I DZIWNE ZACHOWANIE ABS

    Zima w pełni, spadł śnieg i tym samym test ABSu.

    Mój niepokój budzi działanie ABSu w mojej siódemce. To że system ABS wydłuża drogę hamowania nie jest odkryciem ameryki, to że pozwala kontrolować zachowanie pojazdu w trakcie poślizgu również. Jednak mam wrażenie że albo u mnie ten system mocno nawala, albo po prostu jest bezsensownie stworzony. Z racji mojej niedługiej przygody z E38, postanowiłem zwrócić się do nieco bardziej zorientowanych, z pytaniem w czym rzecz. Otóż nie dość że ABS POTWORNIE wydłuża mi drogę hamowania nawet z minimalnych prędkości, to przy delikatnym hamowaniu zaczyna mocno bić w pedał. Mówiąc "delikatne" mam na myśli 1/4 wciśniętego pedału. Przy każdym mocniejszym wciśnięciu wali w pedał. Natomiast stopniowo wciskając pedał ABS powoduje że auto W OGÓLE nie chce się zatrzymać (nawet przy prędkości 10km/h) i dochodzą do tego niepokojące dźwięki (niczym tarcie o blachy - jak by koniec hamulców - przód i tył świeżo po wymianie). Dziś trzy krotnie niemal wjechał bym w dup... komuś z przodu, dlatego zmuszony sytuacją odłączyłem czujkę przy prawym kole. Tutaj pojawiają się dwa pytania. Czy moje podejrzenie wadliwego działania ABSu jest prawidłowe, oraz czy odłączenie czujki nie zaszkodzi/popsuje niczego więcej?

    Mało tego od wczorajszego popołudnia ciągle (nim jeszcze wyjadę na z garażu) pali mi się kontrolka od DSC, zakładam że to również nie jest zdrowy objaw?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    DSC niedziała bo odłaczyłeś czujnik ABS który jest też czujnikiem od DSC, no chyba że już wcześniej był ten problem.
    A jak działa ABS na śniegu jeszcze niemiałem okazji sprawdzić ale może na weekendzie potestuje :)
    aha akurat co do hamowania z 10km/h to się niema co dziwić bo przy takich prędkościach abs niedziała, zdaje się że dopiero od 15km/h w góre.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Potwierdzam ABS działa od nieco ponad 10 km/h. Ale tak mocne bicie w pedał nie jest normalnym objawem, chyba że jedziesz po samym lodzie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Potwierdzam ABS działa od nieco ponad 10 km/h.
    To w takim razie dlaczego jak wyłączyłem ABS to hamuje idealnie? :/

    Cytat Zamieszczone przez javor
    DSC niedziała bo odłaczyłeś czujnik ABS który jest też czujnikiem od DSC, no chyba że już wcześniej był ten problem.
    Kontrolka DSC paliła się jeszcze przed wyłączeniem ABSu. Mało tego zauważyłem że auto nie ma ciągu na wyższych obrotach... tzn. wciskam pedał w podłogę, obroty do góry, ale prędkość powoli się podnosi. Podejrzewam że właśnie ze względu na stale włączone DSC?

    __________________________________________________ ____________________

    Podłączyłem potwora pod komputer i na diagnozie ABSu wyszedł mi błąd przepustnicy. Czy ktoś podpowie o co chodzi i na co się nastawić? Udało mi się umówić auto w poniedziałek do mechanika (raczej mocno przeciętnego) i w tym celu muszę wiedzieć na co zwrócić uwagę, o co dopytać, etc?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Potwierdzam ABS działa od nieco ponad 10 km/h.
    To w takim razie dlaczego jak wyłączyłem ABS to hamuje idealnie? :/

    Cytat Zamieszczone przez javor
    DSC niedziała bo odłaczyłeś czujnik ABS który jest też czujnikiem od DSC, no chyba że już wcześniej był ten problem.
    Kontrolka DSC paliła się jeszcze przed wyłączeniem ABSu. Mało tego zauważyłem że auto nie ma ciągu na wyższych obrotach... tzn. wciskam pedał w podłogę, obroty do góry, ale prędkość powoli się podnosi. Podejrzewam że właśnie ze względu na stale włączone DSC?

    __________________________________________________ ____________________

    Podłączyłem potwora pod komputer i na diagnozie ABSu wyszedł mi błąd przepustnicy. Czy ktoś podpowie o co chodzi i na co się nastawić? Udało mi się umówić auto w poniedziałek do mechanika (raczej mocno przeciętnego) i w tym celu muszę wiedzieć na co zwrócić uwagę, o co dopytać, etc?

    Własnie napisałes to co miałem Ci napisać - przepustnica, tez miałem walniętą i podobny objaw auto nie ciągneło. Przepustnice jesli masz elektroniczną da sie naprawić, troszkę lutowania i programowanie - koszt ok 200 zł, nie więcej.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Przepustnice jesli masz elektroniczną da sie naprawić,
    Skąd mam wiedzieć czy jest elektroniczna czy nie?

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Własnie napisałes to co miałem Ci napisać - przepustnica, tez miałem walniętą i podobny objaw auto nie ciągneło.
    A czy przepustnica aby na pewno odpowiada za świrowanie ABSu i wyłączone DSC? Poza tym zauważyłem że jak podłączyłem ABS z powrotem to jakoś znacznie żwawiej jeździ :?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    U mnie jest przepustnica elektroniczna podejrzewam że u Ciebie także bo masz auto po lifcie, wiem że były też jeszcze przepustnice mechaniczne w silnikach M62, chociaz nie wiem czy do DSC nie jest potrzebna elektroniczna przepustnica, najlepiej pojedz do kogoś kto zajmuje się elektroniką ale raczej w specjalnosci BMW a nie od wszystkiego.

    Co do DSC to przepustnica ma wpływ na działanie DSC gdyż sterownik DSC steruję przepustnicą, jesli ta ma jakas awarię to twoje DSC moze nie dzialac prawidlowo. Co do ABS-u to nie wiem niech wypowiedza sie kledzy ktorzy znaja temat elektronki blizej .
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    podejrzewam że u Ciebie także bo masz auto po lifcie
    Mój nie jest po lifcie, jest z z początku 98' a więc jeszcze się nie załapał.

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    pojedz do kogoś kto zajmuje się elektroniką ale raczej w specjalnosci BMW a nie od wszystkiego
    W poniedziałek jestem umówiony w jakimś przeciętnym warsztacie. Sprawę muszę załatwić na gwałt (jeszcze przed świętami) więc nie mam czasu na jazdę do ASO. Stąd też było moje pytanie na co się nastawiać i na co zwrócić uwagę, aby potem nie okazało się że "mechanik" mnie na coś naciągnął.

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Co do ABS-u to nie wiem niech wypowiedza sie kledzy ktorzy znaja temat elektronki blizej
    Wydaje mi się że DSC i ABS są na tych samych czujkach, a zatem ich działanie chyba powinno wzajemnie na siebie oddziaływać? Jednak są to jedynie moje przypuszczenia, poparte obserwacjami z innych aut. Poza tym wydaję mi się że gdyby ABS był by jeszcze z jakiś innych przyczyn uszkodzony to wyrzucił by błędy na diagnostyce, a jedyne jakie wskazał to błąd przepustnicy?

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Problem rozwiązany został jeszcze 22, ale z braku czasu dopiero dzisiaj piszę w czym była rzecz. Być może komuś się przyda...

    Tak więc sprawcą całego zamieszania była pęknięta linka od przepustnicy (nie tej przy garach, a po prawej od chłodnicy) ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •