Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: podwójny problem, Grzane spryski? / Zimny nadmuch...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom

    podwójny problem, Grzane spryski? / Zimny nadmuch...

    Wiatm,
    Mam dość poważny problem zważając na warunki drogowe...

    nie działają mi spryski, płyn jest wlany zimowy 5,5litra , 0,5l mogło zostać letniego.

    Pompka działa, buczy itd jednak płyn niegdzie nie wylatuje, ani na szybe ani na lampy :(

    wydaje mi sie że dysze spryskiwaczy nie działają ( nie grzeją sie) gdyż śnieg wokół i na nich zupełnie nie topnieje, wszystko jest zamarznietę totalnie... ( w mojej poprzedniej e39 śnieg topniał w promieniu 5-10cm od sprysków...)
    Czy to może być wina bezpiecznika że wszystkie spryski nie grzeją ? ( o ile te na lampy też są/były grzane)

    Nie wiem co robić.... :(



    Druga sprawa to nawiew na kierowce/nogi/szybe(lewą część) leci tylko zimny... :(

    Wszystko mi zamarza... ;(

    Męczarnia w taki stanie jezdzić...

    sprawdzane były te elektrozaworki pod maską, były wyjęte, dokładnie wyczyszczone, (było tyle syfu że nie miały prawa chodzić) dostały nowy "stożek" który tam pracuje i po 300 metrach znowu zaczęło zimnem walić... ;(
    Jeden szpec mówi że trzeba to jeszcze raz wyczyścic i cały układ ( wszystki rurki bo dużo syfu musi tam być), drugi że ta część już jest leekko nieszczelna i nie bedzie prawidłowym ciepłem wiać, że trzeba to kupić i także cały układ czyścic, no a dziś trzeci spec stwierdził że to nie ten elektrozaworek bo obydwa są ciepłe wieć klapki w nagrzewnicy pewnie......


    ;(


    Mam wielką nadzieję że cokolwiek podpowiecie/pomożecie bo nie wiem co robić już... ;(

    a w poprzednim tygodniu zmieniałem olej w skrzyni , silniku, świece, i kasiorki jak lodu też nie mam a słyszałem że ten elektrozaworek coś ok 500zł, czyszczenie układu ok 200-300...
    a tu jeszcze te spryskiwacze... podobno dysze coś ok 200zł jedna..(?) ;( ;(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    u nas w e39 zaczelo leciec zimne powietrze jak bylo malo plynu chlodniczego, wlaczyl sie maly obieg.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    tylko że w moim przypadku u pasażera leci normalnie ciepłe powietrze a tylko u kierowcy zimne...

    Płyn chłodniczy w normie...



    ;(

    ------------------

    dziękuje wszystkim za wysyp wypowiedzi ;)

    nie wiem jakim cudem i na jak długo ale ogrzewanie zaczęło pracować dobrze i jeden spryskiwacz też zaczął działać :what: :P :hah:

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    gdzie ty widziałeś spryskiwacze po 200 zł?? ja ostatnio sprzedałem sztukę po 30 zł, jeszcze jedna mam jak byś chciał.
    pozdrawiam :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    jedna dysza z podgrzewaniem 61 66 8 360 125 - 127zł

  6. #6
    to u nas są podgrzewane dysze? jak się włącza podgrzewanie tych dysz?



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    same działaja bez twojej wiedzy takie juz te nasze BMW jest czego dusza nie zapragnie dobrze poszukasz i w serii 7 juz to jest

  8. #8
    A czy podgrzewane dusze są standardem w wszystkich 7er czy jest to opcja ?
    Moja Nunia

  9. #9
    Z00FY
    Gość
    są standardem chyba ,że masz wersję indywidual i wlasciciel sobie zażyczyl bez nich

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    One na pewno same się załączają? Bo nigdy nie zauważyłem, żeby mi się roztapiał śnieg wokół spryskiwaczy. Da się jakoś łatwo do nich dobrać i sprawdzić, czy są podłączone i mają podgrzewanie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •