Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] Sportowe dostosowanie podwozia

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk

    [mechanika] Sportowe dostosowanie podwozia

    S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS-orientuje się ktoś z czego się składa ta opcja wyposażenia w e32? Niższe sprężyny,inne amory czy może coś innego

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    W e34 sprawa wygląda tak :

    - sport suspension - obniżenie o 20mm + inne amortyzatory + grubszy stabilizator
    - m-technic suspension - obniżenie o 25mm + inne amortyzatory ( ale nie wiem czy takie jak w wersji sport) + grubszy stabilizator



    W e32 jest to trochę bardziej skomplikowane - bo teoretycznie też były 2 rodzaje obniżenia - ale np etk podaje tylko jedną wersję - m-technic podwozie sportowe - czyli tak jak by 2w1... A rodzajów sprężyn i amortyzatorów było od groma . W tym zawieszeniu też są inne amortyzatory i grubszy stabilizator - 26mm ( przedni , bo tyłu nie sprawdzałem)


    Było jeszcze coś takiego jak - 801 GERMANY VERSION - i to jest pakiet, który zawiera też inne zawieszenie - ja mam takie u siebie i jest faktycznie twardsze od zwykłego i z moich pomiarów obniżone ok 1cm

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    801 GERMANY VERSION
    dzięki za info,według vinu mam min te 2 opcje,czyli można to rozumieć że jest niżej i bardziej sportowo niż seryjnie :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Tak - jeżeli masz wszystko w oryginale to masz sportowe zawieszenie - twardsze i obniżone - o ile , to musiałbyś zmierzyć na oryginalnych felgach 15'

    Pamiętaj, że te opcje się nie sumują - czyli sportowe obniża powiedzmy o 25mm i german version o 10mm ( tak przypuszczam ) to daje -35mm :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk
    Aktualnie już nie zmierzę bo oryginalne sprężyny obciąłem ;) ale wcześniej przyrównywałem do sprężyn H&R -2,5cm i było tak samo,a teraz te H&R montuję ponieważ zakładam felgi 20 a auto po obcięciu sprężyn o 1,5 zwoju jest ciut za niskie do tych felg :hah:

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez myszor10
    Aktualnie już nie zmierzę bo oryginalne sprężyny obciąłem ;) ale wcześniej przyrównywałem do sprężyn H&R -2,5cm i było tak samo,a teraz te H&R montuję ponieważ zakładam felgi 20 i auto po obcięciu sprężyn o 1,5 zwoju jest ciut za niskie do tych felg :hah:

    Czyli moje przypuszczenie że jest to -25mm są trafne.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Wspomniana tutaj opcja GERMANY VERSION czyli auto przeznaczone na rynek niemiecki w przypadku 750i/750iL od '91 powinna oznaczać "większe" hamulce - czyli zmienione zaciski z przodu i większe średnice tarcz hamulcowych na przód.

    Na forum BKP ktoś kiedyś przeklejal coś w rodzaju dokumentu w którym było to opisane, dotyczyło właśnie opcji z przeznaczeniem na rynek niemiecki i odnosiło się do 750i.

    "Duże zaciski" siedzą w obu Banolowych 750iL (po '91), w mojej 750i (przed '91) która także była kodowana GERMANY VERSION były z przodu zaciski dwu tłoczkowe.
    Generalnie 750i z wczesnych lat produkcji przednie zaciski powinny być (w oryginale) takie same jak w 730i/735i czyli jednotłoczkowe.

    Wszystko sprowadza się do tego że wspominiana tu opcja GERMANY VERSION oznacza nie tylko zmiany w zawieszeniu.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Zgadza się - dlatego napisałem, że jest to pakiet - ale co dokładnie w nim jest i jakie są zmiany - tego nie wiem...

    Wg tego u mnie też powinny być większe zaciski ( takie jak w 740 ? ) a są zwykłe 302/22 - wieć chyba różnie z tym bywało ... A wiadomo z jakimi prędkościami się jezdzi po autobahna'ch więc hamulce to podstawa ;)

    Z moich pomiarów wysokości nadwozia wynika, że u mnie jest ono obniżone o ok 1cm w chwili obecnej, a wiadomo , że przód e32 z czasem idzie do góry jak motorówka ... Widać to było np w porównaniu mojej wysokości i hubertusa na oryginalnych sprężynach .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •